Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στα παιδια. Μετα απο αρκετο καιρο ξεμεινα και εγω απο νικοτινουχα βαση. Απ οτι βλεπω απο την pink mule δεν μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας γιατι δεν στελνουν Ελλαδα. Εαν μπορει να δωσει καποιος καποια συμβουλη το εκτιμω! Σας ευχαριστω!

https://www.zachospharmacy.gr/el/-protes-yles-ximikes-ousies-syntiritika-gia-spitika-kalllyntika/3747-nicotine-72-wv-in-glycerol-100gr-72-tois-ekato-kathari-nikotini-farmakeutikis-poiotitas-5200012112547.html

 

https://www.toscanamall.com/el/25-eliq-bases

 

Μεγάλη προσοχή στον χειρισμό διαλυμάτων με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη, γάντια και μάσκα απαραίτητα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεγάλη προσοχή στον χειρισμό διαλυμάτων με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη, γάντια και μάσκα απαραίτητα!

 

Can't stress this enough. Σε τέτοια περιεκτικότητα, λίγες σταγόνες να πέσουν στο χέρι μας, θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε zacharis σ ευχαριστω. Βλεπω το toscana εχει διαφορα ειδη. Εχεις δοκιμασει καμια; Τα υγρα που κανω ειναι 80 VG και ανω.


Can't stress this enough. Σε τέτοια περιεκτικότητα, λίγες σταγόνες να πέσουν στο χέρι μας, θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα.

 

Ναι φιλε μου γνωριζω! Παντα τις νικοτινες τις παιζω μονο με γαντι. και 32αρα να ειναι!

 

Θα αγορασω αυτην απο το zachospharmacy να δω τι λεει. Σας ευχαριστω πολυ παιδες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, ξέρει κανένας το μπουκαλάκι των 100gr πόσα περίπου μλ 72ρας έχει; Έχω ακόμα βάση, αλλά στο μέλλον θα μου τελειώσει κάποια στιγμή, και θέλω να υπολογίσω πόση 3ρα βάση μπορεί να βγάλει ένα τέτοιο μπουκαλάκι. Έτσι όπως το κόβω θα'ναι καμιά κατοστάρα ml;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε zacharis σ ευχαριστω. Βλεπω το toscana εχει διαφορα ειδη. Εχεις δοκιμασει καμια; Τα υγρα που κανω ειναι 80 VG και ανω.

...

https://www.toscanamall.com/el/eliq-bases/1261-dizzy-by-diy-bases.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, ξέρει κανένας το μπουκαλάκι των 100gr πόσα περίπου μλ 72ρας έχει; Έχω ακόμα βάση, αλλά στο μέλλον θα μου τελειώσει κάποια στιγμή, και θέλω να υπολογίσω πόση 3ρα βάση μπορεί να βγάλει ένα τέτοιο μπουκαλάκι. Έτσι όπως το κόβω θα'ναι καμιά κατοστάρα ml;

 

80 ml είναι περίπου, άρα σου βγάζει 1920 ml 3άρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μου αρέσει πολύ το gins addiction αλλά μπερδεύτηκα. Υπάρχουν οδηγίες πως να φτιάξω μόνη μου υγρο; Αυτά τα ipv και therion κλπ δεν τα καταλαβαινω. Aspire έχω με nautilus ατμοποιητη. Οι βάσεις και τα αρώματα που λέτε από Ρωσία κλπ είναι ποιοτικά ασφαλη; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μου αρέσει πολύ το gins addiction αλλά μπερδεύτηκα. Υπάρχουν οδηγίες πως να φτιάξω μόνη μου υγρο; Αυτά τα ipv και therion κλπ δεν τα καταλαβαινω. Aspire έχω με nautilus ατμοποιητη. Οι βάσεις και τα αρώματα που λέτε από Ρωσία κλπ είναι ποιοτικά ασφαλη; Ευχαριστώ!

υπαρχουν , αλλα το εχω δοκιμασει και δεν βγαινει σαν το κανονικο. για μενα καμια σχεση.εκανα 50 ml και ειναι για νεροχυτη :P

η θα παρεις το αυθεντικο η δεν θα σου αρεσει κανενα αλλο.

 

το ipv ειναι σειρα μοντελων της pioneer4you . το therion ειναι επισης μοντελο απο lostvape. mod ειναι.

 

απ οτι καταλαβα εισαι νεα στο αθλημα , οποτε , εχεις πολυ διαβασμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα μερικες προτασεις για rda. Ποιοι θεωρουνται οι καλυτεροι ας πουμε σε γευση και/η ντουμανι;

dead rabbit,icon,govad είναι μερικοί από τους καλούς (σε Normal τιμές) που βγήκαν... προσωπικά χθες έριξα παραγγελία για τον dead rabbit από gearbest στα 18 ευρώ και κάτι μιας που παίζει flash sale... ( τιμή κανονική εξωτερικού 30+/- )

https://www.gearbest.com/dead-rabbit-_gear/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα μερικες προτασεις για rda. Ποιοι θεωρουνται οι καλυτεροι ας πουμε σε γευση και/η ντουμανι;

 

Yπάρχουν πάαααρα πολύ καλοί, που ειλικρινά χάνεις την μπάλα. Να αρχίσουμε να πετάμε απλά ονόματα που έχουμε δοκιμάσει και μας άρεσαν ή θες να διευκρινήσεις λίγο;

πχ αν δεν έχεις θέμα με budget, πας αμέσως σε κάτι ακριβό και καλό.

όχι ότι δεν υπάρχουν εξαιρετικοί αυθεντικοί και φθηνοί, όπως οι 3 που αναφέρει πάνω ο φίλος, αλλά αν δεν έχεις θέμα λεφτών συνήθως πας σε κάτι ακριβότερο που θεωρείται τοπ, όπως ο goon ας πούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άπειρα τα προιόντα πλέον και κατά κύριο λόγο, όλα είναι παρόμοια το ένα με το άλλο.

RDA βγαίνουν 3 καινούργια την μέρα, έχει 100άδες καλά να διαλέξει κάποιος.

 

Να τα έχει δοκιμάσει κάποιος όλα, δεν παίζει. Άντε να σας πετάξει ένα όνομα από το τελευταίο που αγόρασε.

Εξάλλου όλα παρόμοια είναι, κάποιο που να τα πατάει όλα τα υπόλοιπα κάτω και να είναι super wow δεν υπάρχει.

 

Βρείτε ένα που να έχει ένα deck που να σας βολεύει και να το θεωρείται εύκολο στο στήσιμο, δείτε και αισθητικά αν σας γεμίζει το μάτι και πάρτε το. Αυτά τα νέα αυθεντικά που βγαίνουν πλέον όλα γύρω στο 20ρικο έχουν, χρειάζεται και ένα μικρό ρίσκο.

 

Το ίδιο και με τα μοντάκια. Χιλιάδες μοντέλα στην αγορά, όλα την ίδια δουλειά κάνουν. Κάποια είναι μούφα όντως, αλλά πλέον περισσότερο να σου αρέσει αισθητικά είναι το κριτήριο επιλογής. Βρείτε ένα που να έχει τον αριθμό μπαταριών που θέλετε, να σας αρέσει στο μάτι, τσεκάρετε και αν γενικά δεν έχουν γκρινιάξει οι πάντες για το ότι βγάζει προβλήματα ή ποιοτικά είναι σκουπίδι, και εάν όχι, χτυπήστε το. Προιόντα στην ίδια τιμή πάντως, πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν. Τώρα αν πάμε να συγκρίνουμε μοντάκι των 150 ευρώ με ένα των 30, προφανώς αλλάζει το πράγμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από φθηνούς τσέκαρε και τον iCon της vandyvape.

Edit: Τον είπε και ο discoboy, τώρα το είδα. Ο Govad έχει πανεύκολο στήσιμο και είναι καλός για αρχάριο.

 

Καλησπέρα σας, μου αρέσει πολύ το gins addiction αλλά μπερδεύτηκα. Υπάρχουν οδηγίες πως να φτιάξω μόνη μου υγρο; Αυτά τα ipv και therion κλπ δεν τα καταλαβαινω. Aspire έχω με nautilus ατμοποιητη. Οι βάσεις και τα αρώματα που λέτε από Ρωσία κλπ είναι ποιοτικά ασφαλη; Ευχαριστώ!

Αρώματα τσέκαρε στο βουλγάρικο thechoosenfew.eu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν πάαααρα πολύ καλοί, που ειλικρινά χάνεις την μπάλα. Να αρχίσουμε να πετάμε απλά ονόματα που έχουμε δοκιμάσει και μας άρεσαν ή θες να διευκρινήσεις λίγο;

πχ αν δεν έχεις θέμα με budget, πας αμέσως σε κάτι ακριβό και καλό.

όχι ότι δεν υπάρχουν εξαιρετικοί αυθεντικοί και φθηνοί, όπως οι 3 που αναφέρει πάνω ο φίλος, αλλά αν δεν έχεις θέμα λεφτών συνήθως πας σε κάτι ακριβότερο που θεωρείται τοπ, όπως ο goon ας πούμε.

Δεν εχω θεμα να δωσω το 60αρι που ζηταει ο goon οποτε ας πουμε οτι κινουμαστε στο ακριβο ευρος τιμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια θα ηθελα μερικες προτασεις για rda. Ποιοι θεωρουνται οι καλυτεροι ας πουμε σε γευση και/η ντουμανι;

 

528 Custom - Goon 22mm (όχι τον 24mm ούτε τον v1.5) και δεν θα ασχοληθείς ξανά με RDA

 

εξίσου καλοί είναι οι:

Goon 24mm

The Recoil

Goon LP

Desire Yuri

 

Όλα τα άνωθι από προσωπική εμπειρία.

 

Ωστόσο το smooth άτμισμα που δίνει ο The Recoil δεν το έχω βρει πουθενά αλλού.

 

Ο Goon 22 είναι λιμάνι φάση, δηλαδή θα αράξεις και δεν θα ασχοληθείς ξανά με RDA. Αν θες πάρε και ένα Bottom Feeding πόλο και τον έχει και για Squonking.

 

Προτείνω τον 22 έναντι του 24 γιατί λόγω του ελάχιστα μικρότερου deck μπορεί με απλά σύρματα και όχι σύνθετα (clapton, jugger, twisted κλπ) να πετύχεις κορυφαία γεύση και να δουλέψεις εξαιρετικά σε TC mode.

Όχι πως στον 24 δεν το κάνεις απλά αν στον 24 βάζω 9.8/10 για την γεύση στον 22 βάζω 10/10.

Συν το ότι ως 22άρης θα κουμπώνει σε όλα τα mod (mech or not) άρα είσαι compatible με τα πάντα.

Επεξ/σία από nikoskon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...