Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτον εδω

 

GeekVape Ammit 25 RTA Atomizer

 

 

 

 

 

edit: καποιος που να εχει στησει ammit?

εχω 3 συρματα 26 - 29 - 30 AWG, ποιο να βαλω?

ποσες στροφες? τι πυρηνα?

Προσωπικα δουλευω μονο κλαπτον συρματα για απλα δεν ξερω καλα. Τα 29 και 30 ειναι πολυ λεπτα. Βαλε 26αρι σε 3αρη πυρηνα. Οσο για τις σπειρες κανε 6 περιπου και βαλε τη πανω απο το build deck να δεις πως καθεται στο περιπου. Εχε υποψιν να βαλεις αρκετο βαμβακι μεχρι κατω για να μην εχεις διαρροες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ok καταραμενε, εχω δει καμποσα βιντεο και ριβιου οποτε εχω παρει μυρωδια τι σοι δουλεια θελει.

 

Εσυ στα ποσα Ωμ / Βαττ δουλευεις?

υποψη οτι ειμαι με μονο Evic vtc mini.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο  Liakos10 απαντήση 9802 δευτερη απάντηση προς αυτόν τόνισε την επικυνδινότητα

Εδώ ψιλοτρολάρεις και δεν το πολυκαταλαβαίνω

Στα 72mg δεν ειναι επικινδυνο το υγρο. Το πολυ πολυ αν δεν το αραιωσει και το ατμισει να κανει να ατμισει 12 ωρες απο τη πρωτη τζουρα. 
Εκτος αν παει και κανει μπανιο ή βουταει μεσα τα δαχτυλα του.
Επισης αν ειναι επικινδυνο του λεμε να κατσει να διαβασει και 2-3 πρακτικα πραγματα για να μη κανει τα παραπανω παραδειγματα πραξη.
Αυτος πηγε αγορασε 72mg oxι εσυ και εγω. (που ειναι και παρανομο) Και τα calculators μια χαρα τα εξηγει οπως τα εξηγεις και εσυ ή εγω.. μη πω και καλυτερα καθως οι αριθμοι δεν βγαινουν ποτε λαθος αλλα οι λεξεις βγαινουν.

και εδω η προειδοποιησή μου για την επικυνδηνότητα πριν καν απαντήσω κάτι στο παιδι

καταλαβένεις τι έγραψες ? άμα το διαβάσει κάποιός που δεν ξέρει τι θα καταλάβει ? 

Η ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ  όταν μιλάμε για τέτοιες συγκεντρωσεις πάντα γαντάκια  και με πολλή προσοχη 

 

 

το πρώτο μου ποστ που τονίζω την προσοχή  και ξεκινάω μαζί του

 

Omefraoul

καλά το κάνεις ότι κάνεις από άποψη οικονιομίας απλά θέλει προσοχή και ακολούθα τις συμβουλές του Baator

η επόμενη εναλακτική είναι με μπουστεράκια τον 20μγ/μλ .

 


και εδω συναεχίζεις το τρολάρισμα που καποιός νέος δεν θα το καταλάβει 

Αμα θες πινεις και ενα ποτηρακι προς αντικατασταση της aloe vera.

και όχι δεν ήμουν ειρωνικός όπως λες  αφού έχω τονισει ότι είναι επικινδύνο και δεν θέλει να την σπάσει όλοληρη την ποσότητα αλλά θέλει να δοκιμάσει κάτι του λέω πως και του λέω και πως μπορεί να συντηρήση την νικοτίνη  του καλύτερα για μεγάλο χρόνο 

 

Τώρα τι και ποιος ας το αφήσουμε καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ψιλοτρολάρεις και δεν το πολυκαταλαβαίνω

Ναι αλλα απαντας λες και το ειχες καταλαβει.

Γιαυτο σου εγγραψα 

 

 

Mαλλον εσυ δεν καταλαβες τι διαβασες.

Τεσπα. Οταν ο αλλος κανει τη παρανομια του αγοραζοντας πανω απο 20mg και μπαινει εδω μεσα να ρωτησει τι και πως δεν βοηθαμε ποτε.

Ειναι εμφανες πως δεν εχει καμια γνωση για να διαχειριστει αυτο που εχει στα χερακια του.

Μη γινεστε συνεργατες του γιατι μπορει να ειναι και 10 ετων ο αλλος.

Στη προκειμενη περιπτωση δεν δοθηκε καμια οδηγια προφυλαξης παρα μονο αναλογιες μιξαρισματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά  έστω και στην 72αρα δεν είναι άσχημο να λαμβάνουμε μέτρα.

Εγώ πάντα την απέφευγα τόσο υψηλή (μέχρι τα 40 πήγαινα) αλλά στην εποχή μας και 100άρα να βρεις σε καλή

τιμή είναι λαχείο εκεί που έχουν φτάσει οι τιμές των 10μελων. Και με τα εργαλεία - ντζιμινιέρες  που ατμίζετε τώρα

το 10μελο το καθαρίσετε μέχρι το μεσημεριανό φαγητό.

 

Με προσεκτική αραίωση πάντα με γαντάκια μιας χρήσης δεν υπάρχει κίνδυνος.

 

Α και όταν αραιώσετε αμέσως να γράφετε έξω από το μπουκάλι τη νέα περιεκτικότητα γιατί το μυαλό ξεχνάει

και άντε να βρεις μετά τι ποσοστό νικοτίνης έχει.

Ετικέτα και κάλυψη με σιλοτέιπ για περισσότερη αντοχή ακόμη  και μέσα στο ψυγείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.πηρα σήμερα το Joyetech eVic Primo 200W με τον ατμοποιητή 

 

Smok TFV12 6ml

 

https://www.skroutz.gr/s/11310991/Smok-TFV12-6ml.html

 

και την default αντίσταση που είχε ενσωματωμενη μέσα .

Το θέμα είναι τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για το πρώτο άτμισμα στον  Joyetech eVic Primo 200W ?


Το αλλο θέμα μου είναι οτι πήρα 

4 μπαταρίες Panasonic 18650 NCR 18650B Li-ion 3.7V 3400mAh
+
Φορτιστής Li-ion i Ni-MH Nitecore Intellicharger New i2
 
Αλλα πως καταλαβαίνω οτι φορτίζει,επίσης είχα βάλει τις 2 μπαταρίες στον φορτιστή για μία ώρα και μετα τις έβαλα στον Joyetech eVic Primo 200W αλλά μου έλεγε ακόμα :low battery
Γιατι αυτό?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου έχω άσχημα νέα οι μπαταρίες σου δεν είναι και ότι πρέπει για τα βατ που θες να παίξεις και πρέπει σίγουρα να τις αφήσεις να γεμίσουν πριν ξεκινήσεις

η κεφαλί που έχεις παίζει από 60 - 350 πρώτα από όλα στάζεις από όπου μπορείς υγρο στην κεφαλή την κουμπώνης γεμίζεις ατμοποιήτη περιμένεις κανένα δεκάλεπτο ξεκινάς από 40 βατ και ανεβένεις σίγα σιγά μέχρι εκεί που σου αρέσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ξέρουμαι τι λέμε θανατηφόρα δόση ορίζεται από τα 6,5 εώς 13 mg/kg δηλαδή άμα σου πέσουν μερικά μλ 100αρα στο χέρι  άντε γεια 

Οχι να σου πέσουν στο χέρι αλλά να τα καταπιείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς οι μπαταρίες που πήρες δεν είναι καλές για τον ατμοποιητή που διάλεξες.

 

Έχουν continuous discharge rate μόνο 6.4Α, που σημαίνει κάνουν για τσιγαρίσιους ατμοποιητές με μεγάλες αντιστάσεις

και όχι για το θηρίο τον TFV12 με την 12απλή αντίσταση στα 0.12 ohm που αντέχει μέχρι και 350 watts.

 

Προσωπικά δεν θα τις χρησιμοποιούσα καν με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και την συγκεκριμένη αντίσταση, καθώς το θεωρώ επικίνδυνο.

 

Επίσης σε 1 ώρα αν είναι εντελώς άδειες οι μπαταρίες δεν προλαβαίνουν σε καμιά περίπτωση να γεμίσουν, συνήθως με 1Α φόρτιση, μια μπαταρία των 3000mah θέλει ένα τριωράκι άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τις μπαταρίες που είναι μισοάδειες τώρα που δεν έχουν φορτιστεί τελείως και το βάζω στα 130watt αλλά όταν το πατάω πέφτει αυτόματα στα 50watt και μου εμφανίζει:"Weak battery" 

 

TI ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΓΑΜΩ ΓΑΜΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μπαταρίες που έχεις όταν είναι γεμάτες το πολύ να σου δώσουν 80 βατ για λίγο πριν αρχίσουν να ανεβάζουν επικίνδυνα θερμοκρασία

 

https://www.discount...n-vtc6-3120mah/ οι καλύτερες

 

https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/bataria-samsung-inr18650-30q-3000mah-nom-flat-top/ Νο2

 

https://www.discount...7v-20a-lithium/  Νο3 

 

Στα βατ που θες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τις μπαταρίες που είναι μισοάδειες τώρα που δεν έχουν φορτιστεί τελείως και το βάζω στα 130watt αλλά όταν το πατάω πέφτει αυτόματα στα 50watt και μου εμφανίζει:"Weak battery" 

 

TI ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΓΑΜΩ ΓΑΜΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ!?

Γιατί οι μπαταρίες που αγόρασες ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ για τα Watt που θέλεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...