Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να του δώσεις του άλλου ένα λινκ για κάποιο calculator δεν αρκεί, λογικό να μπερδευτεί αν δεν έχει ακόμα μπει στο νόημα του ποιες είναι οι πρώτες ύλες του και τι κάνει η καθεμία. Πέρα από το ότι δεν ξέρει το τι πρέπει να βάλει και που.

 

Εκτός από αυτά, υπάρχουν και τα θέματα με τις αραιώσεις, κτλ. Π.χ. το παιδί επάνω αγόρασε 72άρα, πρέπει να έχεις μια σχετική εμπειρία για να ξέρεις τι να την κάνεις αυτή και πως να την χειριστείς, το calculator προυποθέτει να έχει εμπεδώσει τα βασικά του DIY.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Arrived συνήθως είναι όταν ανοίγουν τον σάκο, και το άλλο όταν είναι κέντρο διαλογής, κοίτα από το tracking των ΕΛΤΑ για μετάφραση.

 

Στα ΕΛΤΑ γράφει αυτό:

 

16/11/2017, 10:01:01 ATHENS SORTING CENTER DISPATCH UNLOADED

16/11/2017, 07:24:33 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) DISPATCH CLOSED (--> ATHENS SORTING CENTER)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρυ τότε σωστά δεν το πρόσεξα και νόμισα ότι έκανες υπολογισμούς με 72mg

 

Αλλά γιατί 12άρα και όχι 30άρα ή 20άρα.

Και αν αύριο θέλει να πάει 18 ή 15 όπως κάναμε οι περισσότεροι τι γίνεται;;;

 

Δεν νομίζω ότι είναι επικίνδυνο να μεταχειρίζεται 20άρα που άλλοι την ατμίζουν κατευθείαν.

 

Πάω με βάση αυτά που ζητάει, από την στιγμή που θέλει να φτιάξει 2άρι ή 3άρι υγρό, είναι απολύτως λογικό να την αραιώσει και να την πάει την βάση του στο 12 γιατί μετά οι ποσότητες που χρειάζεται για να φτιάξει τα υγρά του βγαίνουν "λογικές" και διαχειρίσιμες, π.χ. 8, 12 ml κτλ. Δεν βγαίνουν π.χ. 0.23 ml ή 65 ml.

 

Τώρα αν αποφασίσει από εκεί που κάνει 2άρι υγρό να πάει στο...18, ε ναι, εκεί υπάρχει θέμα προφανώς, αλλά αυτά τα υπολογίζεις πριν κάνεις την αραίωση. Αν π.χ. ξέρεις ότι μπορεί αύριο μεθαύριο για κάποιον λόγο να χρειαστεί να φτιάξεις 18άρι υγρό, προφανώς δεν θα αραιώσει την βάση του στο 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να τελειώσει? Δηλαδή αν στον κατασχέσουν δεν σε νοιάζει? :P

 

Έχω παραγγείλει από Gearbest έναν Aegis και έναν Ammit 25 και βλέπω τώρα στο tracking msg του PostNL το εξής μήνυμα

 

15-11-2017 12:35 The item has been processed in the country of destination

22-10-2017 10:06 The item has arrived in the country of destination

 

Ποια η διαφορά arrived με processed. Προωθήθηκε στο κέντρο διαλογής εννοούν?

Τώρα είδα πως απάντησες στο δικό μου μήνυμα,κατασχέθηκε τελικά αλλά για 12 ευρώ δε με πειράζει,πήρα pulse 22 και γλίτωσα τα 12 ευρώ που θα έπαιρνα σε έτοιμες αντιστάσεις,μου πέρασε το σύρμα και το κοφτάκι unregistered και απλά πήρα ενα cotton bacon από εδώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα calculators στο ιντερντετ ακομα ρωτατε τι να φτιαξετε και πως; 

Κάποιοι δεν τα πάνε καλά με αυτά και γενικά με τους αριθμούς.

Θα είναι άσχημο να μην τους βοηθήσουμε και να φτιάξουν μόνοι τους ένα επικίνδυνο υγρό.

Πάω με βάση αυτά που ζητάει, από την στιγμή που θέλει να φτιάξει 2άρι ή 3άρι υγρό, είναι απολύτως λογικό να την αραιώσει και να την πάει την βάση του στο 12 γιατί μετά οι ποσότητες που χρειάζεται για να φτιάξει τα υγρά του βγαίνουν "λογικές" και διαχειρίσιμες, π.χ. 8, 12 ml κτλ. Δεν βγαίνουν π.χ. 0.23 ml ή 65 ml.

 

Τώρα αν αποφασίσει από εκεί που κάνει 2άρι υγρό να πάει στο...18, ε ναι, εκεί υπάρχει θέμα προφανώς, αλλά αυτά τα υπολογίζεις πριν κάνεις την αραίωση. Αν π.χ. ξέρεις ότι μπορεί αύριο μεθαύριο για κάποιον λόγο να χρειαστεί να φτιάξεις 18άρι υγρό, προφανώς δεν θα αραιώσει την βάση του στο 12.

Σωστός σε αυτά που λες αλλά οι νέοι ατμιστές κάνουν και το άλλο.

 

Αποφασίζουν να κόψουν το τσιγάρο και να πάνε στον ατμό  και εκεί που έκαναν ένα και δύο πακέτα την ημέρα πάνε και 

παίρνουν  υγρό 6άρι και την πρώτη βδομάδα τρώνε απογοήτευση και ξαναπάνε στο τσιγάρο.

Ε δεν γίνεται από 2 πακέτα να πας σε 6άρι και να αντέξεις παραπάνω.

Η έλλειψη νικοτίνης θα χτυπήσει κόκκινο.

Και 9άρα λίγη είναι.

 

Πάντα σε ένα τέτοιο καπνιστή έλεγα ξεκίνα με 15άρα νικοτίνη και έχε μαζί σου λίγη μηδενική.

Αν δεις ότι είναι δυνατή που δε θα είναι αραιώνεις λίγο.

Με αυτό το σκεπτικό είπα κάντην 20άρα γιατί υπέθεσα ότι είναι νέος ατμιστής και δεν θα αντέξει για 

πολύ με 2 και 3 mg και θα πρέπει να ανεβάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ΕΛΤΑ γράφει αυτό:

 

16/11/2017, 10:01:01 ATHENS SORTING CENTER DISPATCH UNLOADED

16/11/2017, 07:24:33 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) DISPATCH CLOSED (--> ATHENS SORTING CENTER)

Περασε θα παραλαβεις κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι δεν τα πάνε καλά με αυτά και γενικά με τους αριθμούς.

Θα είναι άσχημο να μην τους βοηθήσουμε και να φτιάξουν μόνοι τους ένα επικίνδυνο υγρό.

Στα 72mg δεν ειναι επικινδυνο το υγρο. Το πολυ πολυ αν δεν το αραιωσει και το ατμισει να κανει να ατμισει 12 ωρες απο τη πρωτη τζουρα. 

Εκτος αν παει και κανει μπανιο ή βουταει μεσα τα δαχτυλα του.

Επισης αν ειναι επικινδυνο του λεμε να κατσει να διαβασει και 2-3 πρακτικα πραγματα για να μη κανει τα παραπανω παραδειγματα πραξη.

Αυτος πηγε αγορασε 72mg oxι εσυ και εγω. (που ειναι και παρανομο) Και τα calculators μια χαρα τα εξηγει οπως τα εξηγεις και εσυ ή εγω.. μη πω και καλυτερα καθως οι αριθμοι δεν βγαινουν ποτε λαθος αλλα οι λεξεις βγαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 72mg δεν ειναι επικινδυνο το υγρο. Το πολυ πολυ αν δεν το αραιωσει και το ατμισει να κανει να ατμισει 12 ωρες απο τη πρωτη τζουρα. 

Εκτος αν παει και κανει μπανιο ή βουταει μεσα τα δαχτυλα του.

Επισης αν ειναι επικινδυνο του λεμε να κατσει να διαβασει και 2-3 πρακτικα πραγματα για να μη κανει τα παραπανω παραδειγματα πραξη.

Αυτος πηγε αγορασε 72mg oxι εσυ και εγω. (που ειναι και παρανομο) Και τα calculators μια χαρα τα εξηγει οπως τα εξηγεις και εσυ ή εγω.. μη πω και καλυτερα καθως οι αριθμοι δεν βγαινουν ποτε λαθος αλλα οι λεξεις βγαινουν.

καταλαβένεις τι έγραψες ? άμα το διαβάσει κάποιός που δεν ξέρει τι θα καταλάβει ? 

Η ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ  όταν μιλάμε για τέτοιες συγκεντρωσεις πάντα γαντάκια  και με πολλή προσοχη 

 

Κάποιοι δεν τα πάνε καλά με αυτά και γενικά με τους αριθμούς.

Θα είναι άσχημο να μην τους βοηθήσουμε και να φτιάξουν μόνοι τους ένα επικίνδυνο υγρό.

Σωστός σε αυτά που λες αλλά οι νέοι ατμιστές κάνουν και το άλλο.

 

Αποφασίζουν να κόψουν το τσιγάρο και να πάνε στον ατμό  και εκεί που έκαναν ένα και δύο πακέτα την ημέρα πάνε και 

παίρνουν  υγρό 6άρι και την πρώτη βδομάδα τρώνε απογοήτευση και ξαναπάνε στο τσιγάρο.

Ε δεν γίνεται από 2 πακέτα να πας σε 6άρι και να αντέξεις παραπάνω.

Η έλλειψη νικοτίνης θα χτυπήσει κόκκινο.

Και 9άρα λίγη είναι.

 

Πάντα σε ένα τέτοιο καπνιστή έλεγα ξεκίνα με 15άρα νικοτίνη και έχε μαζί σου λίγη μηδενική.

Αν δεις ότι είναι δυνατή που δε θα είναι αραιώνεις λίγο.

Με αυτό το σκεπτικό είπα κάντην 20άρα γιατί υπέθεσα ότι είναι νέος ατμιστής και δεν θα αντέξει για 

πολύ με 2 και 3 mg και θα πρέπει να ανεβάσει.

σωστά τα λες αλλά πάντα σε συρνάτηση  με τον εξωπλισμό του γιατί άμα έχει κανένα tfv , cleito και γενικά κάτι αυτης της κατηγορίας 9αρα νικοτίνη δεν αντέχεται με τίποτα.

Βλέπω κάτι καπνιιστες τωρα που είμαι στο 1μγ παίρνουν το μοντάκι μου και τραβάνε μπόλικες  γερές τζούρες και γουστάρουν γεύση όταν ήμουν με 6αρα κανένας τους δεν τράβαγε τρίτη τζούρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έφτιαχνα υγρό με 3αρα νικοτίνη απο που και τι νικοτίνη έπρεπε να παραγγειλω για να ξέρω την άλλη φορά?

Το περιεργο ειναι οτι δουλευεις σε εταιρεια που πουλαει ειδη καπνιστων και κανεις ΗΤ (καθαρα απο το profile pic) .η 72 100 μλ σπαστην σε 2 λιτρα 0 νικοτινη και θα βγει κοντα 3αρα (καπου λιγοτερο απο 3,4 για την ακριβεια γιατι η μικρη φυρα που θα εχει η 72αρα επιρρεαζει περισσοτερο το τελικο ποσοστο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Omefraoul

καλά το κάνεις ότι κάνεις από άποψη οικονιομίας απλά θέλει προσοχή και ακολούθα τις συμβουλές του Baator

η επόμενη εναλακτική είναι με μπουστεράκια τον 20μγ/μλ .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωνω για να μην την πατησετε οπως κ εγω.Αγορα απο fasttech,δυο πακετα των 5 αντιστασεων με κοστος 13 ευρω.Περασε τελωνειο χθες,εβγαλε μηνυμα απαγορευεται η εισαγωγη κ περιμενω να δω τι θα γινει.Ευελπιστω να μην φαω κ κανενα προστιμο κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωνω για να μην την πατησετε οπως κ εγω.Αγορα απο fasttech,δυο πακετα των 5 αντιστασεων με κοστος 13 ευρω.Περασε τελωνειο χθες,εβγαλε μηνυμα απαγορευεται η εισαγωγη κ περιμενω να δω τι θα γινει.Ευελπιστω να μην φαω κ κανενα προστιμο κτλ...

Δεν έχει ακουστεί τίποτα για πρόστιμο μέχρι τώρα, εμένα μου έκοψαν 2 δέματα και τα δυο με sg post,επίσης δεν γίνονται πλέον παραγγελίες από fasttech, μας έριξαν άκυρο σαν χώρα. Καλησπέρα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...