Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράψε about:flags στην μπάρα διευθύνσεων, πάτα enter και ενεργοποίησε τις πλαινές καρτέλες. Μετά πήγαινε στις Επιλογές και λογικά θα σου βγάζει την αντίστοιχη επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γράψε about:flags στην μπάρα διευθύνσεων, πάτα enter και ενεργοποίησε τις πλαινές καρτέλες. Μετά πήγαινε στις Επιλογές και λογικά θα σου βγάζει την αντίστοιχη επιλογή

 

ναι ομως αυτες ειναι πλαινες καρτελες που οταν κλεισεις και ξανανοιξεις τον Chrome εξαφανιζονται!!Και αν τις καρφιτσωσεις και βαλεις πολλες τετοιες μετε καθε φορα που ανοιγεις τον Chrome ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ολες!!!Μου εβγαλε τις καρτελες απο πανω κιολας τωρα που το ενεργοποιησα..Και δε με βολευει ετσι.Εγω μιλαω για ΑΠΛΑ πλαινα bookmarks που θα ειναι παντα εκει και ΔΕΝ θα φορτωνουν σαν καρτελες!!Πως γινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, δε γίνεται. Μόνο με κάποια επέκταση σαν το Neat Bookmarks μπορείς να έχεις κάτι που να πλησιάζει. Ή σαν αυτή που λέει παραπάνω ο φίλος

 

αυτο το Neat Bookmarks καλουτσικο ειναι αλλα δεν ειναι αυτο ακριβως που ζητω!Τελος παντω Υπαρχει τροπος ολα τα Bookmarks(Αγαπημενα) που εχω ηδη στον Firefox να τα Μεταφερω στον Chrome 10 ή στο Neat Bookmark??????Αν ναι Πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εξάγεις απ'τον FF σε αρχείο HTML (δεν τον έχω τον FF, ελπίζω να γίνεται) και μετά απ'τον Chrome πας Διαχείριση σελιδοδεικτών, Οργάνωση (πατάς το βελάκι), Εισαγωγή σελιδοδεικτών και πας και βρίσκεις το αρχείο του FF

 

Edit: ok, γίνεται απ'τον FF, πας Bookmarks, Show all bookmarks, Import and backup, Export HTML

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εξάγεις απ'τον FF σε αρχείο HTML (δεν τον έχω τον FF, ελπίζω να γίνεται) και μετά απ'τον Chrome πας Διαχείριση σελιδοδεικτών, Οργάνωση (πατάς το βελάκι), Εισαγωγή σελιδοδεικτών και πας και βρίσκεις το αρχείο του FF

 

Edit: ok, γίνεται απ'τον FF, πας Bookmarks, Show all bookmarks, Import and backup, Export HTML

 

Πολυ Καλο!Thanx Φιλε μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ομως αυτες ειναι πλαινες καρτελες που οταν κλεισεις και ξανανοιξεις τον Chrome εξαφανιζονται!!Και αν τις καρφιτσωσεις και βαλεις πολλες τετοιες μετε καθε φορα που ανοιγεις τον Chrome ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ολες!!!Μου εβγαλε τις καρτελες απο πανω κιολας τωρα που το ενεργοποιησα..Και δε με βολευει ετσι.Εγω μιλαω για ΑΠΛΑ πλαινα bookmarks που θα ειναι παντα εκει και ΔΕΝ θα φορτωνουν σαν καρτελες!!Πως γινετε?

 

 

δεν υποστηριζει κατι τετοιο ο chrome.ουτε καποιο extension του.

welcome to the revolution. :rolleyes:

 

υγ.προτεινω να βαλεις ενα bookmarks button απο τα extensions.θα ανοιγεις την καρτελα οποτε το πατας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υποστηριζει κατι τετοιο ο chrome.ουτε καποιο extension του.

welcome to the revolution. :rolleyes:

 

υγ.προτεινω να βαλεις ενα bookmarks button απο τα extensions.θα ανοιγεις την καρτελα οποτε το πατας.

 

Τελος Παντων Καλα βολευτηκα!Αντε καλως ηρθα στον Chrome!! :D (Ποια revolution μου λες?Εδω η mozzilla εβγαλε τον SuperHyparismeno και εξελιγμενο (ταχα μου) firefox 4 και απο εκει που ημουν ενας χαρουμενος χρηστης firefox 3.6 για πολυ καιρο καταφερε να με διωξει!!!Χαχαχα τι να λεμε!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βγαζει νοημα αυτο που εγραψες. :huh:

 

ετσι λες εσυ.εγω δεν εβγαλα νοημα σε αλλο θεμα που μου ειπες " αλλαξε καρτα". τι στιγμη που ειχα δωσει στοιχεια οτι τα προβληματα ηταν μονο με τον firefox 4 ενω με τον chrome 10 σχεδον ολα ετρεχαν μια χαρα.αλλαξα browser λοιπον οπως λεει η λογικη.... :D

 

thanx για την ουσιαστικη βοηθεια mprink!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δεν κρατησες τον 3 αφου ειχες βολευτει εδω και πολυ καιρο; και περιμενες να βγει ο 4 για να βαλεις τον chrome? γιατι δεν το εκανες νωριτερα;

σε αυτο το νοημα αναφερομαι... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πως ενεργοποιούνται τα preview tabs των Windows 7 αν έχεις πολλές ανοιχτές καρτέλες στον Chrome?

 

Μάλλον θα λες το aero peek...

 

Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του chrome στην επιφάνεια εργασίας, και γράψε στο κουτί του προορισμού --enable-aero-peek-tabs δίπλα στο chrome.exe(αφού αφήσεις κενο)...

Πάτα ΟΚ, κάνε επανεκκίνιση τον chrome και έτοιμο

2qsqurc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα θεματάκι με το chrome. Έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση Java στον υπολογιστή μου. Το θέμα είναι ότι το chrome επιμένει ότι δεν έχω java. Μόλις πάω λοιπόν στη σελίδα να κατεβάσω την τελευταία έκδοση μου βγάζει ένα σφάλμα. Το επισυνάπτω ως εικόνα για να το δείτε. Τι μπορώ να κάνω;

post-150632-0-82428400-1301843397_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...