Προς το περιεχόμενο

Γιατί όλοι οι DJs έχουν MacBook?


theef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ειναι καποιος DJ και να αξιζει να λεγεται ετσι, εκτος του οτι πρεπει να χει πολλα ακουσματα, πρεπει να χει και τα σκιλλς να κανει σωστο beatmatching ΣΥΝ να παιξει ενα σετ με συνοχη. Προφανως δεν θα βρειτε τετοιον τυπο στην τοπικη καφετερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκολατε ρε σεις μην τα παρουσιαζετε τοσο τραγικα.σε οσα εβεντ ακομη και σε djs με 4-5ψηφια νουμερα μεροκαματου και να πατε θα δειτε οτι δεν υπαρχει το τελειο σετ ή αψογο σετ σε μιξαρισμα σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ live performance.

το συνολο μετραει το τι θα παιξει,ποσες ωρρες,ποσο φτιαγμενοι ειναι οι απο κατω,φωτα,μερος κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκολατε ρε σεις μην τα παρουσιαζετε τοσο τραγικα.σε οσα εβεντ ακομη και σε djs με 4-5ψηφια νουμερα μεροκαματου και να πατε θα δειτε οτι δεν υπαρχει το τελειο σετ ή αψογο σετ σε μιξαρισμα σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ live performance.

το συνολο μετραει το τι θα παιξει,ποσες ωρρες,ποσο φτιαγμενοι ειναι οι απο κατω,φωτα,μερος κτλ.

 

Εχω ακουσει live τον guetta στις αρχές του και μιλάμε ο ανθρωπος δεν ηξερε ουτε να μετράει. Αφου απορούσα πως έκανε παραγωγές. Έχω ακούσει όμως και Morales live με τον άνθρωπο να κάνει ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ set. Ήταν απίστευτο οτι για 4 ώρες δεν είχε χάσει αλλαγή ούτε για ms.

 

Γενικά πάντως ισχύει αυτο που λές. Άσε που ΚΑΠΟΙΟΙ "ακριβοί" djs έχουν πιάσει τον παππα απο τα @@ και κάνουν απλές αλλαγές τα κομμάτια ισα ισα για να βγάλουν τη βραδιά. Αυτά είναι που δεν γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειναι καποιος DJ και να αξιζει να λεγεται ετσι, εκτος του οτι πρεπει να χει πολλα ακουσματα, πρεπει να χει και τα σκιλλς να κανει σωστο beatmatching ΣΥΝ να παιξει ενα σετ με συνοχη.

 

συμφωνω!

 

Προφανως δεν θα βρειτε τετοιον τυπο στην τοπικη καφετερια.

 

διαφωνω!

εχω πετυχει πολλους που αξιζουν αλλα παιζουν σε καφετερια.

οι λογοι πολλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

διαφωνω!

εχω πετυχει πολλους που αξιζουν αλλα παιζουν σε καφετερια.

οι λογοι πολλοι...

 

Μονο και μονο λογω της μουσικης που επιλεγουν , τρωνε Χ απο μενα.

 

Θα μου πεις, τι θα παιξεις σε μια καφετερια? Δεν σου λεω προφανως να βαλεις κατι πειραματικο η τρελο που θα ναι για εξεζεητημενο κοινο. Ναι προφανως να βαλεις κατι που θα ειναι προσιτο στα αυτια ολων. Αντι να βαλεις (οχι εσυ προσωπικα, ο καθε ντιτζ) τα χιτακια , μπορεις να παιξεις ξερω γω trip-hop,downtempo,chill κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο λογω της μουσικης που επιλεγουν , τρωνε Χ απο μενα.

 

Θα μου πεις, τι θα παιξεις σε μια καφετερια? Δεν σου λεω προφανως να βαλεις κατι πειραματικο η τρελο που θα ναι για εξεζεητημενο κοινο. Ναι προφανως να βαλεις κατι που θα ειναι προσιτο στα αυτια ολων. Αντι να βαλεις (οχι εσυ προσωπικα, ο καθε ντιτζ) τα χιτακια , μπορεις να παιξεις ξερω γω trip-hop,downtempo,chill κλπ

 

θα περιμενουν να βγουν συλλογες για δαυτα που θα τα διαφημιζει κανας nitro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...