Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλαβα ένα update εχθές αλλά δεν είδα πουθενά την επιλογή για 30fps lock. Διάβασα ότι η εναλλαγή μέρας/νύχτας γίνεται διαθέσιμη αφού το έχεις τελειώσει μια φορά αλλά τι γίνεται με τις υπόλοιπες?

 

Επίσης δεν μου εμφανίζει changelog του τελευταίου patch...

Σε 2 εβδομάδες θα βγει αυτό το update! Εσυ κατέβασες το προχθεσινό που ήταν απλα bug fixes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

How inFAMOUS: Second Son Used the PS4′s 8 (4.5) GB of RAM, CPU and GPU Compute to Make Our Jaws Drop

 

Διάφορα "τεχνικά" slides.

 

 

Εδώ όλη η παρουσίαση:

 

http://www.gdcvault.com/play/1020158/The-Visual-Effects-of-inFAMOUS

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί δεν είναι pinned το θέμα αυτό?  :confused:

Να επιστρέψω λίγο το μπαλάκι. Αν αφιερώσεις χρόνο να φτιάξεις εσύ (ή οποιοδήποτε άλλο μέλος) ένα επαρκές και up-to-date αρχικό post για το PS4 (όχι τη φημολογία που έχουμε στο OP σε αυτό το topic και όχι κάτι που θα εμπλέκει και το Xbox στο κείμενο) θα αυξηθούν κατά πολύ οι πιθανότητες να έχουμε ένα pinned topic για το PS4.

 

Το ίδιο ισχύει και για το topic του Xbox One.

 

Κατά τα άλλα, και κατά τους κανονισμούς, προτάσεις και σχόλια για το moderation μόνο με αναφορά ή pms στους αρμόδιους συντονιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο infamous second son αν διαλεξεις το 30fps lock σημαινει οτι κλειδωνει σε 30fps ακομα και σε σημεια που το παιχνιδι ειναι 60fps ή σημαινει οτι τα κατωτερα fps που θα δειχνει το παιχνιδι θα ειναι τα 30?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο infamous second son αν διαλεξεις το 30fps lock σημαινει οτι κλειδωνει σε 30fps ακομα και σε σημεια που το παιχνιδι ειναι 60fps ή σημαινει οτι τα κατωτερα fps που θα δειχνει το παιχνιδι θα ειναι τα 30?

δεν ειναι πουθενα το infamous 60frames :D

οταν τρεχεις και κοιτας αριστερα-δεξια, μπορει να εχει αρκετο stuttering αναλογα το που βρισκεσαι και τι συμβαινει. το frame lock φανταζομαι αυτο θα προσπαθησει να σενιαρει.

στο μεγαλο χαμο του το παιχνιδι χανει κανα καρε (κατω απο 30), οπως αλλωστε το 99,9% απο τα games, αλλα δεν επηρεαζει το gameplay (ουτε το χειρισμο απο οσο θυμαμαι)

 

απο εκει και περα ο λογος που πολλα games της sony βγαινουν με ξεκλειδωτο framerate, λεγεται οτι ειναι οτι το vsync κανει το remote play στο vita κλπ πολυ χειροτερο. εγω δεν εχω vita να τσεκαρω, το εχω ξαναγραψει παντως ζητωντας απο καποιον που να εχει να τεσταρει και να επιβεβαιωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι πουθενα το infamous 60frames :D

οταν τρεχεις και κοιτας αριστερα-δεξια, μπορει να εχει αρκετο stuttering αναλογα το που βρισκεσαι και τι συμβαινει. το frame lock φανταζομαι αυτο θα προσπαθησει να σενιαρει.

στο μεγαλο χαμο του το παιχνιδι χανει κανα καρε (κατω απο 30), οπως αλλωστε το 99,9% απο τα games, αλλα δεν επηρεαζει το gameplay (ουτε το χειρισμο απο οσο θυμαμαι)

 

απο εκει και περα ο λογος που πολλα games της sony βγαινουν με ξεκλειδωτο framerate, λεγεται οτι ειναι οτι το vsync κανει το remote play στο vita κλπ πολυ χειροτερο. εγω δεν εχω vita να τσεκαρω, το εχω ξαναγραψει παντως ζητωντας απο καποιον που να εχει να τεσταρει και να επιβεβαιωσει.

Νομιζα οτι το infamous second sun θα ειναι 1080p 60fps οπως πολλα παιχνιδια που ειναι τοσο σε συγκριση με το xbox one και αυτος ειναι ο λογος που πολυς κοσμος και μαλλον κι εγω θα αγορασουν ps4 αντι xbox one.

 

Δηλαδη εσυ λες οτι δεν υπαρχουν πολλα παιχνιδια του ps4 που να ειναι 1080p 60fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι το infamous second sun θα ειναι 1080p 60fps οπως πολλα παιχνιδια που ειναι τοσο σε συγκριση με το xbox one και αυτος ειναι ο λογος που πολυς κοσμος και μαλλον κι εγω θα αγορασουν ps4 αντι xbox one.

 

Δηλαδη εσυ λες οτι δεν υπαρχουν πολλα παιχνιδια του ps4 που να ειναι 1080p 60fps?

 

 

Να τον ακούς τον πετραν. Μόνο αυτός ξέρει. Έχει πληροφορίες από... μέσα*.

 

 

* η 2η ξαδέρφη, της γυναίκας του μπατζανακι ενός κοινού γνωστού του φίλου του αδερφού, δουλεύει καθαρίστρια στη Sony. Αυτήν λοιπόν ο.... της το είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι το infamous second sun θα ειναι 1080p 60fps οπως πολλα παιχνιδια που ειναι τοσο σε συγκριση με το xbox one και αυτος ειναι ο λογος που πολυς κοσμος και μαλλον κι εγω θα αγορασουν ps4 αντι xbox one.

 

Δηλαδη εσυ λες οτι δεν υπαρχουν πολλα παιχνιδια του ps4 που να ειναι 1080p 60fps?

http://www.eurogamer.net/?type=face-off

δες τις συγκρισεις μονος σου, στις περισσοτερες περιπτωσεις το ps4 τρεχει τα παιχνιδια σε μεγαλυτερη αναλυση χωρις να μιλαμε για τρομακτικες διαφορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...