Προς το περιεχόμενο

ΠΛΑΙΣΙΟ και bulk προιοντα


greek738

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ρίξει τις τιμές το Πλαίσιο πρέπει να καταλάβουν οι υπεύθυνοι πως έχουν αλλάξει οι καιροί.

Πλέον δεν έχει την οικονομική άνεση που είχε ο κόσμος. Θα προτιμήσει να περιμένει 1-2-3-10 μέρες και να γλιτώσει ένα 10άρικο γιατί πλέον αυτό το 10άρικο αποτελεί σεβαστό κομμάτι του μισθού του.

Επίσης, ο κόσμος, έστω και αργά, τείνει να συνειδητοποιήσει ότι η αγορά προϊόντων πληροφορικής δεν είναι σαν τα ψώνια απ τη λαϊκή. Η ποιότητα καθορίζεται από την κατασκευάστρια εταιρία και όχι από το εκάστοτε μαγαζί. Χέστηκε η Corsair που θα κοιτάξει να δώσει στο Πλαίσιο "καλύτερα" τροφοδοτικά απ ότι θα δώσει στο Α μικρότερου βεληνεκούς μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό τώρα με το εξωτερικό τι σχέση έχει;

 

Κάπου σε έχασα!!

 

Για αυτά τα 5 λεπτά που θα έχει το προιόν σου έφερα 2 παραδείγματα

 

 

1. Με πρόσφατη επίσκεψη για αγορά psu + fans

2. Με ψύχτρα που την πλήρωσα πιο ακριβά αλλά δεν την πήρα ΑΜΕΣΑ

(αν θες λινκς απο το θέμα μπορείς να έχεις να δεις πότε παράγγειλα, πότε στείλανε mail και ότι την στιγμή που μου στείλανε το Mail η ψύχτρα στο site παρέμενε ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ. Και ξαναλέω δεν αγόρασα προσφορά. Την μοσχοπλήρωσα)

 

"karmεn"

 

δυστυχώς πάλι φταις εσύ, διότι όταν πηγαίνεις σε κατάστημα για άμεση αγορά και καταφέρνουν να στη φέρουν "αρμέγοντας ευρώ" χωρίς να πάρεις το προϊόν, μόνη γίνεσαι το θύμα!

 

Το ερώτημα είναι γιατί πλήρωσες χωρίς να πάρεις προϊόν! Όταν πας σε ένα σούπερ μάρκετ το ίδιο κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"karmεn"

 

δυστυχώς πάλι φταις εσύ, διότι όταν πηγαίνεις σε κατάστημα για άμεση αγορά και καταφέρνουν να στη φέρουν "αρμέγοντας ευρώ" χωρίς να πάρεις το προϊόν, μόνη γίνεσαι το θύμα!

 

Το ερώτημα είναι γιατί πλήρωσες χωρίς να πάρεις προϊόν! Όταν πας σε ένα σούπερ μάρκετ το ίδιο κάνεις?

Πάλι δεν με διαβάζεις

 

Παραγγελία έκανα και μου στείλανε Mail.

Λες να ήμουν στο κατάστημα και να μιλούσα με τους πωλητές μέσω mail? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ευρώ τους τα έδωσες πριν πάρεις το προϊόν ή όχι?

Φυσικά και όχι. Παραγγελία να έρθει ο courier Σπίτι μου και να πληρώσω αντικαταβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις παραγγείλει ποτέ από το εξωτερικό! Έκανα μία γενική τοποθέτησή και αμέσως θιχτήκατε.

 

Είτε δεν διαβάζεις τι γράφουν οι υπόλοιποι ή δεν καταλαβαίνεις.

 

Από κει και πέρα, όχι, δε νομίζω να θίχτηκε κάποιος.

Είναι δικαίωμα σου να υπερασπίζεσαι όσο θέλεις τις αποδεδειγμένα άθλιες τακτικές του πλαισίου.

Και αν εξακολουθείς να ψωνίζεις από εκεί, είναι πάλι δικαίωμα σου.

 

Εμένα όταν με φτύνουν δεν φαντάζομαι ότι ψιχαλίζει, οπότε, πλαίσιο τέλος εδώ και 3 χρόνια. Και πίστεψε με, έχοντας ζήσει αυτή την εταιρία για αρκετό καιρό από μέσα, δεν ψιχαλίζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και όχι. Παραγγελία να έρθει ο courier Σπίτι μου και να πληρώσω αντικαταβολή

 

Τότε θα μπορούσες να ακυρώσεις την παραγγελία ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ με ένα τηλεφώνημα ή email εφόσον είδες ότι υπήρχε πρόβλημα! Τώρα μη ζητάς τα ρέστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε θα μπορούσες να ακυρώσεις την παραγγελία ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ με ένα τηλεφώνημα ή email εφόσον είδες ότι υπήρχε πρόβλημα! Τώρα μη ζητάς τα ρέστα.

Γιατί να μην ζητάω ρέστα όταν στο Site λέει άμεσα διαθέσιμο?

Μήπως να κάτσω να στρώσω και κ@λ@ να με μαμήσουν;

 

Καταναλωτής είμαι όχι ΜΑΛΑΚΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην ζητάω ρέστα όταν στο Site λέει άμεσα διαθέσιμο?

Μήπως να κάτσω να στρώσω και κ@λ@ να με μαμήσουν;

 

Καταναλωτής είμαι όχι ΜΑΛΑΚΑΣ

 

Από αυτούς να τα ζητήσεις, αλλά εγώ τι φταίω ο έρημος? Ως καταναλωτής θα πρέπει να είσαι ξύπνια και να μη σε πιάνουν κορόιδο! Εάν ακύρωνες την παραγγελία θα ήταν η καλύτερη λύση... Τώρα όσο θες πήδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτούς να τα ζητήσεις, αλλά εγώ τη φταίω ο έρημος? Ως καταναλωτής θα πρέπει να είσαι ξύπνια και να μη σε πιάνουν κορόιδο! Εάν ακύρωνες την παραγγελία θα ήταν η καλύτερη λύση... Τώρα όσο θες πήδα.

pantote σε πoιο κατάστημα πλαίσιο εργάζεσαι να περάσω μία βόλτα?

 

Με δουλεύεις ή με εργάζεσαι τώρα;

 

Δύο καταστήματα έχουν ένα προιόν

 

multirama 20euro

plaisio 30euro

 

Σαν καταναλωτής καίγομαι και το θέλω το προϊόν

Από Multirama λέει στο Site κατόπιν παραγγελίας

Από πλαίσιο λέει ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ

 

Επιλέγω να πληρώσω παραπάνω αλλά να το έχω σε 5 λεπτά σπίτι μου όπως ΕΣΥ είπες

Αλλά έκανε μία εβδομάδα

 

Οι άλλοι στο Multirama ήταν λαλάκες και γράφανε κατόπιν παραγγελίας και άλλα καταστήματα εξαντλημένο;

 

Αλλα αν έχουμε τέτοιους καταναλωτές όπως εσένα, δεν απορώ πλέον για ποιο λόγο έχουμε φτάσει εδώ που έχουμε φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτούς να τα ζητήσεις, αλλά εγώ τι φταίω ο έρημος? Ως καταναλωτής θα πρέπει να είσαι ξύπνια και να μη σε πιάνουν κορόιδο! Εάν ακύρωνες την παραγγελία θα ήταν η καλύτερη λύση... Τώρα όσο θες πήδα.

Τόση ώρα προσπαθείς να μας πείσεις οτι το πλαίσιο είναι αυτό που χρειάζεται ο Έλληνας καταναλωτής κλπ και τώρα μας ρωτάς γιατί σου ζητάμε τα ρέστα.

Φταίω να σε ρωτήσω εγώ αν μας δουλεύεις;

 

Γιατί να μην ζητάω ρέστα όταν στο Site λέει άμεσα διαθέσιμο?

Μήπως να κάτσω να στρώσω και κ@λ@ να με μαμήσουν;

 

Καταναλωτής είμαι όχι ΜΑΛΑΚΑΣ

 

Γούστα είναι αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pantote σε πιο κατάστημα πλαίσιο εργάζεσαι να περάσω μία βόλτα?

 

Με δουλεύεις ή με εργάζεσαι τώρα;

 

Δύο καταστήματα έχουν ένα προιόν

 

multirama 20euro

plaisio 30euro

 

Σαν καταναλωτής καίγομαι και το θέλω το προϊόν

Από Multirama λέει στο Site κατόπιν παραγγελίας

Από πλαίσιο λέει ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ

 

Επιλέγω να πληρώσω παραπάνω αλλά να το έχω σε 5 λεπτά σπίτι μου όπως ΕΣΥ είπες

Αλλά έκανε μία εβδομάδα

 

Οι άλλοι στο Multirama ήταν λαλάκες και γράφανε κατόπιν παραγγελίας και άλλα καταστήματα εξαντλημένο;

 

Αλλα αν έχουμε τέτοιους καταναλωτές όπως εσένα, δεν απορώ πλέον για ποιο λόγο έχουμε φτάσει εδώ που έχουμε φτάσει.

 

Τα πρώτα σου σχόλια δεν τα λαμβάνω σοβαρά υπόψιν διότι μάλλον αστειεύεσαι. Επίσης δεν σχολιάζεις το λάθος σου που δεν ακύρωσες την παραγγελία, όπως πραγματικά θα έπρεπε να κάνεις ή ακόμα να μη δεχτείς το προϊόν από τον courier!

 

Εγώ προσωπικά όσες φορές είδα προσφορά ή κάποιο προϊόν που με ενδιέφερε στο πλαίσιο, πήρα τηλέφωνο για να εξακριβώσω εάν είναι διαθέσιμο!

 

Ακόμα και από άλλο eshop oσες φορές είδα καθυστερήσεις ακύρωσα ή τροποποίησα την παραγγελία!

 

Ως καταναλωτές θα πρέπει να μάθετέ να ενεργείτε κατάλληλα, και όχι αφού την πατήσετε μετά να κλαίτε τη μοίρα σας για τις τυχόν ατασθαλίες των εμπορικών καταστημάτων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα σου σχόλια δεν τα λαμβάνω σοβαρά υπόψιν διότι μάλλον αστειεύεσαι. Επίσης δεν σχολιάζεις το λάθος σου που δεν ακύρωσες την παραγγελία, όπως πραγματικά θα έπρεπε να κάνεις ή ακόμα να μη δεχτείς το προϊόν από τον courier!

Εγώ προσωπικά όσες φορές είδα προσφορά ή κάποιο προϊόν που με ενδιέφερε στο πλαίσιο, πήρα τηλέφωνο για να εξακριβώσω εάν είναι διαθέσιμο!

 

Ακόμα και από άλλο eshop oσες φορές είδα καθυστερήσεις ακύρωσα ή τροποποίησα την παραγγελία!

 

Ως καταναλωτές θα πρέπει να μάθετέ να ενεργείτε κατάλληλα, και όχι αφού την πατήσετε μετά να κλαίτε τη μοίρα σας για τις τυχόν ατασθαλίες των εμπορικών καταστημάτων!

ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Οταν έχω φάει ήδη 2 μέρες όμως με το Mail τους και απο Multirama θέλει 1 εβδομάδα περιμένω απο πλαίσιο για να το πάρω ποιο γρήγορα

 

Εχεις καταλάβει που αντιδράω με το πλαίσιο ή απλά trollareis?

Σε αυτό το ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ

ΕΣΥ είπες ότι να το επιλέγουμε για να έχουμε το προιόν σε 5 λεπτά

Μετά σου φέρνουμε παραδείγματα και πραγματικές καταστάσεις και μας το λες εξαίρεση στον κανόνα

Μετά μου λες να ακυρώσω την παραγγελία μου και να πάω αλλού.

Και ΕΡΩΤΩ, γιατί να φάω 2 μέρες στο πλαίσιο για ένα ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΙΟΝ?

Αν είναι να μην εμπιστεύομαι το site τους να το ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ και να μην λένε ότι έχουν eshop.

Το site για να μαθαίνεις είναι το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ στο ίντερνετ.

Οταν μου λέει άμεσα διαθέσιμο, είναι το ίδιο με το να πάω στο μαγαζί και να το δω στο ράφι.

 

 

Οπότε ανακεφαλαίωσε μία τα όσα έγραψες. Διάβαζε προσεχτικότερα τι σου απαντάμε και εδώ θα είμαστε να τα ξαναπούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...