Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμια αλλη πιο σοβαρη ρυθμιση στο chrome://flags, μιας και δεν μου χρειαζεται το tab discading?

Τοσα χρονια χρηστης chrome, chromium και αλλων chromium based browsers, το μονο που χρειαστηκα απο το chrome://flags ειναι η απενεργοποιηση του smooth scrolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρόβλημα μου κολλάει, δεν ανοίγει τις σελίδες και δεν ανοίγει μερικές φορές ούτε το ίδιο τις 3 τελευταίες μέρες.

Δέν είναι πρόβλημα υπολογιστή επειδή ο firefox και ο explorer δουλεύουν κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση,εχω συγχρονισμενους τους σελιδοδεικτες σε pc και tablet.αν διακοψω τον συγχρονισμο και τους διαγραψω απ το ταμπλετ ,δεν χανονται και στον υπολογιστη,σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Επειδη εχω vista και ο chrome δεν ενημερωνεται πλεον, μου βγαζει συνεχως ενα παραθυρο

να τον επανεγκαταστησω. Αν το κανω θα παρει την τελευταια εκδοση ή θα εγκατασταθει στην εκδοση που 

ειναι τωρα; Η εκδοση που τρεχει τωρα ειναι η 49.0.2623.112. Επισης θελω να ρωτησω αν αποθηκευσω

τους σελιδοδεικτες σε html μετα την επανεγκατασταση οταν τους αποθηκευσω θα εχουν την ιδια ταξινομηση

ή θα πρεπει να παιδευομαι να ξανα βαλω σε βολικη σειρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα μου κολλάει, δεν ανοίγει τις σελίδες και δεν ανοίγει μερικές φορές ούτε το ίδιο τις 3 τελευταίες μέρες.

Δέν είναι πρόβλημα υπολογιστή επειδή ο firefox και ο explorer δουλεύουν κανονικά

Ελα μια απο τα ιδια και εγω!Εβαλα firefox και ολα μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι διπλα απο το https που εχει την κλειδαρια εχει ρυθμισεις για το Full screen για τα διάφορα sites .. αλλα πως γινεται χωρις να πειραω τιποτα αναλογα με την ημερα την μια να λειτουργει κανονικα το Full screen στο Youtube και την αλλη να μην λειτουργει;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ω, Θεε μου, αναβαθμιστηκε ο Chrome στον 53, ο οποιος ειναι με το Material Design. και τα παντα ειναι μικροσκοπικα πλεον, τα fonts στην address/download bar και τα toolbar icons.

υπαρχει τροπος να απενεργοποιησουμε το MD η να επαναφερουμε τα στοιχεια αυτα στο προηγουμενο τους μεγεθος;

η Google γιατμ μαμακιζεται ετσι, γιατι;


βρηκα την ρυθμιση στο about:flags, το αλλαζετε εκει που λεει Material Design in the browser's top chrome.

παντως αν γινει μονιμο αυτο με τοσο μικρα στοιχεια, θα φαει σουτ ο Chrome, δεν θα καταστρεψω τα ματια μου επειδη η Google νομιζει οτι ολοι σερφαρουν με κινητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις τις λεπτοτερες γραμμες για τα εικονιδια και τις 3 τελιτσες δεξια, εχεις ενα δικιο. Εδω το εκλεισα απο το flag που λες και μετα απο 2-3 μερες το ξανανοιξα (στο λινουξ υπαρχει ηδη απο την 52) γιατι δεν μου αρεσε πια το παλιο λοθκ :P

Αλλα εξακολουθει να μου τη δινει το εφε που κανει οταν περναει το ποντικι πανω απο τα κουμπια και οταν τα παταει. Βασικα, απο ολη την ιστορια του material design, με χαλαει μονο να το βλεπω στο downloads page.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα toolbar icons καλα κανανε και τα μικρυναν, δεν υπαρχει λογος να ειναι τοσο μεγαλα.

Λογικα θα γινει ενα readjust απο τους extension devs σε μερικα απο αυτα.

Κατα τα αλλα μια συνηθεια ειναι, μαρεσει!
Λιγοτερο focus στην μπαρα και περισσοτερο στις ιστοσελιδες.

 

Παντως Killik, ανα βδομαδα που λεει ο λογος, κατι σου βρωμαει στον chrome.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...