Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται το μερίδιο αγοράς του iPhone στην Ευρώπη λόγω οικονομικής κρίσης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτυπαει κανονικα 80αρια :D πολλα απο τα πρωτα i5 SB ειναι χαλια απο θερμοκρασιες. ειδικα το mbp.

του hp του αδελφου μου με P6100 καμμια σχεση με το δικο μου. ενω πριν το παρω, με βαση τα review των SB περιμενα το αντθετο (ειδικα στη μπαταρια).

 

Παντως συγκριτικα και το παλιο μου netbook Asus με atom single core, με αλλο που εχω τωρα με Dual -ειναι πιο ζεστος ο dual

N550. Αλλα τα ζοριζω και τα 2, γιατι ξερω οτι με παιρνει (δλδ δε περιοριζομαι οπως θα εκανα με εναν P6200 Η i3...).

 

@haha οσο για τη gpu του macbook, διαβασα που ελεγε για τη 310Μ στην αρχη του review και μπερδευτηκα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικά όποιος πληρώνει τη ΔΕΗ (το χαράτσι δηλαδή) μάλλον είναι μαλάκας, μαζί με εμένα που θα πάω να το πληρώσω σε λίγο.

 

Όποιος δεν το πληρώνει και πάει και αγοράζει κάτι για πάρτη του, είναι απλά μάγκας.

 

:-)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όποιος πληρώνει τη ΔΕΗ (το χαράτσι δηλαδή) μάλλον είναι μαλάκας, μαζί με εμένα που θα πάω να το πληρώσω σε λίγο.

 

Όποιος δεν το πληρώνει και πάει και αγοράζει κάτι για πάρτη του, είναι απλά μάγκας.

 

:-)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

+100000000000

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όποιος πληρώνει τη ΔΕΗ (το χαράτσι δηλαδή) μάλλον είναι μαλάκας, μαζί με εμένα που θα πάω να το πληρώσω σε λίγο.

 

Όποιος δεν το πληρώνει και πάει και αγοράζει κάτι για πάρτη του, είναι απλά μάγκας.

 

:-)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

+1000(τα λιγα μηδενικα,λογο κρισης :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, εντελώς οφτοπικ, αλλα δε μπορω, θα βγάλω τον πονο μου. Εγώ να δείτε ποσες φορές μαλάκας είμαι, που πληρώνω 11 χαράτσια της δεη, φόρο μεγάλης ακίνητης περιούσιας, ετακ, έκτακτη εισφορά μεγάλης ακίνητης περιούσιας, φόρο εισοδήματος, έκτακτη εισφορά φορου εισοδήματος, λαθη χαρατσιων που ασχέτως τις παπαριες που λενε οι πολιτικοί στα κανάλια δεν έχει διορθωθεί τίποτα, απλήρωτα ενοίκια, πετρελαια κλπ εως και 1 χρονο που δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωσή να πάρεις τίποτα στα δικαστηρια , και που πληρώνω και φόρους λες και τα εισέπραξα. Κλπ κλπ. Αν βρω και δουλεία ξεκινάω με -40% λόγω άλλων εισοδήματων. (Πραγματικών ανύπαρκτων). Conclution. Ποσα βγαίνουν τέλος πάντων μετα απο όλα αυτά καθαρά σε εμένα τον πλούσιο, που έκανα την μαλακιά να επενδύσω εδω και δεν τα εστηλα στην Ελβετία; -2000€ περίπου.

Συνχαρητηρια στην κυβέρνηση, για τη δίκαιη φορολογία.

Το sgs2, αισθάνομαι ότι μου το χάρισαν μετα απο όλα αυτά..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να φέρω μια άλλη διάσταση στο θέμα και να πω ότι στο εξωτερικό όπου το iphone χρησιμοποιείται περισσότερο σαν εργαλείο και λιγότερο σαν διακοσμητικό (όπως πολλοί έχουν πει αλλά και απ' ότι παρατηρώ κι εγώ γύρω μου), το iphone είναι καλύτερο για εκείνους που θα επιλέξουν να το χρησιμοποιήσουν για business.

 

Τι εννοώ; Αν κάνεις marketing μέσω mobile για την επιχείρησή σου, αν στοχεύεις σε κοινό με μεγαλύτερο εισόδημα, αν τα προϊόντα σου ή οι υπηρεσίες σου είναι high end ή γενικά ακριβές ή αν δραστηριοποιείσαι στον χώρο της τεχνολογίας, πιστεύω ότι το iphone είναι καλύτερο, ιδιαίτερα και λόγω της "κλειστής" αγοράς. Άρα, ακόμα κι αν πέσει ελαφρώς το μερίδιο αγοράς, το κοινό του θα είναι πιο στοχευμένο. Μερσεντέζ πουλάς στο 1% και όχι στον εργαζόμενο του βασικού μισθού. Από πλευράς του χαλαρού χρήστη, σίγουρα δεν αξίζει να δώσεις 600+ ευρώ για κάτι που μπορείς να έχεις με τα μισά λεφτά. Μου άρεσε όμως και το επιχείρημα της μεταπώλησης που διάβασα νωρίτερα, δηλαδή ότι το iphone διατηρεί σε μεγάλο βαθμό την αξία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...