Προς το περιεχόμενο

Η Google ενοποιεί την πολιτική ιδιωτικότητας σε όλες τις υπηρεσίες της


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παντως με φοβιζει το γεγονος οτι το στοχευμενο μαρκετινγκ που προωθει η google θα μου στερησει την ευχαριστηση της τυχαιας και απροσμενης αναζητησης. Προσωπικα το θεωρω συστατικο που δεν πρεπει να λειψει απο το ιντερνετ και η google με την ηγεμονικη της παρουσια το πνιγει σιγα σιγαfear.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέπτομαι να δημιουργήσω έναν λογαριασμό για κάθε υπηρεσία.

π.χ. :

 

[email protected] για web

[email protected] για youtube

[email protected] για email

[email protected] για google plus

κλπ..

Υπάρχει κανένας τρόπος, να μπορώ να συνδέομαι εύκολα σε κάθε site με το αντίστοιχο username?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια... το γεγονός ότι ΑΝ θες κανεις χρήση αυτής της υπηρεσίας πρέπει να είναι αμελητέο από ορισμένους. Για τους ιδιους είναι βέβαιο πως είμαι ένας google-fun.

 

Υπέροχα...

 

Υ.Γ. Κατ εμέ καλή η είδηση. Ας δούμε πως θα λειτουργήσει.

 

Ωραία εγώ που δε θέλω να κάνω χρίση της υπηρεσίας ξέρει κανείς πως την απενεργοποιώ; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία εγώ που δε θέλω να κάνω χρίση της υπηρεσίας ξέρει κανείς πως την απενεργοποιώ; :mad:

 

 

Πολυ απλά κάνεις sing-out πριν τη χρήση του google ή youtube ή ο,τι...

 

Ή καθαρίζεις ανα περιόδους το dashboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δικηγόρος του Διαόλου:

 

http://www.google.co...rnmentrequests/

 

http://www.google.co...d=1297377000000

 

http://www.google.co...rnmentrequests/

 

και μας ειδοποίησε ξεκάθαρα, με ανακοίνωση σε κάθε υπηρεσία που μπαίνουμε, με εμφανέστατο μήνυμα και μάλιστα ξεχωριστή ειδοποίηση για κάθε υπηρεσία, όχι μόνο 1 ειδοποίηση/account (πολύ εύκολο, ύπουλο και φαινομενικά καθαρό, αλλά δεν το έκανε).

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Google είναι μια δωρεάν υπηρεσία που δεν μας υποχρεώνει κανείς να χρησιμοποιούμε αν δεν μας αρέσουν οι προϋποθέσεις λειτουργίας .

android.png

 

Μου θυμίζει κάτι σαν την υπερχρέωση των νοικοκυριών από τις πιστωτικές κάρτες: μπορεί να μας τις έφερναν στη μούρη τόσα χρόνια, να μας "εκβίαζαν" να βγάλουμε κάρτα θέλαμε-δε-θέλαμε, και τώρα γυρνάνε κ μας λένε "δε σε υποχρέωνε κανείς να τις χρησιμοποιείς"...

 

Το ζήτημα της επιλογής πάει μαζί με τις δυνατότητες που πραγματικά έχουν οι χρήστες. Για μένα το καλύτερο θα ήταν να στήνει η κάθε ομάδα / συλλογικότητα το δικό της mail server. Αλλά έλα που δε βρίσκεις φτηνή σύνδεση internet με ικανό upload για τέτοιες εφαρμογές...

 

Εκτός του ότι υπάρχουν περιπτώσεις που δεν γίνεται διαφορετικά, ακόμα και έτσι μπορούν να βρουν πράγματα για σένα.

 

Με μια διαφορά: με τα 'κοινωνικά δίκτυα", όπως το Google+, to F/b κλπ, ακόμα και να μη δίνεις τα στοιχεία σου, θα τα δώσει κάποιος άλλος για σένα :(

 

Εμενα παντως με φοβιζει το γεγονος οτι το στοχευμενο μαρκετινγκ που προωθει η google θα μου στερησει την ευχαριστηση της τυχαιας και απροσμενης αναζητησης. Προσωπικα το θεωρω συστατικο που δεν πρεπει να λειψει απο το ιντερνετ και η google με την ηγεμονικη της παρουσια το πνιγει σιγα σιγαfear.png

 

Συμφωνώ! Εδώ μπορείς να δεις και ένα σχετικό -πολύ διαφωτιστικό- βίντεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...