Προς το περιεχόμενο

αντιπροσοπεια της asus στην αθηνα


sankostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει κανεις κανενα τηλεφωνο του service της Asus στην Ελλαδα γιατι στην ιερα οδος δεν υπαρχη

 

 

Στην Ιταλία είναι το asus support , πάρε κανένα τηλέφωνο εδώ

 

00800 44142044

 

και mail !! :rolleyes:

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα περνεις το τηλεφωνο που σου ειπαν. Αν δε λυθει το προβλημα συμπληρωνεις μια αιτηση και σε τρεις μερες ερχεται κουριερ και παιρνει το μηχανημα στο επισκευαστικο κεντρο. Μπορει να το παρεις πισω σε μια εβδομαδα μπορει και σε μηνα. Εξαρταται απο τη διαθεσιμοτητα των ανταλλακτικων και το γεγονος οτι τα παραγγελνουν απο Ταιβαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Στην Ιταλία είναι το asus support , πάρε κανένα τηλέφωνο εδώ

 

00800 44142044

 

και mail !! :rolleyes:

 

[email protected]

 

Αγόρασα χθες ένα nexus και έχει ένα πρόβλημα.

 

Το τηλέωνο αυτό λέει δεν είναι σωστό.

 

Ξέρει κανείς ποιό είναι το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Επισκέπτης

Παιδιά το [email protected] δεν ισχύει, γνωρίζει κανείς το e-mail?

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

     [email protected]

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain asus.it by mg.asus.com. [103.10.4.32].

The error that the other server returned was:
550 #5.1.0 Address rejected.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ξέρετε αν καλύπτει καμμένα pixel η εγγύηση; Είναι για το Asus X202E-CT009H.

παρε τους τηλ και κάνε την ερωτησή σου.

θα σε κατατοπίσουν περί καμμένων πιξελ.

σίγουρα την καλύπτουν την οθόνη, αλλά δεν ξέρω απο πόσα και πάνω καμμένα πιξελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσιολογικά θα σε καλύπτει η εγγύηση αν δεν μπορέσεις να μιλήσεις απευθείας με την asus παρε ενα τηλ απο το μαγαζί που την πήρες να σε κατατοπήσουν η να σου δώσουν καποιο τηλέφωνο αντιπροσώπου / προμηθευτή της asus για να βγάλεις ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδιά ξέρετε αν καλύπτει καμμένα pixel η εγγύηση; Είναι για το <span style="font-family:arial, sans-serif;font-size:13px;">Asus</span><span style="font-family:arial, sans-serif;font-size:13px;"> X202E-CT009H.</span></p>

 

Εγω πάντως είχα πάρει tablet τον Μάρτιο το Asus Vivo tab το Παρελαβα με ένα καμμενο pixel στο κέντρο της οθόνης,αφού μίλησα με Asus τηλεφωνικα έστειλα την επόμενη μέρα mail περίμενα μια εβδομάδα για απάντηση........τελικά τίποτα απάντηση δεν έλαβα ποτε αλλα επειδη δεν ήθελα να περιμένω και ούτε να ασχολούμε με τα καπριτσια της εταιρίας το έστειλα πισω στο amazon απ όπου το πήρα και μου δώσανε επιστροφη χρημάτων μιας και αντικατάσταση με καινούργιου που ζήτησα δεν δέχτηκαν.

Το φίδι από την τρύπα το ανέλαβε το amazon διότι αν περίμενα από την Asus ακόμα θα περίμενα απάντηση που δεν έλαβα ποτε.

Αυτή η δικια μου εμπειρία,χωρίς να αμφισβητώ ότι σε άλλες περιπτώσεις μπορεί να είναι αψογοι.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ξέρετε αν καλύπτει καμμένα pixel η εγγύηση; Είναι για το Asus X202E-CT009H.

 

Μου απάντησαν:

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Δυστυχώς η εγγύηση δεν καλύπτει το πρόβλημα που μας αναφέρατε (pixel) , η οθόνη θα μπορούσε να αντικατασταθεί εντός εγγύησης αν το πρόβλημα είχε αναφερθεί εντός του πρώτου μήνα από την ημερομηνία αγοράς.

Το προϊόν με SN  CBN0B...ΧΧΧ...ΧΧΧ έχει διεθνής εγγύηση για 24 μήνες σύμφωνα με το σειριακό αριθμό.

Παρακαλούμε ενημερώστε μας αν αντιμετωπίζεται κάποιο άλλο πρόβλημα για να μπορέσουμε να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Με εκτίμηση,

ASUS GREK SUPPORT

 

Τους ξαναέστειλα και τους ρωτώ τι ακριβώς μου καλύπτει το 24μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

παίδες αν χρειαστήτε οτιδήποτε για επισκευή tablet asus ΕΚΤΟΣ εγγύησης μπορώ να σας εξυπηρετήσω και εγώ.

Δείτε περισσότερα στην σελίδα μου... :)

 

Εκτός οτι ειναι πριν 1 χρόνο το θέμα ο τίτλος τους αφορά καθαρά αντιπροσωπεία της asus και επίσης απο τους Όροι Χρήσης  παράγραφος 11

11. Να μη συμμετέχουν στον ιστότοπο με σκοπό τη διαφήμιση εμπορικών προϊόντων ή υπηρεσιών και να μην δημοσιεύουν τα λεγόμενα referral links προς οποιαδήποτε ιστοσελίδα ή υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ω ρε τι διαβάζω. Δηλαδή η Asus στην Ελλάδα είναι η εταιρία-φάντασμα. Ένα τηλέφωνο και αυτό του εξωτερικού (άραγε το τηλέφωνο θα γράφει κλήση εξωτερικού ενώ θα με έχουν εικοσάλεπτο στην αναμονή; ).

 

Έλεγα να πάρω το N551JK επειδή απ ότι διαβάζω είναι το τέλειο 15" multimedia laptop, αλλά με αυτά που διάβασα και αν συμπεριλάβουμε την μόλις δωδεκάμηνη εγγύηση το ξανασκέφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...