Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Android 4.0 ICS για το Nexus S (Οδηγίες εγκατάστασης)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον ναι Ελλαδα σαν χωρα Αγγλικα σαν γλωσσα, ειναι σαν να μη βλεπει καθολου τη Sim, δεν θυμαμαι αν το εχω αναφερει αλλα εχω Cosmote.Επειδη δεν εχω ασχοληθει και παρα πολυ, επαναφορα στη 2.3.6 πως κανω?Και αλλο ενα λαθος μου , το Ι9023 εχω.

 

 

Και σε μένα τα ίδια. Δε βρίσκει πάροχο (cosmote). Κρίμα.

νομιζω ξερω τι εγινε...

 

η πηγη απο την οποια ο hal9000 μας εφερε το νεο λεει πριν τις οδηγίες εγκαταστασης:

Again, folks, this is the GSM verison. And, specifically, the T-Mobile version. If that's not your phone, keep out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

νομιζω ξερω τι εγινε...

 

η πηγη απο την οποια ο hal9000 μας εφερε το νεο λεει πριν τις οδηγίες εγκαταστασης:

Τελεια...και εχω φαει 4 ωρες ψαχνοντας.... καμια ιδεα για το πως γυριζουμε πησω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια...και εχς φαει 4 ωρες ψαχνοντας.... καμια ιδεα για το πως γυριζουμε πησω??

απλα εγκαθιστας παλι την 2.3.6. θα κανω edit οταν βρω το λινκ

 

edit ελα το βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εγκαθιστας παλι την 2.3.6. θα κανω edit οταν βρω το λινκ

 

edit ελα το βρηκα

Το βασικοτερο προβλημα που αναφερεται και σε ενα αλλο σημειο ειναι οτι δεν λειτουργει το recovery mode....ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικοτερο προβλημα που αναφερεται και σε ενα αλλο σημειο ειναι οτι δεν λειτουργει το recovery mode....ευχαριστω παντως για την απαντηση.

υπαρχει fix για το recovery mode απλα βαζοντας εναν αλλον bootloader (στο xda το ειδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ενα βήμα από 2.3.4 πήγα στην 2.3.6 και στην προσπάθεια για την ics κολλάει στο πράσινο Android και στο τρίγωνο....Κάποια βοήθεια????

οταν εισαι στο τριγωνο πατας 2-3 φορες μαζι το power και το volume down και συνεχιζεις τα βηματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα στο κινητο της κοπελας μου manual. πραγματικα το κινητο παει σφαιρα και το ICS ειναι ολα τα χρηματα και το μελλον! αυτη ειναι πραγματικα η εκδοση που βγαζει το το android απο το ''beta'' !

εκανα απλη αναβαθμιση και δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα εκτος απο κατι widgets ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπέρα μου στο insomnia..ετρεξα γιατί δεν είδα πουθενά κατι..μου βγήκε OTA ICS MR1 στο Nexus S i9023..για κοιταξτε το και επιβεβαιωστε :P.BTW το μεσιμέρι δεν υπήρχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πιο γρηγορο απο το 2.3.6 δεν μου φαινεται, ισα ισα που μου φαινεται ψιλομαλακια αυτο το γαλαζιο που βγαζει για βασικο χρωμα.

Ασε που εχει πολλα Bugs συνιστω να μην το κανετε ακομη τρωει περιεργα κολληματα.

πχ. αν δεν εχω ανοιχτο το WiFi δεν δειχνει ποσο σημα εχω στο τηλεφωνο.

Πως μπορω να το γυρισω πισω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...