Προς το περιεχόμενο

HP CQ521B Photosmart Premium e-All-in-One Wifi Printer with Fax - 77€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003VQPR1C/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=hp-cq521b-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B003VQPR1C 84€, 155+ στο skroutz

 

update: η τιμή έχει πέσει στα 77€

Επεξ/σία από pOLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ζαχαρώνω από χθες που το είδα, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

Το καλοκαίρι αγόρασα ένα από αγελία, από κάποιον που το αγόρασε από το amazon και δεν το είχε βγάλει από το κουτί.

Ήταν Σάββατο, έστησα το μηχάνημα και όταν το έβαλα στο ρεύμα διαπίστωσα ότι η οθόνη του ήταν χαλασμένη !!!

Τη Δευτέρα τηλεφώνησα στην αντιπροσωπεία και είπαν να τους το πάω και θα μου δώσουν ένα επισκευασμένο και όταν διαμαρτυρήθηκα ότι αυτό είναι καινούργιο, αγορασμένο από Αγγλία, απάντησαν ότι αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας και αν δεν συμφωνώ, μπορώ να το στείλω στην Αγγλία.

 

Τηλεφώνησα αμέσως στον τύπο, εξήγησα όλη την ιστορία και του το επέστρεψα.

 

Γιαυτό τώρα το σκέπτομαι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκτυπωτικά HP τα ευχαριστιέσαι 100% αλλά μόνο αν δεν πάθουν τίποτε (και αυτές οι γλυκιές εποχές παρήλθαν από τον καιρό των Apollo που ήταν τρακτέρ σε αντοχές). Αν πάθουν κάτι, έμπλεξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω παρει παιδια, πριν κανα 6μηνο απο το amazon σε προσφορα στις 50 λίρες. Μ'εχει αφησει απόλυτα ικανοποιημένο.

 

Πιστευω τα αξιζει τα λεφτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζαχαρώνω από χθες που το είδα, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

Το καλοκαίρι αγόρασα ένα από αγελία, από κάποιον που το αγόρασε από το amazon και δεν το είχε βγάλει από το κουτί.

Ήταν Σάββατο, έστησα το μηχάνημα και όταν το έβαλα στο ρεύμα διαπίστωσα ότι η οθόνη του ήταν χαλασμένη !!!

Τη Δευτέρα τηλεφώνησα στην αντιπροσωπεία και είπαν να τους το πάω και θα μου δώσουν ένα επισκευασμένο και όταν διαμαρτυρήθηκα ότι αυτό είναι καινούργιο, αγορασμένο από Αγγλία, απάντησαν ότι αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας και αν δεν συμφωνώ, μπορώ να το στείλω στην Αγγλία.

 

Τηλεφώνησα αμέσως στον τύπο, εξήγησα όλη την ιστορία και του το επέστρεψα.

 

Γιαυτό τώρα το σκέπτομαι ...

 

 

Αν ερθει χαλασμενο, δε μπορεις αμεσα να το στειλεις πισω? (ποιος θα πληρωσει τα μεταφορικα? 10kg για UK θα κοστισει ο κουκος αηδονι!)

 

 

είναι πολύ απλή διαδικασία να κάνεις επιστροφή ,

1.πας στο ιστορικό των παραγγελιών σου ,

2.επιλέγεις το προϊόν που θες να επιστρέψεις

3.εκτυπώνεις 2 χαρτιά, το ένα με το κωδικό της επιστροφή το οποίο το βάζεις μέσα στο δέμα και ένα χαρτί με τη διεύθυνση που κολλάς πάνω στο δέμα ,

4.το στέλνετε με δικά σας έξοδα και ζητάτε από το courier να αναγράφεται πάνω στο δέμα το κόστος αποστολής

5.μόλις το παραλάβουν θα σας επιστρέψουν το κόστος αποστολής

 

όταν κάνετε επιστροφή επιλέγεται αν Θέλετε να σας στείλουν το ίδιο προϊόν (το στέλνουν άμεσα, δε περιμένουν να παραλάβουν το χαλασμένο) ή να σας επιστρέψουν τα χρήματα

 

 

κάτι ηχεία cretive T40 που είχα πάρει 91€ και είχαν πρόβλημα τα έστειλα πίσω με τη γενική ταχυδρομική με κόστος 55€, άμεσα μου έστειλαν καινούρια (τα παρέλαβα σε 5 μέρες) και μετά από μια βδομάδα και κάτι που παρέλαβαν τα χαλασμένα μου επέστρεψαν τα χρήματα αποστολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πολύ απλή διαδικασία να κάνεις επιστροφή ,

1.πας στο ιστορικό των παραγγελιών σου ,

2.επιλέγεις το προϊόν που θες να επιστρέψεις

3.εκτυπώνεις 2 χαρτιά, το ένα με το κωδικό της επιστροφή το οποίο το βάζεις μέσα στο δέμα και ένα χαρτί με τη διεύθυνση που κολλάς πάνω στο δέμα ,

4.το στέλνετε με δικά σας έξοδα και ζητάτε από το courier να αναγράφεται πάνω στο δέμα το κόστος αποστολής

5.μόλις το παραλάβουν θα σας επιστρέψουν το κόστος αποστολής

 

όταν κάνετε επιστροφή επιλέγεται αν Θέλετε να σας στείλουν το ίδιο προϊόν (το στέλνουν άμεσα, δε περιμένουν να παραλάβουν το χαλασμένο) ή να σας επιστρέψουν τα χρήματα

 

 

κάτι ηχεία cretive T40 που είχα πάρει 91€ και είχαν πρόβλημα τα έστειλα πίσω με τη γενική ταχυδρομική με κόστος 55€, άμεσα μου έστειλαν καινούρια (τα παρέλαβα σε 5 μέρες) και μετά από μια βδομάδα και κάτι που παρέλαβαν τα χαλασμένα μου επέστρεψαν τα χρήματα αποστολής

 

ΠΟλύ χρήσιμο το post σου! Ισχύει για όλα τα προιόντα που είναι αγορασμένα απο Amazon (de+uk)? Επίσης η επιστροφή των μεταφορικών γίνεται και αν χαλάσει μετά απο5 μήνες πχ για να το καλύψει η εγγύηση ? Ποιός σε αποζημιώνει το amazon ή ο πωλητής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ξέρω ότι αν έχεις αγοράσει κάτι από ευρωπαική χώρα έχει εγγύηση σε όλη την Ευρώπη και επομένως θα έπρεπε να το δεχτεί για επισκευή η ΗΡ εδώ. πέρσι είχα ένα φορητό toshiba, αγορασμένο από λονδίνο, τότεναμ κορτ ροουντ και ήταν μια μέρα πριν τη διετία. το πήγα για σέρβις, χαλασμένο ποντίκι και οθόνη, μου αρχίσανε τα μα-μου ... μου λένε δεν καλύπτει η εγγύηση, κοστίζει 360ε η επισκευή. άρχισα κι εγώ το γνωστό παραμύθι : θα στείλω μειλ στην τοσίμπα, θα σας καταγγείλω στο συνήγορο του καταναλωτή κτλ.

τελικά το έφτιαξαν δωρεάν. ευτυχώς που είχα φυλάξει την απόδειξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες.

Δεν αρνήθηκαν να το πάρουν, αλλά μου είπαν ότι θα το αντικαταστήσουν με επισκευασμένο (!!!) ενώ το μηχάνημα μόλις είχε βγει από τη συσκευασία του.

Εάν ήθελα αντικατάσταση με καινούργιο, πρότειναν να το στείλω στο κατάστημα που το αγόρασα και όταν τους είπα ότι το αγόρασα (όχι εγώ, αλλά ο άλλος) από Αγγλία, είπαν να το στείλω εκεί.

 

Απλά, εγώ αγόρασα ένα μηχάνημα στο καινούργιο στο κουτί του και δεν ήθελα να μπλέξω σε όλη αυτή την ιστορία.

Δεν ξέρω, βέβαια, τι έκανε, τελικά, ο φίλος που το πήρε πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καιρό το είχε ξαναβγάλει περίπου στην ίδια τιμή το amazo. και το είχα πάρει...Απίστευτο εργαλείο,κάνει τα πάντα,πολύ βολικό το οτι παίρνει πολλά φύλλα μαζί για φωτοτυπία ή σκανάρισμα κτλ...

Επίσης το γεμίζω απο τότε που το πήρα με μελάνια απο το ebay και το κόστος εκτύπωσης είναι τσάμπα...Περίμενα να ξαναπέσει η τιμή και θα πάρω και δεύτερο για τον πατέρα μου...

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καιρό το είχε ξαναβγάλει περίπου στην ίδια τιμή το amazo. και το είχα πάρει...Απίστευτο εργαλείο,κάνει τα πάντα,πολύ βολικό το οτι παίρνει πολλά φύλλα μαζί για φωτοτυπία ή σκανάρισμα κτλ...

Επίσης το γεμίζω απο τότε που το πήρα με μελάνια απο το ebay και το κόστος εκτύπωσης είναι τσάμπα...Περίμενα να ξαναπέσει η τιμή και θα πάρω και δεύτερο για τον πατέρα μου...

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

 

να βάλεις ένα λινκ απο τα μελάνια?

θέλω να υπολογίσω πόσο κοστίζει η εκτύπωση σε μαύρο μαζί με το μελάνι και τη σελίδα

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω αγοράσει ποτέ από το de, οπότε δε γνωρίζω

 

για το πόσο διάστημα ισχύει δε θυμάμαι , πρεπει να το γράφει κάπου στο site

 

έχω ψωνίσει μόνο προϊόντα που πουλάει το amazon λόγο δωρεάν μεταφορικών και λόγο ότι αρκετοί πωλητές δε στέλνουν Ελλάδα , οπότε δε ξέρω τι ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...