Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK μου βάζεις ένα παιχνίδι που μοιάζει ποιο πολύ στο GTA και Sleeping Dogs απέναντι σε ένα παιχνίδι που ποιο πολύ θα το χαρακτήριζα hack and slash. Με ίσος το μοναδικό τους κοινό είναι το open Word του θέματος. Δεν έχουν καμία σχέση αυτά τα δύο σαν παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα νομιζω οτι μπερδευουμε το open world του infamous με τα υπολοιπα που ξερουμε... δεν υποτιθεται οτι ο κοσμος εχει πληγει (κλασικα) απο καποιον περιεργο ιο??(δεν ξερω για αυτο το τονιζω...) τα προηγουμενα ετσι ηταν.οσον αφορα το gameplay προσωπικα μου ηταν πολυ συμπαθη και τα 2 προηγουμενα ετσι για την πλακα γιατι εκανες οτι γουσταρες...παρολα αυτα δεν νομιζω οτι χαρακτηριζεται και παιχνιδι του 5-6, γιατι με αυτα που γραφετε ετσι φαινεται. Επειτα δε διαφωνω οτι εχει prebaked γραφικα σε πολλα σημεια αλλα τα ιδια σκ*τα δε βλεπουμε στα περισσοτερα παιχνιδια αυτη τη στιγμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα νομιζω οτι μπερδευουμε το open world του infamous με τα υπολοιπα που ξερουμε... δεν υποτιθεται οτι ο κοσμος εχει πληγει (κλασικα) απο καποιον περιεργο ιο??(δεν ξερω για αυτο το τονιζω...) τα προηγουμενα ετσι ηταν.οσον αφορα το gameplay προσωπικα μου ηταν πολυ συμπαθη και τα 2 προηγουμενα ετσι για την πλακα γιατι εκανες οτι γουσταρες...παρολα αυτα δεν νομιζω οτι χαρακτηριζεται και παιχνιδι του 5-6, γιατι με αυτα που γραφετε ετσι φαινεται. Επειτα δε διαφωνω οτι εχει prebaked γραφικα σε πολλα σημεια αλλα τα ιδια σκ*τα δε βλεπουμε στα περισσοτερα παιχνιδια αυτη τη στιγμη?

καπως ετσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK μου βάζεις ένα παιχνίδι που μοιάζει ποιο πολύ στο GTA και Sleeping Dogs απέναντι σε ένα παιχνίδι που ποιο πολύ θα το χαρακτήριζα hack and slash. Με ίσος το μοναδικό τους κοινό είναι το open Word του θέματος. Δεν έχουν καμία σχέση αυτά τα δύο σαν παιχνίδια.

κοιτα, με αυτη τη λογικη -που να σημειωσω δεν διαφερει πολυ απο το πρωτο μου ποστ για το infamous- δεν θα διαφωνησω.

απλα το παιχνιδι το λενε <<open world game>> παντου, και οχι hack n' slash.

 

ειπα λοιπον οτι σαν open world game ειναι ...νεκρο εντελως (που ειναι).  και αν απλα μιλαμε για shooting σε μεγαλες (streaming) πιστες,

τοτε, σαν hack n' slash / shooting game, στερειται τακτικης και καλης μηχανικης στις μαχες [που τοσο το gta και το watch dogs (πραγματικα οpen world games), αλλα ακομα και αλλα streaming hack n' slash (dr3) το κανουν καλυτερα]

για αυτο κι ολας εγραψα οτι 'προτεινω να το δοκιμασει κανεις πρωτα*', και επειτα, εαν του κανει να το αγορασει, μιας και το βασικο-μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου ειναι ακριβως αυτες οι μαχες.

 

 

*υπ'οψην, αρκετοι ανθρωποι παιζουν οχι μονο στο playstation4, αλλα και στις αλλες κονσολες και στο pc. για αυτους τους ανθρωπους, το που θα δωσεις το εξηνταρι/εβδομηνταρι, που το ταληρο και που μηδεν, εχει περισσοτερο νοημα απο καποιον που θα παρει πχ μονο τα exclusive του ps4 και τελος για φετος απο games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι πετραν πεστους τα!

και εννοειται οτι εχεις αγορασει ολο το digital store της microsoft επειδη το αξιζαν τα παιχνιδια , ειχαν κατι να πουνε ολα, αλλα στα γραφικα αλλα στο gameplay αλλα γιατι ειχαν κατι το καινουριο και φρεσκο βρε αδελφε...κατι το οποιο το infamous δεν...

αντε με τα τυφλα σονυ fanboys εδω μεσα...τους εχω βαρεθει και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Petran κανεις παντα το ιδιο πραγμα.

Παιρνεις καποια πραγματα που δεν κανει καλα ενα παιχνιδι της sony και εσκεμμενα δεν κανει καλα γιατι δεν χρειαζεται ΚΑΝ να τα κανει(να υπαρχουν στο παιχνιδι)  και τα κανεις σημαια τους ως αρνητικα στοιχεια.

 

Το watch dogs ειναι αλλης φυσης παιχνιδι και εκτος απο το γεγονος οτι υπαρχει χαωδη διαφορα σε συγκριση με το infamous σε γραφικα.(Πιο κοντα στο gta5 της προηγουμενης γενιας ειναι συμφωνα με το πανω βιντεο ,παρα στο infamous SS) υπαρχουν πραγματα που δεν τα εχει.

Οπως το οτι στο infamous εχεις μια πολη και μπορεις να πας ΠΑΝΤΟΥ.Πανω σε καθε κτηριο ,πανω σε καθε σημειο.

Μπορουμε λοιπον για παραδειγμα με την ιδια τακτικη να παρουμε αυτο το στοιχειο και να το κανουμε αρνητικη σημαια στο watchdogs(''τι Open word,σκατα''),οποτε και να το θαψουμε για αυτο.Δικαιο για το watchdogs?οχι φυσικα.

Ενω στο παιχνιδι ρε αδερφε δεν χρειαζεται να  πετας και να πηγαινεις παντου...οχι....ειναι αρνητικο το οτι δεν εχει super powers ο χαρακτηρας του.

Οχι..Ειναι απλα διαφορετικα τα παιχνιδια.

 

Το infamous ηταν και ειναι ενα καλο hero game για το πολλους το καλυτερο.

 

Kαι στο κατω κατω το ryse εχει κοντα 2.000 ποστ στο Neogaf και εχει βγει τοσο καιρο και το infamous παει στις 15.000 και βγηκε τωρα...(καλες 20-25.000 δλδ)

Ο κοσμος φαινεται να το ευχαριστιεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαράδεκτο το infamous second son, είναι δυνατόν να μην έχει turn based combat? ένα atb έστω... και γιατί δεν έχει micros? εγώ θέλω να μπορώ να ξεκλειδώσω τις δυνάμεις πληρώνοντας νωρίτερα...  (sarcasm)

 

είναι αστείο να κράζετε ΑΑΑ παιχνίδι επειδή δεν είναι του γούστου σας ή της πλατφόρμας σας, τα ίδια ακούγαμε και για το last of us...

 

το παιχνίδι είναι απίστευτο, ειδικά αν το συγκρίνεις με τα άλλα early gen games που κυκλοφορούν.και όχι μόνο στον οπτικό τομέα όπως κάποια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαράδεκτο το infamous second son, είναι δυνατόν να μην έχει turn based combat? ένα atb έστω... και γιατί δεν έχει micros? εγώ θέλω να μπορώ να ξεκλειδώσω τις δυνάμεις πληρώνοντας νωρίτερα...  (sarcasm)

 

είναι αστείο να κράζετε παιχνίδι επειδή δεν είναι του γούστου σας ή της πλατφόρμας σας, τα ίδια ακούγαμε και για το last of us...

 

το παιχνίδι είναι απίστευτο, ειδικά αν το συγκρίνεις με τα άλλα early gen games που κυκλοφορούν.και όχι μόνο στον οπτικό τομέα όπως κάποια.

 

Κατι σαν και αυτο δηλαδη http://www.metacritic.com/user/Dimok-chan :P.(Οχι οτι πανε πισω και ορισμενα Sony Fanboys :P)

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι άνθρωπος που έχει και τις δύο κονσόλες και έχει παίξει το παιχνίδι λέει την άποψη του, και άλλοι υπερασπίζονται παιχνίδι της μελλοντικής τους κονσόλας χωρίς να το έχουν παίξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το αστείο είναι άνθρωπος που έχει και τις δύο κονσόλες και έχει παίξει το παιχνίδι λέει την άποψη του, και άλλοι υπερασπίζονται παιχνίδι της μελλοντικής τους κονσόλας χωρίς να το έχουν παίξει.

Και αυτος και τις 2 εχει.

http://www.metacritic.com/user/Dimok-chan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτως ή αλλως ανεξαρτητου κονσολας,ειναι πολυ δυσκολο στις μερες μας να βρεις παιχνιδι που να δικαιολογει πραγματικα 60 και 70ευρω.(καλα τα 70ευρω προσωπικα τα θεωρω απαραδεκτη τιμη για παιχνιδι)

 

Για οσους επαιξαν τα προηγουμενα Infamous παιχνιδια,ειμαι σιγουρος οτι και αυτο θα τους αρεσει παρα πολυ(οπως πχ και σε μενα). σιγουρα,αλλα με τιποτα σε αυτη την τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι άνθρωπος που έχει και τις δύο κονσόλες και έχει παίξει το παιχνίδι λέει την άποψη του, και άλλοι υπερασπίζονται παιχνίδι της μελλοντικής τους κονσόλας χωρίς να το έχουν παίξει.

Αν εκανες το κοπο να διαβασεις 1-2 σελιδες πισω θα εβλεπες οτι το χαρακτηρισαν και ατομα που το εχουν παιξει

Μαλιστα περισσοτεροι απο εναν.

Αμα ειναι να πιανουμε να συγκρινουμε μηχανισμους που εχει ενα παιχνιδι open world και δεν εχει το αλλο βρισκουμε ενα σωρο.

και γω μπορω να κατακρινω το GTA V επειδη δεν εχει civilian tracking η μηχανισμους να κρυβεσαι πισω απο αμαξια. οπως επισης να το ισοπεδωσουμε επειδη δεν μπορει να σκαρφαλωσει ο Trevor η ο Mike πανω στα κτιρια. Αυτο τι παει να πει;.

Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι το Infamous ειναι απλα εξαιρετικο και ευχαριστο. Ωραια σκηνικα, πολυ ομορφα χρωματα, art design θα ελεγα απο τα καλυτερα που εχω δει εδω και καιρο. Και το λεω αυτο σημειωνοντας πως το Infamous 2 το παρατησα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τω μεταξυ περαν του infamous , το γεγονος οτι σχεδον επιβεβαιωθηκε οτι το the last of us θα βγει στο ps4 δεν ειναι απαραδεκτο?δλδ αλλου και αλλου τα κραζουμε και εδω τα αποθεωνουμε κιολας???

 

επισης , γιατι δε μπορουν να δεχθουν γενικα καποιοι next gen graphic whores οτι το παν για το γενικο συνολο και οχι για αυτους τους ιδιους που αποτελουν ενα 10% με το ζορι οτι τη μεγιστη διαφορα δεν την κανουν τα lightning effects κου.του.λου.που αλλα το art direction....????

 

και οταν μιλαω για art direction εννοω https://www.youtube.com/watch?v=K3eosNaxRR8&list=UUmwz807kKcThRs6IQuIJ-CQ αυτο εδω και φυσικα μην μου πει κανεις οτι ανοιγω vs , δεν ειναι ετσι και ουτε το κανω γι αυτο, απλα για να γινω κατανοητος. οποιος θελει ξερει που να παει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...