Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι γιατί όλα τα παιχνίδια όταν ξεκινάνε έχουν το τρελό e-sports κοινό.... και λες και το λολ είναι το μοναδικό που έχει πετύχει...μιλάω για 2 f2p παιχνίδια, όταν εσείς αναφέρετε τις 238948723947 @@ιες που υπάρχουν για παραδείγματα σας πειράζει που αναφέρουμε εμείς τα σωστά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το TERA καλή περίπτωση?...ε λολ...είναι dead εδώ και καιρό το παιχνίδι

 

skanjo από την μία έχουμε ένα παιχνίδι που το 95% του κοινού ασχολείται ΜΟΝΟ με το online του ενώ το Deep Down πρόκειται για ένα game single βασικά με δυνατότητες co-op...εκεί υπάρχει η μεγάλη διαφορά

 

το LOL είχε επιτυχία ε ο κόσμος κάθεται και το λιώνει και θα συνεχίσει να τα σκάει και να κερδίζει η RIOT...στο DD πόσοι θα τα σκάσουν και για πόσο χρονικό διάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δεν νομιζω να ειναι νεκρο το τερα, πριν μερικους μηνες που ειχα μπει, ειχε αρκετο κοσμο...ασε που ακομα και ετσι να ειναι, τι σημαινει?πολυς κοσμος το ελιωσε για μεγαλο διαστημα....δεν ειναι αρκετο?

 

λοιπον εχουμε

planetside 2

deep down

war frame

Blacklight Retribution

 

 

f2p για ολα τα γουστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν θελεις να καταλαβεις ή το βλεπεις απο εντελως διαφορετικη σκοπια. Εγω δεν μιλαω για το γεγονος οτι θα εχει επι πληρωμη content, εγω μιλαω απο το γεγονος οτι απο τη στιγμη που θα δημιουργηθει απο την αρχη σαν παιχνιδι με microtransactions αυτο σημαινει ντε φακτο κακη ποιοτητα ισσοροπιας, κακη εκτελεση, σχεδιασμος ειδικα φτιαγμενος στο να σου βαλει το καροτακι απο μπροστα για να το κυνηγας επ' αοριστο και αλλα τετοια ωραια. Δεν φτιαχνουν παιχνιδι δηλαδη για να γουσταρει ο παικτης, φτιαχνουν οικονομικο μοντελο και γυρω γυρω χτιζουν και ενα παιχνιδι. Αυτη ειναι η διαφορα. PTW ή PTU. 

 

Το να σου δωσει εσενα φουλ retail παιχνιδι με 100% το περιεχομενο του και να πονταρει στην καλη σου τη θεληση να τους δωσεις ή οχι λεφτα δεν παιζει ουτε σε αυτη τη ζωη, ουτε στην αλλη και ειδικα οταν μιλαμε για Capcom/Sony που ειναι μεγαλοεκδοτες. Συνεχισε να πιστευεις οτι το F2P ειναι κατι καλο, οταν θα το φας καλα με το κουταλι και εσυ τοτε το ξανασυζηταμε. 

 

Συμφωνούμε οτι διαφωνούμε, δεν ειναι ολα τα F2P PTW... Υπάρχουν κ αξιολογα free που μπορεις να διασκεδάσεις χωρις να βαλεις σεντς οπως ειπα.

 

Καταλαβαινω τι λες, αλλα εγω δεν περιμένω απο το deep down να ανταγωνιστεί το dark souls παραδειγμα, αλλου στοχεύει το ενα κ αλλου το αλλο.

 

Κ δεν ειναι οτι θα τα φαω με το κουταλι, καλο ειναι να υπάρχουν επιλογές για ολα τα γουστα. Το ψητό ειναι τα παιχνίδια του Plus κατα κύριο λογο, αλλα οσο περισσότερες επιλογες εχει απο παιχνιδια ειτε f2p ειτε full games απο το plus τοσο το καλυτερο.

 

Αν το deep down δεν ειναι pay to win θα ειναι μια χαρα παιχνιδι πιστευω για να περνας την ωρα σου online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο περιμενεις εσυ απο το παιχνιδι? Μια φαση "σκοτωνω απλα την ωρα μου online"? Και σημερα μπορεις να σκοτωνεις την ωρα σου online αν θες. Δεν ειναι αναγκη να περιμενεις το PS4 και το Deep Down για να το κανεις αυτο. Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω οταν παιζω δεν παιζω για να σκοτωνω την ωρα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PC τα f2p δεχονται μεγαλη κριτικη για τα οικονομικά μοντελα που ακολουθουν, συγκεκριμενα οτι βασιζονται σε μια p2w λογικη.. Αυτο εμενα μου δειχνει οτι η κονσολα θελει να μοιασει ολο και περισσοτερο στο pc κατι που δεν μου αρεσει, προσωπικα προτιμω να δωσω 60ε και να τα εχω ολα unlocked παρα να πληρωνω σιγα σιγα.

 

Παντως επειδη μιλαμε για capcom και μεγαλη παραγωγή θεωρω σχεδον αδυνατο να μην ειναι κάποιας μορφής p2w και να πληρώνεις απλα για customization items, μακαρι να διαψευσθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο περιμενεις εσυ απο το παιχνιδι? Μια φαση "σκοτωνω απλα την ωρα μου online"? Και σημερα μπορεις να σκοτωνεις την ωρα σου online αν θες. Δεν ειναι αναγκη να περιμενεις το PS4 και το Deep Down για να το κανεις αυτο. Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω οταν παιζω δεν παιζω για να σκοτωνω την ωρα μου. 

 

Φυσικα, στα περισσότερα online games περνάς την ωρα σου ευχάριστα, αλλα τα single player είναι αυτα που σου δινουν το κατι παραπάνω για μένα προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony’s SVP Gives New Info on the PS4′s Noise Level, Power Consumption, Media Performance and More

 

 

  • While being always online is not necessary, a network connection is important to fully enjoy the features of the PS4.
  • The PS4 will initially act as a stand-alone web server for the PlayStation App. In the future there’s the possibility of this to be expanded through the cloud, with the PS4 and PlayStation App interacting through the cloud, allowing cooperative play between multiple players.
  • The secondary chip for ultra-low power operation will mostly activate at night from 1 to 4 AM and download any required update automatically. It will also activate when software is purchased through external means like the PlayStation App.
  • Power consumption will vary greatly depending on the performance of the game played.
  • The noise level of the console during operation is generally much lower than it was on the PS3.
  • The PS4′s cooling fan has a low noise level and stepless speed control (meaning that it will increase its speed to match heat smoothly and not in sudden steps like the one on the PS3).
  • Since the Blu-Ray player is 6x instead of 2x (like the one on the PS3 was), the spinning noise is actually louder. Ito-san feels it’s not annoyingly louder and it will be countered by caching data on the hard disk drive. It’ll be mostly audible during the initial spin-up.
  • The Audio/Video performance (for movies and music) of the PS4 will target PS3 levels at launch, but will be improved through updates, for instance with the addition of 4K, as Sony is also an Audio/Video company.
  • The theme of the PS4 is “Personalization”, meaning that it will offer an experience tailored to each individual.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 bundle στα 499. Περιλαμβανει

+ Killzone Shadowfall

+ Playstation Camera

+ DS4 (2 DS4 μεσα στο πακετο)

http://www.enternity.gr/Article/%CE%9A%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1-PS4-bundle-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Killzone-Shadow-Fall/19119.html

 

http://uk.ign.com/articles/2013/09/26/playstation-4-bundle-contains-killzone-camera-second-controller

 

 

 

Αντε να αρχισουν οι συγκρισεις τωρα

60 ευρω η καμερα

60 ευρω το DS4

60 ευρω το Shadowfall

 

Οσονα αφορα το παραπανω ποστ το σημαντικο ειναι αυτο εδω

stepless speed control (meaning that it will increase its speed to match heat smoothly and not in sudden steps like the one on the PS3).

Οπου ο ανεμιστηρας θα ανεβαζει στροφες αναλογα με τη θερμοκρασια και οχι οπως στο mega fail του ΠΣ3 που επρεπε να πιασει 80 βαθμους για να μπει σε φουλ λειτουργια και μετα να σβησει. Δηλαδη θα δουλευει οπως γινεται σε jailbroken PS3 με το fan control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 bundle στα 499. Περιλαμβανει

+ Killzone Shadowfall

+ Playstation Camera

+ DS4 (2 DS4 μεσα στο πακετο)

http://www.enternity.gr/Article/%CE%9A%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1-PS4-bundle-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Killzone-Shadow-Fall/19119.html

 

http://uk.ign.com/articles/2013/09/26/playstation-4-bundle-contains-killzone-camera-second-controller

 

 

 

Αντε να αρχισουν οι συγκρισεις τωρα

60 ευρω η καμερα

60 ευρω το DS4

60 ευρω το Shadowfall

 

Οσονα αφορα το παραπανω ποστ το σημαντικο ειναι αυτο εδω

stepless speed control (meaning that it will increase its speed to match heat smoothly and not in sudden steps like the one on the PS3).

Οπου ο ανεμιστηρας θα ανεβαζει στροφες αναλογα με τη θερμοκρασια και οχι οπως στο mega fail του ΠΣ3 που επρεπε να πιασει 80 βαθμους για να μπει σε φουλ λειτουργια και μετα να σβησει. Δηλαδη θα δουλευει οπως γινεται σε jailbroken PS3 με το fan control.

Μαλλον πρεπει να το βαλεις στην προσφορα του Κωτσοβολου να το ξερουν και οι αλλοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Πολύ καλά νέα.

 

Προσωπικά χ*στηκα για το συγκεκριμένο bundle, αλλά το καλό είναι ότι με αυτή την τιμή, το PS4 bundled με PSV φαντάζει ακόμα πιο κοντινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πρεπει να το βαλεις στην προσφορα του Κωτσοβολου να το ξερουν και οι αλλοι :P

Σκεφτομαι σοβαρα να ακυρωσω του Κωτσου

Ο λογος: Δευτερο DS4 θα παρω day 1 μαζι με το ΠΣ4. καμερα θα επαιρνα καποια στιγμη λογικα μεσα στο χρονο.

Ε και ενας ΑΑΑ τιτλος δε με χαλαει τον οποιον εχω σκοπο να παρω οταν πεσει η τιμη του.

 

Προσωπικά χ*στηκα για το συγκεκριμένο bundle, αλλά το καλό είναι ότι με αυτή την τιμή, το PS4 bundled με PSV φαντάζει ακόμα πιο κοντινό.

Συμφωνω, και κοροϊδευαμε τον σκαντζο οταν το ελεγε. βεβαια μεχρι να ερθει απεχει ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...