Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει γινει ηδη αυτο με το hitman pro, spybot και Avast. Τι παραπανω προσφερουν τα προγραμματα που προτεινεις; Να σημειωσω οτι ο Firefox δεν εχει ιχνος απο αυτες τις μαλακιες. Ο Chrome ειναι που γεμισε τετοιου ειδους χαζομαριτσες που απλα σπανε νευρα. 

 

Μετά τα scan που πρότειναν τα παιδιά κάνε και ένα reset στις αρχικές ρυθμίσεις τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον τελευταίο μήνα έχω το εξής πρόβλημα με τον Chrome : σε ορισμένες ιστοσελίδες όταν πατάω να ανοίξει ένα λινκ ή μία καινούργια ενότητα κολλάει η σελίδα και ενώ δουλευει το scroll δεν μπορω να πατησω καμια αλλη επιλογη. Αν αυτη την επιλογη-λινκ την ανοιξω σε πχ 50 καινουργια tabs τοτε τα περισσοτερα θα ειναι κενα και λιγα θα ανοιξουν κανονικα. Δηλαδη ειναι ο μονος τροπος πολλες φορες να φορτωσω αυτο που θελω να δω. 

Οσον αφορα τις ρυθμισεις κτλ εκανα clean uninstall, και reset setting στον browser. Καμια ιδεα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο μήνα έχω το εξής πρόβλημα με τον Chrome : σε ορισμένες ιστοσελίδες όταν πατάω να ανοίξει ένα λινκ ή μία καινούργια ενότητα κολλάει η σελίδα και ενώ δουλευει το scroll δεν μπορω να πατησω καμια αλλη επιλογη. Αν αυτη την επιλογη-λινκ την ανοιξω σε πχ 50 καινουργια tabs τοτε τα περισσοτερα θα ειναι κενα και λιγα θα ανοιξουν κανονικα. Δηλαδη ειναι ο μονος τροπος πολλες φορες να φορτωσω αυτο που θελω να δω. 

Οσον αφορα τις ρυθμισεις κτλ εκανα clean uninstall, και reset setting στον browser. Καμια ιδεα? 

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Hardware Acceleration απο τα settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στις ρυθμισεις (πανω δεξια-τρεις παυλες)

κι εκει κατω κατω θα πατησεις Εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων…

εκει θα το βρεις  (σαν  Επιτάχυνση υλικού)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κ εγω chrome στο desktop μου(fedora linux) ύστερα απο καιρο και είμαι εντυπωσιασμένος απο τα features(ασφάλεια,ταχύτητα). Έχει αφήσει το firefox χρόνια πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...