Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε καθαρή εγκατάσταση windows 7 64bit, έχω πρόβλημα εμφάνισης γραμματοσειρών σε ορισμένα sites μόνο με τον Chrome και τον Opera, συμπεριλαμβανομένου και του insomnia. Στην αρχική σελίδα οι γραμματοσειρές εμφανίζονται σωστά, όμως όταν μπω στο forum, το "π", βγαίνει πλάγιο. Τι μπορεί να φταίει;

 

 

 

post-83180-0-99066500-1463905775_thumb.png

 

 

 

post-83180-0-24763900-1463905809_thumb.png

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα clear cache και δες στο options-->more tools-->encoding να ειναι UTF-8 ή παιξε με καποιο αλλο.
Το auto detect δεν προτεινεται διοτι κανει search σε καθε σελιδα που μπαινεις και ισως καθυστερει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα clear cache και δες στο options-->more tools-->encoding να ειναι UTF-8 ή παιξε με καποιο αλλο.

Το auto detect δεν προτεινεται διοτι κανει search σε καθε σελιδα που μπαινεις και ισως καθυστερει,

 

Έχω δοκιμάσει και UTF-8 και Greek (ISO/Windows). Δεν έχει τίποτα η cache. Καθαρή εγκατάσταση μετά από format και όλα τα updates της Microsoft (7 64bit SP1). Στον Firefox όλα κανονικα. Σε Chrome και Opera, λάθως encoding και θολούρα, και χωρίς auto-detect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με UTF-8, υπάρχει το πρόβλημα με το "π". Αν επιλέξω Greek (Iso ή Windows), το forum φαίνεται έτσι.

 

 

 

attachicon.gifinso5.png

 

 

 

 

Άφησέ το σε UTF-8. Πήγαινε στο chrome://flags και απενεργοποίησε το DirectWrite.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω το τελευταιο διαστημα που ειχα Chrome ανα 5 μερες μου εβγαζε Blue Screen - Critical Process Died...

Επεξ/σία από Ghost_Rider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεισε το hardware acceleration για τη θολουρα.

 

 

Άφησέ το σε UTF-8. Πήγαινε στο chrome://flags και απενεργοποίησε το DirectWrite.

 

Με σώσατε παιδιά. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια, εχω βαλει το Hangouts ως app για να τρεχει εκτος Chrome. αλλα οποτε ανοιγω το Chrome, μου ανοιγει και το παραθυρο του Hangouts κεντραρισμενο στην οθονη. πως μπορω να το αποφυγω αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , θέλω να κατεβάσω το βίντεο από τον σύνδεσμο : http://4232-7355-m.edge-cdn.net/video_1040214?playerskin=44656&resp=1

 έβαλα την επέκταση downloadhelper αλλά δεν είναι ενεργή κατά την αναπαραγωγή του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε

http://media.cdn.edge-cdn.net/zvts/1459934113/videos/videodb/7355/videodb_7355_74580_8262382_16x9.mp4
Το βρηκα κανοντας μια τυχαια αναζητηση "mp4" στον πηγαιο κωδικα αυτης της σελιδας

http://4232-7355-m.edge-cdn.net/video_1040214
που εινια στην ουσια η σελιδα που εδωσες, χωρις τις παραμετρους για τον player.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...