Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ.τελικά βιάστηκα και έβαλα στα 40 ml άλλα 7.5 ml νερό φίλτρου και έφτιαξε η γεύση(έφυγε η πολύ νικοτίνη δλδ)

ps,έβαλα νερό φίλτρου γιατί είναι κλειστά τέτοια ώρα όλα και δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς αλλα οκ δεν χάλασε το υγρό με το νερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κακώς έβαλες νερό βρύσης. Δεν βάζουμε ποτέ νερό.

 

Ακόμα και όταν θέλουμε να αραιώσουμε μια πολύ πυκνή βάση (φαρμακείου), χρησιμοποιούμε σε πολύ μικρή ποσότητα (π.χ. 5%) δισαπεσταγμένο νερό από το φαρμακείο, ώστε να έχει απαλλαγεί από χημικά και μικροοργανισμούς.

 

Το νερό βρύσης περιέχει ένα σωρό χημικά που δεν υπάρχει πρόβλημα στο να τα καταπιείς και να πάνε στο στομάχι, αλλά πιθανώς δεν είναι ό,τι καλύτερο το να τα ατμίσεις και να κάτσουν στα πνευμόνια.

 

Στην καλύτερη πιστεύω θα καταστρέψεις την αντίσταση σου, πολύ περίεργο που και η γεύση δεν άλλαξε προς το (πολύ) χειρότερο. Θα έβαζα στοίχημα ότι θα συμβεί και αυτό, πιθανώς ακόμα δεν πρόλαβε να ποτίσει καλά η αντίσταση με το νέο μίγμα που έφτιαξες.

 

Μελλοντικά, να γνωρίζεις ότι είτε προσθέτουμε ποσότητα του ίδιου υγρού με μηδενική νικοτίνη αν δεν θέλουμε να αλλοιωθεί η γεύση, ή αν είμαστε ψιλοαπελπισμένοι και δεν έχουμε πρόβλημα, προσθέτουμε απλά φυτική γλυκερίνη (VG), προπυλενογλυκόλη (PG), ή μίγμα τους, αναλόγως τι θέλουμε να πετύχουμε. 

 

Σαν τελευταία σκέψη, αν ο υπάλληλος του καταστήματος δεν κατάλαβε/άκουσε απλά καλά, αλλά με δικιά του ευθύνη έκανε λάθος στην νικοτίνη, άλλαξε μαγαζί και μην ξαναπατήσεις εκεί. Όπως ανέφερε και ο madnifestah, αυτά είναι πολύ μεγάλα λάθη που αν ο άλλος είναι άσχετος παίζει και να έχεις σοβαρότατα προβλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Ο υπάλληλος μου βαλε περισσότεη νικοτίνη απο οσο του  ζήτησα στο υγρό που του πα να μου φτιάξει .έχουνε μείνει 40 ml .Τί μπορώ να κάνω για να το αραιώσω?να βάλω νερό?

Πόση του ζήτησες, πόση σου έβαλε και πώς το ξέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 νικοτίνη του είπα κ αυτός μετα το εφτιαξε σε ένα κλειστό δωμάτιο και δεν έβλεπα τί έκανε

Πως ξέρεις τότε ότι σου έβαλε παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε το κλασικό κάψιμο όταν έχει πολύ νικοτίνη όταν ρουφούσα

μήπως ήταν dryburn και τζάμπα κράζουμε το μαγαζί? σε τι κατάσταση είναι η αντίσταση σου? πότε την είχες αλλάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ,καινούργια ήταν η αντίσταση.τεσπα έληξε αυτό


Υλικά και αρώματα για να φτιάξω μόνος μου υγρά οικονομικά απο που να πάρω; απο ελλάδα;


Ρέθυμνο μένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπυλενογλυκόλη (PG) και Φυτική γλυκερίνη (VG) από φαρμακείο, κατά προτίμηση fagron, chemco ή zarbis. Η VG να έχει καθαρότητα 99.5% και πάνω, κατά προτίμηση 99.8%. Βγαίνουν πολύ οικονομικά σε μονόλιτρα μπουκάλια, το πολύ 6€ το λίτρο.

 

Νικοτίνη παίρνεις από ατμομάγαζα, 10ml booster 20mg/ml.

Αν την ψάξεις βρίσκεις και παραπάνω ποσότητες σε ml και mg για πιο οικονομικά.

 

 

Για άρωμα αν θέλεις να πάρεις κάνα δυο αρωματάκια, καλύτερα από ατμομάγαζα, αλλιώς για ποσότητες δες στο βουλγάρικο thechoosenfew.eu το οποίο έχει 5-6€ μεταφορικά για λογικές ποσότητες.

 

Από 'κει και πέρα θα χρειαστείς σύριγγες, αναλόγως τις ποσότητες που θα φτιάχνεις και τις αναλογίες των αρωμάτων σου. Εγώ έχω με 1ml (ινσουλίνης), 12ml και 20ml και είμαι καλυμένος. Από φαρμακείο προφανώς.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις πλαστικά δοχεία/δοσομετρητές ή ακόμα καλύτερα ζυγαριά ακριβείας για να μην χάνεις το μέτρημα των ml.

 

Μπουκαλάκια με πιπέτα των 10ml, 30ml, 60ml, 120ml ή και παραπάνω αναλόγως τις ανάγκες σου. Από ατμομάγαζα και φαρμακεία αναλόγως τι θέλεις. Για πλαστικά να τσεκάρεις ότι το υλικό είναι PET (έχει αντοχή στα ατμιστικά υγρά και δεν αλλοιώνεται), αλλά για ωρίμανση προτίμησε γυάλινα. Εγώ χρησιμοποιώ μέχρι και βαζάκια σάλτσας/μαρμελάδας για την βάση μου, με βολεύουν για τις σύριγγες.

 

Γάντια μιας χρήσης για την νικοτίνη. Προσοχή, η νικοτίνη να μην έχει καμία επαφή με το δέρμα, δεν παίζουμε με αυτά τα πράματα είναι δηλητήριο και μακριά από παιδιά-σκυλιά-γατιά, χώστην σε ψηλά ντουλάπια με κλειδαριές και κωδικό με 15 ψηφία!!!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα για τα βασικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.zachospharmacy.gr/el/-protes-yles-ximikes-ousies-syntiritika-gia-spitika-kalllyntika/4402-propylene-glycol-propylenglycolum-1litre-1-2400000142089.html

https://www.zachospharmacy.gr/el/-protes-yles-ximikes-ousies-syntiritika-gia-spitika-kalllyntika/4402-propylene-glycol-propylenglycolum-1litre-1-2400000142089.html

 

Γάντια μιας χρήσης για την νικοτίνη. Προσοχή, η νικοτίνη να μην έχει καμία επαφή με το δέρμα, δεν παίζουμε με αυτά τα πράματα είναι δηλητήριο και μακριά από παιδιά-σκυλιά-γατιά, χώστην σε ψηλά ντουλάπια με κλειδαριές και κωδικό με 15 ψηφία!!!

 

https://www.zachospharmacy.gr/el/-protes-yles-ximikes-ousies-syntiritika-gia-spitika-kalllyntika/3747-nicotine-72-wv-in-glycerol-100gr-72-tois-ekato-kathari-nikotini-farmakeutikis-poiotitas-5200012112547.

 

edit

Liakos μαζί γράφαμε και η προειδοποιησει σου ήταν όσο καλή που είπα να την ξαναβάλω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που θα γίνει η μίξη χρειάζεται πολύ καλό κούνημα και χρειάζεται μια μέρα για να ομογενοποιηθεί το μείγμα, δηλαδή pg, vg, νικοτίνη και άρωμα να γίνουν ένα σώμα μια ψυχή. Από κείνη την ώρα και μετά μπορείς να ατμίσεις άφοβα αλλά αν δεν τα αφήσεις να ωριμάσουν δεν θα έχουν την σωστή γεύση.

Υπάρχουν αρώματα που για να γίνουν όπως πρέπει, θέλουν 10 μέρες ωρίμανση, άλλα 15, άλλα 30. Τα καπνικά αρώματα συνήθως θέλουν 25 μέρες, τα φρούτα 10-15 μέρες.

Μπορείς να τσεκάρεις τα shake n vape που ισχυρίζονται ότι σε 2 με 5 μέρες βγάζουν την γεύση τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.zachospharmacy.gr/el/-protes-yles-ximikes-ousies-syntiritika-gia-spitika-kalllyntika/4401--1litre-glycerolum-glykerini-farmakeutikis-poiotitas-2400000142072.html

Συνήθως όταν ένα φρούτο είναι μόνο του και την επόμενη μέρα το ατμίζω κρέμες  καραμέλες κανα δυό βδομάδες καπνικά κανενα μήνα .

Για αρχή θα σου πρότεινα και εγώ κάτι σε shake and vape

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...