Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αξιζει..τι λεφτα λες να δωσεις ομως :P

Να σου πω την αλήθεια καλοβλέπω το νέο sx mini αλλά μπερδεύτηκα τρελά με τα τζάουλ. Η τιμή, αν είναι κάτι που θα κρατήσε, θα βελτιώσει σημαντικά την εμπειρία μου, και δεν ξεβαφει (λολ) δεν είναι εμπόδιο. Αν υπάρχει και κάτι πιο χαμηλά αλλά να μου αρέσει και σαν υλοποίηση δεν θα βάλω και παρωπίδες :)

 

Από την άλλη σε μη-tc μοντακι η επόμενη μου αγορά θα είναι μάλλον το subox. Αν και απόλυτα ευχαριστημένος από το iStick παρά το πρόβλημα που μου έβγαλε, το subox μου αρέσει τρελλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σου πω την αλήθεια καλοβλέπω το νέο sx mini αλλά μπερδεύτηκα τρελά με τα τζάουλ. Η τιμή, αν είναι κάτι που θα κρατήσε, θα βελτιώσει σημαντικά την εμπειρία μου, και δεν ξεβαφει (λολ) δεν είναι εμπόδιο. Αν υπάρχει και κάτι πιο χαμηλά αλλά να μου αρέσει και σαν υλοποίηση δεν θα βάλω και παρωπίδες :)

 

Από την άλλη σε μη-tc μοντακι η επόμενη μου αγορά θα είναι μάλλον το subox. Αν και απόλυτα ευχαριστημένος από το iStick παρά το πρόβλημα που μου έβγαλε, το subox μου αρέσει τρελλά.

φοβερο το sx mini! το εχει γνωστος μου..απλα πανεμορφο!

upgradable και βαλε ολα τα καλουδια! Soft , normal or extreme mode! YIHI CHIP inside! τα αγαπω!! :D

 

κοιτα μετα και σε dna40 - dna25tc αν και τα 40 ειναι οριακα στις σημερινες μερες.

Hana modz

 

επισης απο Yihi , δες το ipv4 στα 90-100 δολαρια? που ειναι ΤΡΕΛΟ VFM !!! ισως το επομενο mod μου!

+ 2χ18650 (απειρη αυτονομια!!! 5000mah Μπορεις να πας!)

+ Temperature control!

+ 100watt upgradable!

 

-μετριο design , αλλα εμενα μου αρκει αν κανει σωστα την δουλεια του.

-θες εξωτερικο φορτιστη μιας και η usb ειναι για να κανεις upgrade software.(εγω θα το παρω ως θετικο , παρα αρνητικο για πολλους λογους :) )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε vertical occ coils για τον subtank?

κατι σαν αυτο

 

καπου ειχε πεσει το ματι μου , ειναι νεες , και καλα ηταν αυθεντικες..

αν ξερετε κατι πειτε :)

 

Αυτό εννοείς disco;

 

Δεν νομίζω ότι είναι καλή επιλογή ο subtank για νέο ατμιστή. Ένας GS Air είναι καλύτερη επιλογή για αρχή ή ένας ναυτίλος μίνι ακόμη καλύτερη.

 

Κοίτα και στις αγγελίες φίλε, που και που βρίσκεις καλές περιπτώσεις.

 

Πριν κάνα ενάμιση χρόνο είχα μια κλασική ego μπαταρία μαζί με έναν gemini. Δεν τα είχα καταφέρει. Εδώ και δύο εβδομάδες όμως, είμαι καθαρά χωρίς κανένα κ.τ. με τον subtank μου ο οποίος με καλύπτει πλήρως.

Σήμερα μάλιστα δοκίμασα και τζούρα από έναν ναυτίλο μίνι ενός φίλου και δεν μου άρεσε σαν αίσθηση. Αρκετά σκληρή τζούρα.

 

Είναι καθαρά υποκειμενικό-προσωπικό θέμα.

 

 

Και κάτι που θέλω να ρωτήσω. Σαν βασικό υγρό έχω το bebeca. Το θέμα μου είναι όμως ότι σπίτι ενοχλώ. Τους μυρίζει περίεργα. Προσωπικά, όχι ότι με έχει τρελάνει το συγκεκριμένο, απλά το ατμίζω σχετικά ευχάριστα όλη τη μέρα (αυτό για να καταλάβετε, εάν το έχετε δοκιμάσει, τις προτιμήσεις μου). Σε καπνικό, με όσο το δυνατόν πιο ήπια μυρωδιά στην ατμόσφαιρα, τι θα μου προτείνατε; Μην πάω και δοκιμάζω πάλι ένα σωρό. Πάντα χάνομαι.  :-D

Τις προάλλες πήρα το Agrinio από Atmos. Στο δοκιμαστήριο μου άρεσε αρκετά, αλλά αφού το δοκίμασα σπίτι, δεν άτμισα ούτε 1ml και έφυγε χάρισμα σε φίλο.

Θα ήθελα να βρίσκεται στη γκάμα του VS, αφού ψωνίζω από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοείς disco;

οχι φιλε μου , αυτη ειναι κανονικη horizontal coil.

εγω θελω , vertical coil.(καθετη αντισταση δηλαδη, οι νεες για τον subtank δλδ)

QWdM8gM.jpg

σαν αυτην (δεν ειναι ο subtank αυτος , για παραδειγμα το δειχνω..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νέες κεφαλές του subtank θα είναι έτσι, έστω αυτών που θα βγουν με το subox. Σε ερώτηση προς την kanger μάλιστα μου είπαν ότι θα κάνουν και στους παλιούς subtank. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, ωπ. Θα φύγουν από την αγορά οι άλλες αντιστάσεις δηλαδή; Δε πιστεύω να με ξεβολέψετε τώρα που βρήκα άκρη; Χαχα.  :-D

Οι κάθετες έχουν κάποια πλεονεκτήματα να φανταστώ;

 

Αν γνωρίζει κάποιος, ας ρίξει μια ματιά στο ερώτημα που έθεσα παραπάνω.

 

Και κάτι που θέλω να ρωτήσω. Σαν βασικό υγρό έχω το bebeca. Το θέμα μου είναι όμως ότι σπίτι ενοχλώ. Τους μυρίζει περίεργα. Προσωπικά, όχι ότι με έχει τρελάνει το συγκεκριμένο, απλά το ατμίζω σχετικά ευχάριστα όλη τη μέρα (αυτό για να καταλάβετε, εάν το έχετε δοκιμάσει, τις προτιμήσεις μου). Σε καπνικό, με όσο το δυνατόν πιο ήπια μυρωδιά στην ατμόσφαιρα, τι θα μου προτείνατε; Μην πάω και δοκιμάζω πάλι ένα σωρό. Πάντα χάνομαι.  :-D

Τις προάλλες πήρα το Agrinio από Atmos. Στο δοκιμαστήριο μου άρεσε αρκετά, αλλά αφού το δοκίμασα σπίτι, δεν άτμισα ούτε 1ml και έφυγε χάρισμα σε φίλο.

Θα ήθελα να βρίσκεται στη γκάμα του VS, αφού ψωνίζω από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apache + strawberry φιλε μου!!

και τα 2 της ατμος!

 

οτι αλλο εχει δοκιμασει η μανα μου δεν της αρεσε! tribeca , rwhy και apache + strawberry(10-10 σταγονεσ στα 20ml)

καλα και τα 3 για μενα , χωρις καποια 'περιεργη' γευση στους τριτους τριγυρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το apache ίσως το δοκιμάσω. Αλλά θα με ικανοποιήσει σκέτο; Strawberry δεν, αφού δεν είμαι καθόλου των φρούτων.

Το Gina κοιτούσα τώρα, αλλά υπάρχει μόνο σε άρωμα.

 

Το bebeca ενοχλεί αφού αφήνει μια μυρωδιά "καμένης καραμέλας",  όπως μου λένε, στην ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκετο δεν ξερω, αλλα με φραουλιτσα , απλα γλυκιζει λιγο και δινει εναν τονο ωραιο! μην φανταστεις οτι θα μυριζει φουλ φραουλα..αν ειναι κανε συνταγη 12-7 , ισα ισα ειναι για να στρωνει η γευση.

 

θα ρωτησω την μανα μου μηπως εχει κανει σκετο apache.

 

επισης εχω λιγο rwhy ετοιμο τωρα..δοκιμαζω μια τζουρα κ ερχομε να σου πω εντυπωσεις..

edit

καπνικο με..καραμελα??

 

παντως τωρα που  εχω παρεα εδω διπλα , δεν μου λενε πως μυριζει κατι 'κακο'

 

edit2. ισως εχει και μελι?η βανιλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το apache ίσως το δοκιμάσω. Αλλά θα με ικανοποιήσει σκέτο; Strawberry δεν, αφού δεν είμαι καθόλου των φρούτων.

Το Gina κοιτούσα τώρα, αλλά υπάρχει μόνο σε άρωμα.

 

Το bebeca ενοχλεί αφού αφήνει μια μυρωδιά "καμένης καραμέλας",  όπως μου λένε, στην ατμόσφαιρα.

 

Liqua Turkish Tobacco

 

Απίστευτο καπνικό που είναι ό,τι ακριβώς λέει. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου αρέσει.

Στο χώρο δεν αφήνει έντονες μυρωδιές.

 

Atmos Earth Tobacco

 

Καπνικό μεν, αλλά όχι τόσο γκουρμέ όπως το Bebeca. Δοκίμασε το αφού κάνεις ήδη υγρά από Atmoslab.

Στο χώρο δεν αφήνει μυρωδιά σχεδόν καθόλου.

 

Το turkish θα το λατρέψεις για all day.

Αν έχεις καπνίσει Τσεμπέλι και Μαχαλά, είναι περίπου μια μίξη των δύο αυτών ποικιλιών.

Τρελό κόλλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω.

 

Πάντως, από περιέργεια, κοίταξα πάλι το review του Ρένου για το Bebeca. Και ο ίδιος λέει ότι αφήνει μια υπόνοια καραμέλας.

Πάντως, τους κουράζει. Και μου το λένε καπνιστές.

 

Θα δω ρε συ, σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

 

Edit: Σε ευχαριστώ Νίκο! Μόλις τελειώσει το Bebeca θα πάω για δοκιμή αυτών που ανέφερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω.

 

Πάντως, από περιέργεια, κοίταξα πάλι το review του Ρένου για το Bebeca. Και ο ίδιος λέει ότι αφήνει μια υπόνοια καραμέλας.

Πάντως, τους κουράζει. Και μου το λένε καπνιστές.

 

Θα δω ρε συ, σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

 

Edit: Σε ευχαριστώ Νίκο! Μόλις τελειώσει το Bebeca θα πάω για δοκιμή αυτών που ανέφερες!

 

Αν είσαι από Αθήνα, έχω να σου δώσω να δοκιμάσεις το Earth Tobacco σε 6mg νικοτίνης γιατί το Turkish με κέρδισε και δεν το ατμίζω το Earth Tobacco.

Και αν σου αρέσει, στο δίνω άνευ γιουρίων.

Στείλε πμ να συνεννοηθούμε αν είναι.

 

Επίσης το Turkish Tobacco το βγάζει ως Liqua αλλά και ως Liqua Q. Και τα δύο που δοκίμασα, ίδια μου φαίνονται. Απλά προτίμησα Liqua Q για το λεπτό στόμιο που με βολεύει στον Aerotank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι από Αθήνα, έχω να σου δώσω να δοκιμάσεις το Earth Tobacco σε 6mg νικοτίνης γιατί το Turkish με κέρδισε και δεν το ατμίζω το Earth Tobacco.

Και αν σου αρέσει, στο δίνω άνευ γιουρίων.

Στείλε πμ να συνεννοηθούμε αν είναι.

 

Επίσης το Turkish Tobacco το βγάζει ως Liqua αλλά και ως Liqua Q. Και τα δύο που δοκίμασα, ίδια μου φαίνονται. Απλά προτίμησα Liqua Q για το λεπτό στόμιο που με βολεύει στο Aerotank.

Από Αθήνα είμαι, ναι, αλλά σιγά μωρέ, δεν είναι ανάγκη να μπεις στον κόπο. Τα παιδιά που ψωνίζω άλλωστε, είναι δίπλα μου.

 

Σε ευχαριστώ!  :-)  

 

Λογικά κατά την Τρίτη θα πάω να τα τσεκάρω και θα ενημερώσω^!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κόπος.

Έχω χαλάσει ένα σκασμό λεφτά σε υγρά για να καταλήξω σε 2-3, και αρκετά απλά θα φτάσουν στην ημ/νία λήξης χωρίς να τα ατμίσω.

 

Σε όσους φίλους/συναδέλφους καπνιστές, έχω δώσει να ατμίσουν το Turkish Tobacco στο Aerotank Mega(3/5 τρύπες εισαγωγής), 1.8Ohm @ 10.5W απλά έπαθαν πλάκα.

Και μιλάμε για heavy καπνιστές. Το μόνο που ήθελαν ήταν φυσικά περισσότερη νικοτίνη, αλλά από γεύση έπαθαν πλάκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...