Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θενξ! Το μόνο που με «χαλάει» είναι η αυτονομία, αν και σίγουρα θα κυκλοφορώ με δύο έξτρα μπαταρίες πάνω μου :)

 

Απλά μπερδεύομαι με τις μετρήσεις, θα κάτσω λίγο να μελετήσω τα βίντεο reviews μπας και βγάλω άκρη. Αμάν, εκεί που απλά ατμίζαμε, τώρα ατμίζουμε στα 1.8Ω, 5.2 volt, 22.5 watt, 60 joule, 2.25×10-8 gigawatt, 0.5 parsec και πάει λέγοντας  :-D

χαχαχα οντως αλλα εχει ανεβει πολυ το επιπεδο του ατμισματος σημερα!!

 

αν θες αυτονομια (με το αναλογο τιμημα..του μεγεθους) πας σε ipv4

 

ποιες μετρισεις?των σιρματων? τα joule?

παντωσ μην σε φοβιζει το 0.15Ω σε Temperature control mod. γιατι ετσι λειτουργει , για να καταλαβαινει θερμοκρασιες χρειαζεται τετοιο σιρμα (nickel).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χαχαχα οντως αλλα εχει ανεβει πολυ το επιπεδο του ατμισματος σημερα!!

 

αν θες αυτονομια (με το αναλογο τιμημα..του μεγεθους) πας σε ipv4

 

ποιες μετρισεις?των σιρματων? τα joule?

παντωσ μην σε φοβιζει το 0.15Ω σε Temperature control mod. γιατι ετσι λειτουργει , για να καταλαβαινει θερμοκρασιες χρειαζεται τετοιο σιρμα (nickel).

 

Έλα όμως που το ipv4 δε μου αρέσει καθόλου! Μα καθόλου όμως.

 

Θα μου πεις είναι ένα κατοστάρι λιγότερο όμως... οπότε όλα θα κριθούν στο τελικό μπάτζετ :D

 

Για τις μετρήσεις, εννοώ τα joule, θα μου πάρει καιρό να τα συνηθίσω. Ο vapingwithtwisted τα αποκαλεί απλά «watt» δεν ξέρω καν τι σχέση έχουν (ορίστε, θα αποκτήσουμε και γνώσεις ηλεκτρολογίας) :D

 

Προς το παρόν δεν βιάζομαι, ευχαριστημένος είμαι με το άτμισμα μου (είτε μείνω στο iStick είτε πάω σε Subox) και δεν θέλω να προβώ σε κάποια βιαστική αγορά-αναβάθμιση που παίζει και να μην μου προσφέρει κάτι παραπάνω. Θα προσπαθήσω πρώτα να το βρω κάπου για δοκιμή και μετά θα αποφασίσω, μέχρι τότε μαζεύω γνώμες.

 

Αν τελικά μεταβώ σε TC mod έτσι κι αλλιώς στην αρχή θα χρησιμοποιώ τις κεφαλές νικελίου του subtank (μακάρι να βγούνε και vertical), και αργότερα θα πειραματιστώ με δικά μου στησίματα στον caterpillar.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή με κόστος 50€ παίρνεις το Subox 50W που είναι κομπλέ και για ντουμάνια.

https://www.fasttech.com/p/2385501

 

Αν θες κάτι ποιο διακριτικό, πας στο eGo ONE στα 32€ και χρησιμοποιείς αρχικά με τις αντιστάσεις του 1Ohm

https://www.fasttech.com/products/3031/10012927/2178100-authentic-joyetech-ego-one-2200mah-rechargeable

 

Αυτά από έτοιμα kit.

 

Ξεχωριστά τώρα το κάτωθι kit μου φαίνεται μια χαρά στα 40€ απλά με 50€ παίρνεις το Subox.

Authentic Smowell DPV-50 Variable Wattage VW APV Box Mod (27€)

Authentic KangerTech Aerotank Mow BDC Clearomizer (13€)

Ευχαριστώ πολύ! Μάλλον θα πάω για το subox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και παρολο που διαβασα τοσες σελιδες το μονο που καταφερα ειναι να μπερδευτω..... τελικα συμφερει οικονομικα σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο αν φτιαχνω μονος μου το υγρο?

τωρα καπνιζω καπνο old holborn κιτρινο 25 γρ. την εβδομαδα.....

επειδη εχω κουπονι απο eachbuyer ειναι καποιο απο αυτα καλα? http://www.eachbuyer.com/search?category=0&keywords=electronic+cigarette

Επεξ/σία από akis_supernatural
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη θα αγοραζεις ετοιμα υγρα θα σου στοιχιζει περιπου 1 ευρω την ημερα αν τα φτιαζεις μονος σου παρα πολυ φτηνοτερα

 

http://e-kapnisma.gr/index.php?action=forum

 

μπες εδω και ξεκινα την μελετη θα μαθεις πολλα και μετα ρωτα για λεπτομερειες μην αγορασεις τιποτα πριν μαθεις καποια βασικα  πραγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να το αρχίσεις μονο για οικονομία δεν ξέρω αν έχει νόημα να πας σε ηλεκτρονικό αφού ήδη είσαι αρκετά οικονομικός ,1 καπνός τη βδομάδα δεν σε λες και φουγάρο. Αν αγοράζεις έτοιμα υγρά λογικά στα ίδια λεφτά θα βγαίνεις . Αν τα φτιάχνεις μόνος σου θα είναι αρκετά φθηνότερα φαντάζομαι απλά θα χρειαστεί να πειραματιστείς λίγο και μπορεί να χρειαστούν κάποιες προσπάθειες για να πετύχεις αυτό που σου αρέσει .

 

Παρεπιμπτόντως θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιες καλές εταιρείες για υγρά και γιατί όχι κάποιες γεύσεις .Max blend θεωρείται καλή ? Γεύσεις κυρίως καπνικές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις!! δε θελω τοσο πολυ για την οικονομια αλλα το ειχα απορια......

απο το site που εβαλα αξιζει καποιο για αρχη? και μετα να παρω κατι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις!! δε θελω τοσο πολυ για την οικονομια αλλα το ειχα απορια......

απο το site που εβαλα αξιζει καποιο για αρχη? και μετα να παρω κατι καλυτερο?

οχι φιλε μου δεν αξιζει..

 

τι λεφτα θες να δωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν αξιζουν , ειναι noname τα περισσοτερα και ειναι παναρχεα, πριν μια 4ετια τα επερνες αυτα σε αυτες τις τιμες.

 

και ξανα λεμε,

 

mod = istick 30 η cloupor 30w

ατμοποιητης = nautilus η aerotank v2 η κανας Κ1.

μπαταρια (σε περιπτωση cloupor , χρειαζεσαι ξεχωριστη μπαταρια) = Samsung 25r , Sony vtc4

 

31-50 ευρο τα συγκεκριμενα.

οτι πληρωνεις περνεις , και αν σου φαινονται πολλα, να ξερεις πως κανεις λαθος, υπαρχουν πολυ πιο ακριβα 'setακια'.

 

και ξανα λεω , πως πριν παρεις /δεις οτιδηποτε , δοκιμασε απο γνωστο σου και πηγαινε σε μαγαζι με ηλεκτρονικα τσιγαρα για να μαθεις /δεις 5 πραγματα.

 

μπορει να σου αρεσει ο subtank , ε πρωτα πρεπει να δοκιμασεις , και μετα να τον παρεις...

 

μεχρι και πακετο τσιγαρα να θες να παρεις (νεα μαρκα) πρωτα κανεις τρακα , και αν σου αρεσει το τσιγαρακι πας και το περνεις απο το περιπτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν αξιζουν , ειναι noname τα περισσοτερα και ειναι παναρχεα, πριν μια 4ετια τα επερνες αυτα σε αυτες τις τιμες.

 

και ξανα λεμε,

 

mod = istick 30 η cloupor 30w

ατμοποιητης = nautilus η aerotank v2 η κανας Κ1.

μπαταρια (σε περιπτωση cloupor , χρειαζεσαι ξεχωριστη μπαταρια) = Samsung 25r , Sony vtc4

 

31-50 ευρο τα συγκεκριμενα.

οτι πληρωνεις περνεις , και αν σου φαινονται πολλα, να ξερεις πως κανεις λαθος, υπαρχουν πολυ πιο ακριβα 'setακια'.

 

και ξανα λεω , πως πριν παρεις /δεις οτιδηποτε , δοκιμασε απο γνωστο σου και πηγαινε σε μαγαζι με ηλεκτρονικα τσιγαρα για να μαθεις /δεις 5 πραγματα.

 

μπορει να σου αρεσει ο subtank , ε πρωτα πρεπει να δοκιμασεις , και μετα να τον παρεις...

 

μεχρι και πακετο τσιγαρα να θες να παρεις (νεα μαρκα) πρωτα κανεις τρακα , και αν σου αρεσει το τσιγαρακι πας και το περνεις απο το περιπτερο.

ειχα δοκιμασει ηλεκτρονικο απο ενα φιλο με γευση prince και μου αρεσε....

και απο που να τα παραγκειλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τσιγαρο ειχε?

 

fasttech.com αν θες κινα που κανει να ερθει 15-30 μερες.

και ελληνικα εχει οσα θες , αλλα με την τιμη στον θεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τσιγαρο ειχε?

 

fasttech.com αν θες κινα που κανει να ερθει 15-30 μερες.

και ελληνικα εχει οσα θες , αλλα με την τιμη στον θεο.

δε γνωριζω δυστηχως.....

ελεγα για αυτο... https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1605200-kayfun-lite-styled-rebuildable-atomizer-4-5ml γραφουν πολυ καλα λογια..... τι λετε?

αλλα με τι mod να το συνδιασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στελνει με ταχυδρομιο και εχει εντοπισμο δεματος.

 

εχω κανει πολλες παραγγελιες και ολες ηρθα ενταξει.

 

το μονο αρνητικο ειναι οτι πρεπει να εχεις υπομονη γιατι κανουν 15-30 μερες να τα παραλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη σας πριζω αλλο.... μπορεις να μου στειλεις με λινκ αυτα που μου προτεινες πριν το φθηνοτερο συνδιασμο για να μην παραγκειλω αλλα ντ αλλων? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...