Προς το περιεχόμενο

Το Filesonic απενεργοποιεί το διαμοιρασμό αρχείων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 368
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά δεύτερο συμπέρασμα της ημέρας:

μόνο αν οργανωθούμε όλοι μαζί και κάνουμε ομαδικά disputes θα βγάλουμε άκρη. πρέπει όσοι έχουν λογαριασμό filesonic να κάνουν dispute έστω και αν τους έχουν μείνει 3 μέρες. έτσι βοηθάτε τους υπόλοιπους που μας έχουν μείνει μήνες ακόμα να πάρουμε πίσω τα λεφτά μας. είναι υπόθεση 4 λεπτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος έχει εργαστεί σε isp σε διαχειριση δικτύου θα γνωρίζει ότι οι εταιρίες παραγωγής και παιχνιδιών έστελναν ανέκαθεν mail με ip χρηστών που "φαινόταν πως είναι συνδρομητής" και που ζητούσαν τις "ανάλογες ενέργειες" εις βάρος του...Απλα όλα αυτά τα mail τα έτρωγε η μαρμάγκα...

Γενικότερα να μην κοροιδευόμαστε, η πειρατεία είναι η παρανομία που όλοι γουστάρουν να κάνουν. Ολόκληρη η αγορά κινείται από αυτή...Πρόσφατα ένας γνωστός πήρε καινούργιο φορητό από το Multirama και στο αρχικό setup του εγκατέστησαν codecs (άντε οκ πες) ΚΑΙ το μTorrent !!!

Με την πρόφαση του "νόμιμου" έχουν ξεπατωθεί να πουλάνε οι πάντες...

 

Όσο για το torrent, όσο κάθομαι στο pc παράλληλα δουλεύει και αυτό, ποτέ δεν με ενόχλησε η λίγη παραπάνω ώρα...Αν κάποιος δεν έχει ασχοληθεί (κοινώς πήρε το laptop, έφτιαξε λογαριασμό στο fb και χάρηκε), πρόβλημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος έχει εργαστεί σε isp σε διαχειριση δικτύου θα γνωρίζει ότι οι εταιρίες παραγωγής και παιχνιδιών έστελναν ανέκαθεν mail με ip χρηστών που "φαινόταν πως είναι συνδρομητής" και που ζητούσαν τις "ανάλογες ενέργειες" εις βάρος του...Απλα όλα αυτά τα mail τα έτρωγε η μαρμάγκα...

Γενικότερα να μην κοροιδευόμαστε, η πειρατεία είναι η παρανομία που όλοι γουστάρουν να κάνουν. Ολόκληρη η αγορά κινείται από αυτή...Πρόσφατα ένας γνωστός πήρε καινούργιο φορητό από το Multirama και στο αρχικό setup του εγκατέστησαν codecs (άντε οκ πες) ΚΑΙ το μTorrent !!!

Με την πρόφαση του "νόμιμου" έχουν ξεπατωθεί να πουλάνε οι πάντες...

 

Όσο για το torrent, όσο κάθομαι στο pc παράλληλα δουλεύει και αυτό, ποτέ δεν με ενόχλησε η λίγη παραπάνω ώρα...Αν κάποιος δεν έχει ασχοληθεί (κοινώς πήρε το laptop, έφτιαξε λογαριασμό στο fb και χάρηκε), πρόβλημα του.

Και τι εγινε που εγκατεστησαν το uTorrent? Μηπως ειναι παρανομο το προγραμμα ή το download? Εγω εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες torrent και Filesonic/fileserve Κλπ κλπ για να κατεβασω mod, καποια απο αυτα ειναι πολυ μεγαλα σε μεγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια premium user σε rapidshare ποτε δε με πειραξαν ουσιαστικα οι αλλαγες που εκανε καθε τρεις και λιγο καθοτι μονο κατεβαζα και ποτε δεν ανεβασα τιποτα. :-D

αναγκαστηκα και εγω να φυγω απο rapidshare καθοτι ο κοσμος ειχε σταματησει να ανεβαζει σε αυτον και ξεκινουσε το ανεβασμα σε hotfile και fileserve κατα κυριο λογω, οπου εκανα και στους 2 premium account (μιας και ηθελα να κατεβαζω οπως ολοι :devil:) και μετα κατασταλαξε κατα ενα μεγαλο ποσοστο στο filesonic και στο wupload οπου και στα 2 εγινα premium (ενα καρο λεφτα :cry: ) τωρα εκλεισε και το filesonic , αρα μας μενει το wupload. υπαρχει και το oron.com αλλα αυτο χρησιμοποιειται πιο πολυ απο forum για πορνο.

 

PS: μια ερωτηση ρε παιδες. Στο alldebrid μπορεις αν εισαι premium μελος να κατεβασει πλεον απο filesonic και τα υπολοιπα hosters? γιατι διαβαζω δεξια και αριστερα να προτιμησουμε το alldebrid και το easybytez αλλα πως να κατεβασεις απο αυτα αν ολα τα υπολοιπα ειναι κλειστα (πχ megaupload) η σου δινει μονο την δυνατοτητα να κατεβασεις προσωπικα αρχεια μονο με την χρηση του αντιστοιχου λογαριασμου (πχ filesonic) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις λεφτά στο alldebrid τη στιγμή που οι δημοφεστεροι hosts είναι ουσιαστικά offline. Από ralidshare κατεβάζεις καλά και σαν free.. Για την ώρα μόνο torrents. Παρά του ότι κατεβαζα αποκλειστικά από hosts πάντα φροντιζα να έχω accounts σε καλά τορενταδικα και δε μπορώ να πω ότι θα μου λείψουν ιδιαίτερα οι hosts.. Επιστροφή στις ρίζες.. Το demonoid να είναι καλά.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι εγινε που εγκατεστησαν το uTorrent? Μηπως ειναι παρανομο το προγραμμα ή το download? Εγω εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες torrent και Filesonic/fileserve Κλπ κλπ για να κατεβασω mod, καποια απο αυτα ειναι πολυ μεγαλα σε μεγεθος.

 

τίποτα δεν έγινε. Εκτός του ότι πλήρωσε για να το εγκαταστήσουν (αυτό, και άλλα freeware). Επιλογή δική του θα μου πεις κ συμφωνώ.

Εσύ το έχεις χρησιμοποιήσει πολλές φορές για νόμιμο περιεχόμενο, και εκατοντάδες άλλες για παράνομο. Όπως κ το 99,9% των χρηστών.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι γελοίο το όλο θέμα κατά της πειρατείας. Τρόπος πάντα θα βρίσκεται. Κλείσανε αυτές οι σελίδες, σε λίγο θα είναι άλλες...Να υπενθυμίσω την περίπτωση με τα site υποτίτλων στην Ελλάδα? Τόσα έκλεισαν, το Insomnia τους αφαίρεσε, αλλά πλέον υπάρχει σελίδα με το πλέον προφανές url που ζει και βασιλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, χιοστηκαν ολοι απο το κλεισιμο του Megaupload και απο σημερα πολλα filehosting δεν επιτρεπουν το sharing, παρα μονο υπηρεσιες retrieve προσωπικων αρχειων.

 

Το θεμα ειναι οτι το megaupload εκλεισε, γιατι φανερα προσεφερε υπηρεσιες τυπου megavideo κτλ με παρανομο υλικο, ένω οι αλλες απλως προσφερουν το δικαιωμα σε χρηστες να ανεβαζουν αρχεια. Οποτε απο την στιγμη που δεν εχει ψηφιστει κανενας νομος, δεν εχουν λογο να φοβουνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην πανικοβαλλεστε.Τι κι αν το oron αυτην την στιγμη εχει ερωτικο μονο περιεχομενο;Πολυ συντομα θα δειτε τι θα ανεβει εκει και γενικοτερα στα ρωσικα πλεον μαγαζια,εκει αν θελουν ας πατησουν το ποδαρι τους οι αμερικανικες υπηρεσιες ή οποιοι αλλοι θελουν.Οπως και σε πολλα αλλα κρατη οπου οι νομοθεσιες ειναι πολυ χαλαρες.Ενταξει πολλα αρχεια σβηστηκαν οπως και πολλες φορες στο παρελθον(βλεπε rapidshare,hotfile κλπ) αλλα ειναι θεμα χρονου να αρχισουν να ανεβαινουν ξανα σε αλλους servers.Αυτο που θελουν πρωτα πρωτα οι υπηρεσιες που κλεινουν αυτα τα "μαγαζια" ειναι να περιορισουν τα διαφυγοντα κερδη τα οποια στην περιπτωση της megaupload ηταν τεραστια, μιλαμε για εκατομμυρια δολλαρια καθε χρονο και οχι να εξαφανισουν το παρανομο κατεβασμα γιατι απλα,δεν μπορουν και δεν θελουν να το κανουν.Ειναι μεγαλη κουβεντα αλλα γενικα να ξερετε οτι τετοια συστηματα δουλευουν πολυ το εργαλειο του "εκφοβισμου" και οχι της τελικης πραξης.Λιγο υπομονη θελει και μεχρι να κατασταλαξει το τοπιο μην κανετε πουθενα premium λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό.

 

Αν όμως γίνουν όλες οι ΙΡ static (δεν ξέρω τι πρόκειται να γίνει με αυτό το θέμα στο ΙΡν6, επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω ρωτάω), αν επισκεφτείς ένα site μετά στις επόμενες επισκέψεις σε αυτό δεν θα "ξέρει" ότι μπαίνει συγκεκριμένος χρήστης με την μοναδική του ΙΡ?

 

Παντα θα υπαρχει η επιλογη να κανεις Network address translation (NAT). Μπορει να εφευρεθηκε για να αντιμετωπισει το προβλημα των περιορισμενων IPv4 διευθυνσεων (κατι που καταφερε υπερβολικα καλα) αλλα εμεινε και για λογους ασφαλειας.

 

Αν καποιο site θελει να ξερει αν εισαι παλιος χρηστης καθως και τις συνηθειες σου μπορει να το κανει και με cookies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε κανένας άλλος λεφτά πίσω από το PayPal;

Εγώ, από χθες το βράδυ που έκανα το claim, δεν είχα απάντηση ακόμα...

 

εγω πηρα σημερα την απαντηση απο το filesonic και απλα μου ξαναγραφουν τους κανονισμους χωρις να μου εχουν επιστρεψει ευρω.....υπαρχεις καποιος που να του τα εδωσαν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...