Προς το περιεχόμενο

media markt xbox 360 4gb + 2 games + Kinect + 3 months live μόνο 149 ευρώ καλό ε;


frou-frou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Αλλά ένα άτομο να κρατά 2 και 3 πακέτα δεν υπήρχε εκεί που πήγα εγώ και αν κάποιος πήγε δεν τον αφησαν στο ταμείο να τα πάρει όλα.

 

φανταζομαι πηγαινουν με 1-2-3 φιλους και πληρωνουν ΧΩΡΙΣΤΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πήρα τηλ. στο MEDIA MARKT στον γέρακα και ρώτησα ο υπάλληλος μου απάντησε ότι έχουν τελειώσει σε όλα τα καταστήματα και να μην μπω στο κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που ειδικεύεται σε marketing να μου εξηγήσει που αποσκοπεί μία τέτοια κίνηση; δηλαδή αν έχουν 30 κομμάτια σε κάθε κατάστημα, μιλάμε για τζίρο λιγότερο από 5000...

ναι ρε, μπραβο, αυτο σκεφτομουν και εγώ...χαχαχα. Αρχισαν οι Γερμανοι την ελληνικη λαμογιά! δε με ενδιέφερε η προσφορά, να μην παρεξηγηθώ, αλλά αν ξοδεύεις 30 κιλά ευρώ για διαφημιση πχ για προιόντα αξίας 20 κιλών...με συγχωρείτε οσοι λέτε οτι δε θα εφταναν τα τεμάχια για ολους....ας εριχναν τα λεφτα της διαφημισης σε περισσότερα τεμάχια και ας αφηναν την προσφορά 3-4 μέρες...Θα σου έλεγα εγώ αν θα γινόταν πάλι χαμός! άρα η διαφήμιση είναι για την αρπαχτή, οχι την ουσία που είναι ο σεβασμός του καταναλωτή...Α, και σκέψου πόσα ήταν κρατημένα από τα 60 για όσους δικαιολογούν την κατάσταση!! Στη Γερμανία ΔΕ θΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε, μπραβο, αυτο σκεφτομουν και εγώ...χαχαχα. Αρχισαν οι Γερμανοι την ελληνικη λαμογιά! δε με ενδιέφερε η προσφορά, να μην παρεξηγηθώ, αλλά αν ξοδεύεις 30 κιλά ευρώ για διαφημιση πχ για προιόντα αξίας 20 κιλών...με συγχωρείτε οσοι λέτε οτι δε θα εφταναν τα τεμάχια για ολους....ας εριχναν τα λεφτα της διαφημισης σε περισσότερα τεμάχια και ας αφηναν την προσφορά 3-4 μέρες...Θα σου έλεγα εγώ αν θα γινόταν πάλι χαμός! άρα η διαφήμιση είναι για την αρπαχτή, οχι την ουσία που είναι ο σεβασμός του καταναλωτή...Α, και σκέψου πόσα ήταν κρατημένα από τα 60 για όσους δικαιολογούν την κατάσταση!! Στη Γερμανία ΔΕ θΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ!!

 

Αμάν μωρέ στην Γερμανία δε θα γινόταν το ένα οι Γερμανοί δεν κάνουν το άλλο,αλλά μάθετε πια ότι οι Γερμανοί πλουτίζουν σε βάρος των φτωχών λαών, σκοτώνουν ακόμα στο όνομα του ναζισμού παιδιά και εφήβους και ζούνε μια ζωή γεμάτη ψυχολογικά προβλήματα που τους επιβάλει ο ρομποτικός τρόπος ζωής τους.

Τελικά ο πάγκαλος και το μασονουνάφι του κάνουν δουλειά με τις ανθελληνικές αρλούμπες τους.

(Τα media markt της Ελλάδας λειτουργούν σαν Ελληνικά μαγαζιά μην παραμυθιάζεστε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν μωρέ στην Γερμανία δε θα γινόταν το ένα οι Γερμανοί δεν κάνουν το άλλο,αλλά μάθετε πια ότι οι Γερμανοί πλουτίζουν σε βάρος των φτωχών λαών, σκοτώνουν ακόμα στο όνομα του ναζισμού παιδιά και εφήβους και ζούνε μια ζωή γεμάτη ψυχολογικά προβλήματα που τους επιβάλει ο ρομποτικός τρόπος ζωής τους.

Τελικά ο πάγκαλος και το μασονουνάφι του κάνουν δουλειά με τις ανθελληνικές αρλούμπες τους.

(Τα media markt της Ελλάδας λειτουργούν σαν Ελληνικά μαγαζιά μην παραμυθιάζεστε)

 

Συμφωνώ μέχρι τελείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο πάγκαλος και το μασονουνάφι του κάνουν δουλειά με τις ανθελληνικές αρλούμπες τους.

Δε σε παρακολουθώ... τι σχέση έχει αυτό με την προσφορά του ΜΜ και την κοροιδια του καταναλωτή; Αν είναι όμως να παραδειγματίζεσαι από κάποιον θα παραδειγματίζεσαι από κάποιον καλύτερο (σε αυτον τον τομέα). Αν είναι να μη ζητάω σεβασμό από το ΜΜ επειδή οι Γερμανοί είναι το ένα ή το άλλο (για τον καθ'ενα ότι είναι), τότε το χάσαμε το τρένο! Ας μην αγοράζαμε από εκεί αμα θέλουμε να δηλώσουμε την αντίθεσή μας.

Ισως, φιλοσοφικα αν το δεις, η αξία που δίνει ένα κράτος στο λαό του και η προβαλόμενη εξωτερική ισχύς του, να πηγαινουν χέρι χέρι, όπως στην Αρχαια Αθηνα πχ, αλλά αυτο δε σημαίνει οτι θα θέλω ένα κράτος "σκουπίδι" για να νιωθω σιγουρος οτιδεν ενοχλούμε τους άλλους λαούς.... σε χάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα παραπάνω , θέλω να πω κάποιες απόψεις μου (αν και θεωρώ ότι είμαστε πλέον offtopic :rolleyes: ).

1) oi Γερμανοί δεν αλλάζουν πολιτική-στρατηγική-marketing ανάλογα με την χώρα. ακολουθούν την στρατηγική που έχει αποφασίσει η μαμα και απλά διαφοροποιούν ελαφρώς το μείγμα marketing ανάλογα με την χώρα στην οποία στοχεύουν (π.χ. σε εμάς βάλανε τον ήρωα να τον λένε τζάμπα )

2) κύριως στόχος στην παρούσα περίοδο είναι να πάρουν μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς από την DIXON - κώτσο.Με τους εγχώριους (ηλκετρονική,κλπ) θα ασχοληθουν σε επόμενο στάδιο.

3) ΝΑΙ εάν δούμε αποκλειστικά το εν λόγω προϊόν εχουν μπεί μέσα άπατα. Αλλά στόχος δεν ήταν να βγάλουν λεφτά από αυτό το προϊόν. Θέλουν :

α) να καθιερωθουνν σαν το "φθηνότερο" μαγαζι στην Ελλάδα. (πόσοι απο εμάς άραγε σε συζήσεις με γνωστούς θα διαλαλούμε την τύχη μας που το προλάβαμε ή την ατυχία που αργήσαμε ??, παράλληλα όμως θα διαφιμήζουμε και το μαγαζί τους.

β) να πουλήσουν τα δεκάδες μη επώνυμα προϊόντα που έχουν (διπλα από ταμεία, σε στίβες στους διαδρόμους κλπ) ή επώνυμα με κωδικούς που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα ώστε να συγκρίνεις τιμές και είναι τα προϊόντα τα οποία τους αποφέρουν και το κέρδος.

Ελπίζω να μην ζάλισα,

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υμφωνω απολυτως με τον προλαλησαντα,κι για οσους δεν προλαβαν,να θυμισω οτι σε καμια δεκαπενταρια μερες αρχιζουν και οι επτωσεις,οποτε εχουμε να δουμε κι αλλες προσφορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αγγελιες που ηδη ανοιξαν, να ευχηθω καλη χρονια με υγεια και καλες δουλειες, α και με τα χρηματα των κορόιδων παρτε και καμια βιταμινη για να συνεχισετε το τρεξιμο και του χρονου.

 

ενταξει θα κανει μια αρπαχτη, αλλα ενας νεος που λειτουργει με αυτο το σκεπτικο μπορει να προκοψει στη ζωη του?? μισομερελα πλασματα, γιαυτο παμε πισω, τζαμπα χρημα να βγαλει ο νεοελληνας.

 

α και αμα τελειωσουν τα φραγκα τρεξτε να γραφτειτε σε κανα DANCING ON ICE, η κανα BLACK OUT, μπορει κατι να αρπαξτε και απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου συνείδηση πάντως το MM (όπως και το Lidl με τις προσφορές του) έχει καθιερωθεί σαν το κατάστημα που πάω μόνο για τις προσφορές του ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....Επομένως από μένα χαμένοι είναι με τις μ#$^%$# που κάνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πυλαία έβγαλαν μερικά κομμάτια 4gb+kinect χωρίς games και 3μηνη στα 199€. Στις 9 και τέταρτο το πρωί αυτό.

Κοροιδία στα μούτρα σου μπροστά.

Απαράδεκτοι και μαύρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου συνείδηση πάντως το MM (όπως και το Lidl με τις προσφορές του) έχει καθιερωθεί σαν το κατάστημα που πάω μόνο για τις προσφορές του ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....Επομένως από μένα χαμένοι είναι με τις μ#$^%$# που κάνουν!

Ναι συμφωνώ μαζί σου, αλλά για ρώτα 2-3 φίλους, τους γονείς και γενικά άτομα που δεν "είναι της τεχνολογίας" έαν θελήσουν μια ηλεκτρική συσκεύη ποίο μαγαζί αρχίζει να είνα ιη πρώτη τους σκέψη ??

και κάτι ακόμα είναι τυχαίο που η κονσόλα βγήκε μετά την περίοδο που γίνεται το 80-90% τον Χριστουγεννιάτικων αγορών ΄???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πυλαία έβγαλαν μερικά κομμάτια 4gb+kinect χωρίς games και 3μηνη στα 199€. Στις 9 και τέταρτο το πρωί αυτό.

Κοροιδία στα μούτρα σου μπροστά.

Απαράδεκτοι και μαύρισμα.

Επιβεβαιώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο πλεονέκτημα του ΜΜ για μένα είναι η ποικιλία των προϊόντων του στα ράφια. Οι τιμές του σε οτιδήποτε άλλο πλην των προσφορών είναι οι υψηλότερες!

 

Από ότι θυμάμαι δώρα στα παιδιά δίνουμε την Πρωτοχρονιά και όχι τα Χριστούγεννα (Αμερικανιά) στην Ελλάδα :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν μπορω να σας καταλαβω μερικους.....πως καταφερατε και μπλεξατε το Ναζισμο, με το σκοτωμα παιδιων τον παγκαλο και το υπολοιπο σκυλοσοι με την προσφορα που εκαναν τα ΜΜ, για το ΧΒΟΧ ειλικρινα αυτα μονο στο ελλαντα....ΟΚ καποιοι δεν προλαβατε (προσωπικα προλαβα), ΟΚ εβγαλαν λιγα κομματια, ΟΚ μπορει και να ηταν κραχτης, ΟΚ υπαρχει η ελληνικη λαμογια στη μεση (γιατι Ισπανια τουλαχιστον, που ημουν μεχρι τα Χριστουγεννα, και "επαιζε" καποια αντιστοιχη προσφορα, οταν εξαντληθηκαν τα αποθεματα και ζητουσε ο κοσμος εκαναν "προσφορα" καποια σχεδον αντιστοιχα πακετα με την τιμη του προσφερομενου) ομως εκει μιλαμε για μια τεραστια αγορα χωρις να εμπεριεχεται η ελληνικη μπαγαποντια του στυλ παιρνω 4 και μετα τις πουλαω για 250Ε την μια, ομως ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν μπορω να σας καταλαβω γιατι πρεπει να πεσει μαυρο στα ΜΜ και διαφορα αλλα τετοια ομορφα....εαν ηθελαν μπορουσαν ΠΡΟΦΑΝΩΣ και τα υπολοιπα ελληνικα καταστηματα να βγαλουν την προσφορα αυτη, καθως το πακετο ερχεται "ετοιμο" και οχι το καθε ειδος ξεχωριστα, ομως δεν το εκαναν......

 

Και ΟΧΙ δεν δουλευω στα ΜΜ εαν καποιος το σκεφτει!!!!!!!!!!!!

 

Επισης....καθε καταστημα εαν καταλαβα καλα ειχε τουλαχιστον 30 με 40 κομματια Χ ποσα καταστηματα εχει (μονο) η Αθηνα? εεε δε νομιζω οτι ηταν και λιγα, απο την αλλη, τωρα που το σκεφτομαι και αυτοι (ΜΜ) ΕΚΑΝΑΝ αντιστοιχη προσφορα, γιατι μπορουσες να αγορασεις κονσολα με σενσορα + το ενα παιχνιδι στα 199Ε αλλα μαλλον μας χαλαει το 50αρικο παραπανω!!!!!!

 

Αλλα ΔΥΣΤΥΧΩΣ ετσι ειμαστε οι ελληνες... το μονο που ξερουμε ειναι να γκρινιαζουμε....ΓΙΑ ΟΤΙ δεν καταφεραμε να αποκτησουμε αλλα καταφερε και το απεκτησε ο γειτονας!!!!

 

Και κατι τελευταιο....Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΛΕΓΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ (που με τη δικη μου λογικη σημαινει λιγα κομματια) και ΟΧΙ ΕΛΑΤΕ εχει για ολους!!!!αλλα ΕΠΕΙΔΗ οι ελληναρες ειμαστε της τελευταιας στιγμης απαιτουμε και στις 8 το βραδυ να πηγαιναμε να βρισκαμε.....

 

 

Και ξαναγραφω ΟΧΙ δεν δουλευω στα ΜΜ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...