Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
23 λεπτά πριν, panossar95 είπε

Το υγρό είναι καπνικο? Ημικαπνικο? Ή ξερό κανπνικο?

Ειναι το PULP Mozambique. Θαλεγα ημικαπνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, QuitLife είπε

Ειναι το PULP Mozambique. Θαλεγα ημικαπνικο.

Γενικά στα ψηλά βατ, επειδή έχω κάνει αρκετά καπνικα, και ημι και ξερά, δεν αξίζουν τόσο. Ειδικά τα ξερά μακρυά.

Αν έχεις και υψηλή νικοτίνη ακόμα χειρότερα. Δε θα το ευχαριστηθείς.

Αυτό βέβαια είναι και υποκειμενικο. Σε άλλους αρέσει το καπνικο ψηλά. Εμένα με κουράζει και με μπουκωνει.

Σε τέτοια βατ, πιο πολύ παίζουν τα φρούτα,οι τάρτες, τα γλυκά γενικά. 

Εγώ ας πούμε που έκανα ένα τέρμα ξερό κανπνικο, 6αρι νικοτίνη, σε 40 βατ το σταμάτηασα στις 3-4 μέρες. Δε παλευοταν.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, panossar95 είπε

Γενικά στα ψηλά βατ, επειδή έχω κάνει αρκετά καπνικα, και ημι και ξερά, δεν αξίζουν τόσο. Ειδικά τα ξερά μακρυά.

Αν έχεις και υψηλή νικοτίνη ακόμα χειρότερα. Δε θα το ευχαριστηθείς. 

Σε τέτοια βατ, πιο πολύ παίζουν τα φρούτα,οι τάρτες, τα γλυκά γενικά. 

Εγώ ας πούμε που έκανε ένα τέρμα ξερό κανπνικο, 6αρι νικοτίνη, σε 40 βατ το σταμάτηαα στις 3-4 μέρες. Δε παλευοταν.

Νικοτινη μηδεν παντα βαζω.

Ευχαριστω, ενδιαφερουσες πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, QuitLife είπε

Νικοτινη μηδεν παντα βαζω.

Ευχαριστω, ενδιαφερουσες πληροφοριες.

Δυστυχώς για την μηδενική νικοτίνη δε μπορώ να σε βοηθήσω. Δεν έχω κάνει ποτέ.

Κράτα μόνο ότι γίνεται διαφορετική καύση ανάλογα με τα βατ, και ανάλογα με τον ατμοποιητη φυσικά.

Το ίδιο υγρό μπορεί να έχει πολλά "πρόσωπα" ανάλογα με τα βατ και τον ατμοποιητη, τις αντιστάσεις...

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις καλημερες μου....

Ειμαι 4 μηνες ατμιστης με pg/vg 50/50 και νικοτινη 4 mg -καταναλωση γυρω στα 4 ml ημερησιως....

Συνεχως νιωθω το στομα μου να στεγνωνει , πηγα και σε γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχω ξηροστομια , απλα ειναι μια αισθηση που εχω και προκαλειται απο το η.τ ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι πινω φουλ νερο ....αλλα το προβλημα επιμενει.... 😥

Τι προτεινετε να μειωσω vg η pg ....( αν και σιχαινονομαι τα πειραματα ....δεν μου μενει αλλη λυση)

Επεξ/σία από winterman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, winterman είπε

Τις καλημερες μου....

Ειμαι 4 μηνες ατμιστης με pg/vg 50/50 και νικοτινη 4 mg -καταναλωση γυρω στα 4 ml ημερησιως....

Συνεχως νιωθω το στομα μου να στεγνωνει , πηγα και σε γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχω ξηροστομια , απλα ειναι μια αισθηση που εχω και προκαλειται απο το η.τ ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι πινω φουλ νερο ....αλλα το προβλημα επιμενει.... 😥

Τι προτεινετε να μειωσω vg η pg ....( αν και σιχαινονομαι τα πειραματα ....δεν μου μενει αλλη λυση)

Να μειωσεις αρκετα το pg..Αναλογα τον ατμοποιητη σου βεβαια,αλλο ο εργοστασιακος αλλο ο επισκευασιμος..Γενικα αυτο που κυριως κανει το στομα να στεγνωνει ειναι συγκεκριμενα αρωματα(αν φτιαχνεις δικες σου γευσεις),και το pg..Απλα να ξερεις οτι θα χασεις λιγο σε χτυπημα και ελαχιστα σε γευση..Αν θες πες μας ποιον ατμοποιητη και τι υγρο εχεις και θα σου πουμε τι ποσοστο μπορεις να κανεις

 

Επισης οσον αφορα τα ημικαπνικα,διαφωνω στο οτι δεν παιζουν σε ψηλα βατ,το goofy's για παραδειγμα που ειναι γνωστο το κανω στα 80..Τωρα δεν μιλαμε για πουρα,τασακαι κλπ,εκει ειναι αλλο θεμα..

Επεξ/σία από Karamol3golas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Να μειωσεις αρκετα το pg..Αναλογα τον ατμοποιητη σου βεβαια,αλλο ο εργοστασιακος αλλο ο επισκευασιμος..Γενικα αυτο που κυριως κανει το στομα να στεγνωνει ειναι συγκεκριμενα αρωματα(αν φτιαχνεις δικες σου γευσεις),και το pg..Απλα να ξερεις οτι θα χασεις λιγο σε χτυπημα και ελαχιστα σε γευση..Αν θες πες μας ποιον ατμοποιητη και τι υγρο εχεις και θα σου πουμε τι ποσοστο μπορεις να κανεις

Επισης οσον αφορα τα ημικαπνικα,διαφωνω στο οτι δεν παιζουν σε ψηλα βατ,το goofy's για παραδειγμα που ειναι γνωστο το κανω στα 80..Τωρα δεν μιλαμε για πουρα,τασακαι κλπ,εκει ειναι αλλο θεμα..

Ευχαριστω πολυ :)  , Λοιπον εχω nautilus 2 και melo4   τα αρωματα που χρησιμοποιω ειναι 2 : Φουντουκι και καρυδα και τα δυο της capella ....(φτιαχνω μονος μου τα υγρα) .Στο παρελθον ειχα δοκιμασει και το virginia της flavorart αλλα σε αυτο και αν ειχα προβλημα......... (αν και μου αρεσε πολυ σαν αρωμα)

Επεξ/σία από winterman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Να μειωσεις αρκετα το pg..Αναλογα τον ατμοποιητη σου βεβαια,αλλο ο εργοστασιακος αλλο ο επισκευασιμος..Γενικα αυτο που κυριως κανει το στομα να στεγνωνει ειναι συγκεκριμενα αρωματα(αν φτιαχνεις δικες σου γευσεις),και το pg..Απλα να ξερεις οτι θα χασεις λιγο σε χτυπημα και ελαχιστα σε γευση..Αν θες πες μας ποιον ατμοποιητη και τι υγρο εχεις και θα σου πουμε τι ποσοστο μπορεις να κανεις

Επισης οσον αφορα τα ημικαπνικα,διαφωνω στο οτι δεν παιζουν σε ψηλα βατ,το goofy's για παραδειγμα που ειναι γνωστο το κανω στα 80..Τωρα δεν μιλαμε για πουρα,τασακαι κλπ,εκει ειναι αλλο θεμα..

Εντάξει τα ημικαπνικα σαν το γκουφις που έχω κάνει λίτρα και εγώ παλεύεται σε 45-50 που κάνω. Πιο πάνω δε το έχω παίξει.  Αν και τα προτιμώ μέχρι 30 το πολύ.

Αλλά γενικά τα πιο σκληρά καπνικα και με μεγάλη νικοτίνη, από 9 και πάνω που έχω κάνει εγω προσωπικά με ενοχλούν πολύ.

Από Βλαδίμηρο π.χ και πάλι, δοκίμασε στα 80 βατ να κάνεις μάτσο η Ολντ χαμπιτς με 9 νικοτίνη. Θα ψάχνεις τον λαιμό σου στην Κίνα 😛

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λοιπόν την προσοχή σας λίγο! Μας ενημέρωσαν πως επειδή έχουμε θεματάκι τεχνικό με τα τεράστια topics (καλή ώρα), θα πρέπει να τα "σπάσουμε" και να ανοίξουμε νέα. Άρα μόλις θα το δείτε αυτό εδώ κλειδωμένο, παρακαλείστε (αν θέλετε) να ανοίξετε νέο. Κάντε κάνα refresh πρώτα για να δείτε μην τυχόν το έχει κάνει ήδη άλλος. Μη βρεθούμε με 3-4 διαφορετικά...

Thnx.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...