Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω και λιγες μερες ενας φιλος μου εχει το εξης προβλημα.

 

Οταν κανει δεξι κλικ > αποθηκευση εικονας στον ff και στον chrome, ο browser σκαει! Το pc ειναι καθαρο απο malware και το μονο προσθετο που τρεχει και στους 2 ειναι το abp.

Εννοειται πως δοκιμαστηκαν ηδη επαναφορες και των 2 browsers, και safe mode στον ff, καθως και μια λυση για ενα downloads.sqlite που αναφερει η mozilla στο σχετικο wiki.

 

Ολα αυτα σε windows 8.1u1, 64αρια και με τον ie να δουλευει κανονικοτατα!

 

 

Καλημέρα και Χρόνια πολλά,

Τελικά τι έκανες με το θέμα. Έχω εδώ ένα laptop φίλου και έχει το ίδιο.

 

* Οκ. ενώ δεν είχε βρει κάτι το Malwarebyte και Superantispyware κάτι καθάρισε το Adwcleaner και λύθηκε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταιο προβλημα για φετος...

Εχω μπροστα μου εναν chrome που εχει σαν προσθετο (= addon, σαν αυτα που φαινονται στο chrome://extensions, πχ το adblock, οχι σαν plugin) το flash! Ο ιδιος ο chrome το κοβει απο μονος του επειδη δεν εχει εγκατασταθει απο το store.

Προφανως ειναι malware ή κατι τετοιο. Το προβλημα ειναι οτι το βγαζω (με διαγραφη) και στην επομενη εκκινηση του συστηματος ξαναεμφανιζεται. Και τα mbam και adwcleaner δεν βρισκουν κατι περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταιο προβλημα για φετος...

Εχω μπροστα μου εναν chrome που εχει σαν προσθετο (= addon, σαν αυτα που φαινονται στο chrome://extensions, πχ το adblock, οχι σαν plugin) το flash! Ο ιδιος ο chrome το κοβει απο μονος του επειδη δεν εχει εγκατασταθει απο το store.

Προφανως ειναι malware ή κατι τετοιο. Το προβλημα ειναι οτι το βγαζω (με διαγραφη) και στην επομενη εκκινηση του συστηματος ξαναεμφανιζεται. Και τα mbam και adwcleaner δεν βρισκουν κατι περιεργο...

 

Δοκίμασε scan με Hitman Pro και JRT. Μετά κάνε reset τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,προσπαθω να εγκαταστησω μια επεκταση ή ενα φοντο για τον chrome και οταν παταω  το προσθηκη-δωρεαν,που λεει network_failed  σε ενα πραθυρακι στην μεση...το εκανα επαναγκατασταση το chrome αλλα δεν αλλξε κατι....τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,προσπαθω να εγκαταστησω μια επεκταση ή ενα φοντο για τον chrome και οταν παταω  το προσθηκη-δωρεαν,που λεει network_failed  σε ενα πραθυρακι στην μεση...το εκανα επαναγκατασταση το chrome αλλα δεν αλλξε κατι....τι να κανω?

 

Καλό θα ήταν να διάβαζες τις προηγούμενες σελίδες του θέματος, γιατί γράφουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Μην το πάρεις σαν προσωπική επίθεση, απλά πολλά μέλη έρχονται και γράφουν το πρόβλημα τους χωρίς να ελέγξουν τι έχει γραφτεί στις προηγούμενες σελίδες. Τα περισσότερα προβλήματα επιλύονται με τον ίδιο τρόπο. Reset.

 

Κάνε reset, όπως λέει εδώ. Άμα δεν λυθεί με αυτό, εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα διεγραψα αλλα παλι δεν ελλαξε κατι...μου βγαζε αυτο παλι http://i.imgur.com/lUPliWq.png,αμα πατησης κλεισουμε κλεινει η καρτελα,και αμα πατησεις επαναφορτωση κανει ανανεωση την σελιδα και παλι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα διεγραψα αλλα παλι δεν ελλαξε κατι...μου βγαζε αυτο παλι http://i.imgur.com/lUPliWq.png,αμα πατησης κλεισουμε κλεινει η καρτελα,και αμα πατησεις επαναφορτωση κανει ανανεωση την σελιδα και παλι τα ιδια

 

Δοκίμασε να κάνεις ακριβώς ότι κάνει και στο παρακάτω βίντεο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να κανω μεταβαση απο firefox σε chrome αλλα δεν με βοηθαει η μεταφορα bookmark/password. Τα bookmark μεταφερονται κανονικα αλλα τα password οχι. Δοκιμασα να βαλω master password στον firefox και να το βγαλω,εβγαλα και το sync αλλα τιποτα. Αλλη ιδεα πριν μεινω στον firefox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι βγαινει.....τα διαγραψα ολα τα αρχεια εκει στην εναρξη αλλα διαγραφτηκαν μονο κοδικοι κτλ.......εκανα και επαναγκατασταση το chrome αλλα παλι το βγαιζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι βγαινει.....τα διαγραψα ολα τα αρχεια εκει στην εναρξη αλλα διαγραφτηκαν μονο κοδικοι κτλ.......εκανα και επαναγκατασταση το chrome αλλα παλι το βγαιζει....

 

Κάνε scan σε safe mode με networking με το Malwarebytes Anti-Malware και Hitman Pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...