Προς το περιεχόμενο

κουπονι - Samsung UE32D6500 32" 3D LED - 399e


crusad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

ΥΓ4. Το μέλος ErrorWebIs θα παραλάβει την επομένη της λήξης της προθεσμίας παράδοσης... για ευνόητους λόγους.

 

Αυτή έχω βάλει στο μάτι είναι η αλήθεια: http://www.samsung.c...0ysxxh_20111203

Είναι τόσο μα τόσο όμορφη!

 

Είναι προφανές ότι, η πρότασή μου δεν έχει σχέση με παράδοση υλικού ... δώρου.

 

Σε κάθε περίπτωση, όμως, νομίζω ότι, εσύ προσωπικά, έχεις τη δυνατότητα να κάνεις δώρο, στον εαυτό σου, αυτή την όμορφη, όπως λες, τηλεόραση.

Έχω αγοράσει, πριν από 4 μήνες, την κορυφαία, για το 2011, Pany 50" και, εκ των υστέρων, λέω ότι θα έπρεπε να είχα πάει στις 55".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια χαρά σε όλους,

παρακαλουθώ τη συζήτηση από την έναρξη της και μπορώ να πω ότι έχει εξελιχθεί σε αρκετά ενδιαφέρουσα.

Δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερο απλά προχθές έλαβα κι εγώ το email με τον αριθμό αποστολής από την ACS και ελπίζω να είμαι ένας από τους τυχερους που θα λάβουν μια 37" ή 40"...

 

Χαίρετε Κ.......... Κ........,

η κατάσταση της παραγγελίας No. 00001497 έχει αλλάξει

η νέα κατάσταση είναι: Έχει αποσταλεί

Σχόλια στην παραγγελία σας: Η αποστολή σας έχει προγραμματισθεί για τις 18/02. Αρ. αποστολής ACS: 7277xxxxxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μαλονετε ακομη το κοριτσι?Σημερα γιορταζουν και εχετε κοληση με την tv.Μαιρη και στα υπολοιπα κοριτσα που γιορταζουν ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μαλονετε ακομη το κοριτσι?Σημερα γιορταζουν και εχετε κοληση με την tv.Μαιρη και στα υπολοιπα κοριτσα που γιορταζουν ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΑ.

 

Δεν το μαλώνουμε. Εποικοδομητική ανταλλαγή απόψεων κάνουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΥΡΙΑ ΜΑΙΡΗ,

10.02.2012 Έχει αποσταλεί Η αποστολή σας έχει προγραμματισθεί για την Τρίτη 14/02. Αρ. αποστολής ACS: 7277******

ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ,ΕΝΩ Η ACS ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!!!Οποιος εχει παραλαβει την συγκεκριμενη τηλεοραση και για καποιον λογο δεν την θελει την αγοραζω αμεσα!!!Πμ να μου κανει οποιος θελει ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΥΡΙΑ ΜΑΙΡΗ,

10.02.2012 Έχει αποσταλεί Η αποστολή σας έχει προγραμματισθεί για την Τρίτη 14/02. Αρ. αποστολής ACS: 7277******

ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ,ΕΝΩ Η ACS ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ

 

Περιμενετε ολοι ως τις 24, οσοι δεν εχετε παραλαβει στις 25 ακυρωση παραγγελιας και κινηση νομικα. Τα πραγματα ειναι απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΥΡΙΑ ΜΑΙΡΗ,

10.02.2012 Έχει αποσταλεί Η αποστολή σας έχει προγραμματισθεί για την Τρίτη 14/02. Αρ. αποστολής ACS: 7277******

ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ,ΕΝΩ Η ACS ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ

 

 

Αγαπητέ, τις αποστολές τις προγραμματίζουμε. Η ACS παίρνει έως 20 τεμάχια τη μέρα από εμάς, εκτός από τις μαζικές που εκεί κάνουν τη διαλογή εκείνοι.

Καθημερινά το αυτοκίνητό τους έρχεται κατά τις 5 με 7 και τότε ενημερώνεται η παραγγελία στο σύστημα.

 

Επομένως κατά τις 7 θα βλέπεις πως το προϊόν σου είναι σε άφιξη στην ACS και μετά θα δεις το δρομολόγιό του.

 

Το πρόγραμμα τηρείται, no worries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην ξεχνάμε πως στο 1ο μου post, κάποιοι είπαν πως "κάνω φάρσα" και πως δεν είμαι καν αυτή που λέω. Επομένως βάση αυτού, ό,τι και να ακούσω πια το περιμένω.

 

 

Επειδη νομιζω οτι αναφερεσαι στο προσωπο μου δεν μπορω να παραβλεψω την παρερμηνεια - διαστροφη των λογων μου.

 

Οχι καποιοι, μονο εγω. Και δεν ειπα οτι κανεις φαρσα εσυ, αλλα πιθανολογησα καποιος να κανει φαρσα, αφου ηταν το λιγοτερο απιστευτο.

 

Οριστε για να μην κουραζεσαι, στα μαζεψα ολα εδω για του λογου το αληθες, γιατι προφανως τα εχεις μπερδεψει λιγο (λογικο με τοση δουλεια που εχει πεσει στην πλατη σου ;) ):

 

Το #93 μονο ως φαρσα μπορω να το εκλαβω...

 

:rolleyes:

 

Και κοκκινα alarms στο WOT, το πιθανοτερο ειναι να ειναι φαρσα η "παρεμβαση" απο καποιον που προσπαθει να κανει την πλακα του. Τι να υποθεσει κανεις, ειναι δυνατον να μην απαντανε στα mail ελαχιστων (1-2; ) πελατων, αλλα δημοσια;

 

Η μονη μου παρεμβαση στο θεμα εδω ηταν οτι πιθανολογησα οτι ηταν φαρσα απο καποιον που δεν ειχε τι να κανει η πρωτη παρεμβαση της κυριας, γιατι οπως εξηγησα αμεσως μετα μου φαινοταν απιστευτο να μην απαντα καποιος σε εναν πελατη του επι πολλες μερες, αλλα δημοσια σε ενα φορουμ.

 

 

Αυτα ειναι ολα τα μηνυματα μου στο θεμα, + το τελευταιο τεχνικο:

 

http://3d-tvbuyinggu...w-distance.html

 

TV Size (in diagonal inches) Recommended 3D TV Programming Viewing Distance

42" 7 feet

46" 8 feet

50" 9 feet

52" 9 to 10 feet

55" 10 to 11 feet

60" 12 to 13 feet

63" 13 to 14 feet

 

http://www.avforums....g-distance.html

 

1920x1080 display

 

45/46" - 6ft

50" - 6.5ft

55" - 7ft

65" - 8.5ft

70" - 9ft

85" - 11ft

100" - 13ft

 

 

 

http://www.best-3dtv...ewing-distance/

 

Summary – Lets keep it simple

 

There was a lot to digest in this guide, but at the end of the day all you really need to take away from this is the table above. If you want the best possible 3D viewing experience then you should aim to get as close as 1.56 times the screen diagonal size of a 1080p 3D TV. In fact, you might want to try pushing the viewing distance down some more to find your sweet spot for the most immersive 3D experience. However, this is most likely not something that is possible for everyone out there as we usually have budgets and other considerations (can’t have chairs in the middle of the room just to hit the sweet spot for viewing distance). For those that are unable to hit this sweet spot, you should not be disheartened because you can still achieve a great 3D experience. Just try to maximize your field of view for your budget and make sure you don’t waste money on a 1080p display if the seating distance that you are constrained to negates the enhanced resolution afforded by a 1080p 3D TV.

 

32*1.56=50 ιντσες = 1.26 μετρα. (απο εκει πλησιαζεις πιο κοντα μεχρι να βρεις το sweet spot συμφωνα και με το παραπανω)

 

 

 

________________________________________________________________________________

 

Δεν παραθετουμε "γουστα" εδω (ξερω πχ ανθρωπους που απο τα 4 μετρα νοιωθουν μια χαρα με την 24αρα crt και οταν τους λες για μεγαλυτερη βγαζουν αφρους και πετανε διαφορα ωραια οπως "μηχανηματα του σατανα","Ψινακη εισαι ο αντιχριστος" κλπ :P ), αλλα επιστημονικες μετρησεις/αριθμους που δεν ειναι αυθαιρετες αλλα βασιζονται στις ιδιοτητες του ανθρωπινου ματιου.

 

Οσο για την 55αρα που σου αρεσει, μου αρεσε και μενα πριν κανενα 4μηνο... αλλα δεν ειναι plasma... το οποιο σημαινει παρα πολυ ομορφη και ιδανικη σβηστη :P (αυτα ΕΙΝΑΙ γουστα) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ2: Κι επειδή μας αρέσει λίγο η τρέλλα, "πετάξαμε" τυχαία μερικές Samsung 6500 37'' και 40'' ανάμεσα στις παραγγελίες. Όποιος τύχει και λάβει, ας μας το πει και αν δεν τη θέλει "ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση & άμεσα αποστέλλουμε την 32''". ;)

 

Thank you!

M.

οι τυχαιροι θα βρισκονται στον μαζικο κωδικο αποστολης απο την acs η απο τους προσωπικους κωδικους?Ρωταω γιατι αν καταλαβα καλα στους μαζικους κωδικους θα φορτωσουν μονοι τους χωρις να εχει η καθε κουτα tv τον παραληπτη και οπου δουν και γουσταρουν θα αφινουν 37 η40 ιντζες. ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη νομιζω οτι αναφερεσαι στο προσωπο μου δεν μπορω να παραβλεψω την παρερμηνεια - διαστροφη των λογων μου.

 

Oπως βλέπεις δεν είμαι μόνο εγώ που.......παρερμήνευσα-διέστρεψα τα λόγια σου. :-)

 

 

Οσο για την 55αρα που σου αρεσει, μου αρεσε και μενα πριν κανενα 4μηνο... αλλα δεν ειναι plasma... το οποιο σημαινει παρα πολυ ομορφη και ιδανικη σβηστη :P (αυτα ΕΙΝΑΙ γουστα) ;)

 

Εγώ πάλι το πλάσμα το προτιμώ με σάρκα, με οστά, και ξα..αναμμένο και οχι σε τηλεόραση.

Σε τηλεόραση προτιμώ μια OLED!! :P (Γούστα είναι αυτά,τι να κάνουμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oπως βλέπεις δεν είμαι μόνο εγώ που.......παρερμήνευσα-διέστρεψα τα λόγια σου. :-)

 

Εγώ πάλι το πλάσμα το προτιμώ με σάρκα, με οστά, και ξα..αναμμένο και οχι σε τηλεόραση.

Σε τηλεόραση προτιμώ μια OLED!! :P (Γούστα είναι αυτά,τι να κάνουμε :-)

 

Περασαν 10 μερες που σου απηυθυνα το λογο, "απαντηση" δεν πηρα ακομα.

 

 

Απο τον δευτερο που μολις με διαστρευλωσε περιμενω σημερα απαντηση. Ελπιζω να μην εχετε και αλλο κοινο σημειο, την απουσια.

 

OLED δεν υπαρχει ακομα παρα μονο σε κατι μικρες εκδοχες 11 και 15΄΄. Για μεγαλες οταν βγουν (γυρω στα 8-10.000€ η 55αρα αναμενεται απο LG Q3 2012) και τις δουμε θα εχουμε αποψη. Μακαρι να ειναι καλυτερες απο τις πλασμα, ποτε δεν ειναι κακη η προοδος!

 

Σορυ που δεν εχω ορεξη για φτηνα αστειακια, δεν μου αφησες περιθωρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε πάρει tv σε τιμή πιο χαμηλή από τη Γερμανική αγορά, πολύ χαμηλότερη από τη φτηνότερη τιμή στην Ελλάδα και κάποιοι γρινιάζετε εδώ και τόσες σελίδες για το χρόνο παραλαβής και ποιός θα παραλάβει πρώτος.

 

Αποδείχθηκε ότι το μαγαζί υπάρχει και θα παραλάβετε. Κράξατε διακιολογημένα για την έλειψη ενημέρωσης και το μαγαζί σας απαντάει μέσα από το φορουμ. Για το χρόνο παραλαβής είσασταν ενήμεροι από την αρχή και τη σειρά προτεραιότητας απλά δεν μπορείτε να την ελέγξετε γιατί δεν έχετε τα στοιχεία.

 

Μπορείτε ακόμα (απ' ότι φαίνεται) να ακυρώσετε ή να πουλήσετε το κουπόνι σας σε άτομα εδώ μέσα που έχουν ενδιαφερθεί και δεν πρόλαβαν.

 

Αλλιώς προτείνω να μετονομαστεί το θρέντ σε "θρεντ εκτόνωσης του κάθε πικραμένου" και να μεταφερθεί στην ενότητα "μπλα μπλα"

 

+1 Καλα τα λες!!!! εδω υπαρχει χρηστης ο οποιος οπου δει προσφορα και δεν την εχει ΠΡΟΛΑΒΕΙ "κραζει" οποιον τα καταφερε...τι να λεμε τωρα....

 

Συγνωμη για το Offtopic αλλα μετα απο τοσες σελιδες μολις διαβασα τα posts συγκεκριμενου χρηστη δεν αντεξα....

 

Ontopic ελπιζω σε καλες παραλαβες ολων σας ενω θελω να γραψω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Στην κοπελια απο το ηλεκτρονικο καταστηματα για την "αντοχη" και την υπομονη της σε αυτα που διαβαζει....και ΟΧΙ δεν την ξερω και ΟΧΙ δεν εχω παραγγειλει ΠΟΤΕ απο το "καταστημα" της!!! επισης να συμπληρωσω, οτι καταλαβαινω το αγχος οσων "παρηγγειλαν" διοτι οι μερες που ζουμε δεν ειναι και οι πιο "ηρεμες" και "απονηρευτες" αλλα και αυτο εχει ενα οριο απο την στιγμη που "εμφανιστηκε" αυτος (αυτη στην ουσια...)που επρεπε για να ηρεμησει τα "πραγματα" και καποιοι συνεχισατε να "χτυπατε"!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασαν 10 μερες που σου απηυθυνα το λογο, "απαντηση" δεν πηρα ακομα.

 

 

 

Μπορεί να μην σου άρεσε που δεν άλλαξα γνώμη με αυτά που μου είπες, αλλά απάντηση πήρες.

 

Εγώ αυτό εισέπραξα από τα λεγόμενα σου, και εάν έκανα λάθος θα κριθώ - αξιολογηθώ (όπως και εσύ άλλωστε) από εκείνους που μας διαβάζουν.

Για αυτό και δεν άλλαξα την λίστα του μηνύματος μου.

 

 

 

Απο τον δευτερο που μολις με διαστρευλωσε περιμενω σημερα απαντηση. Ελπιζω να μην εχετε και αλλο κοινο σημειο, την απουσια.

 

 

Δύο μιλήσαμε ,αλλά πόσοι ακόμα έχουν βγάλει το ίδιο ( λάθος???) συμπέρασμα από τα μηνύματα σου, δεν θα το μάθουμε ποτέ.

 

 

OLED δεν υπαρχει ακομα παρα μονο σε κατι μικρες εκδοχες 11 και 15΄΄. Για μεγαλες οταν βγουν (γυρω στα 8-10.000€ η 55αρα αναμενεται απο LG Q3 2012) και τις δουμε θα εχουμε αποψη. Μακαρι να ειναι καλυτερες απο τις πλασμα, ποτε δεν ειναι κακη η προοδος!

 

Σ΄ ευχαριστώ για το μάθημα . :-)

Τα παρακολουθώ και εγώ αυτά τα μαθήματα και έχω πολύ καλούς βαθμούς.:-)

 

 

Σορυ που δεν εχω ορεξη για φτηνα αστειακια, δεν μου αφησες περιθωρια...

 

Αυτό δείχνει έλλειψη..... :X .....μεγαλοψύχιας, ανωτερότητας... :rolleyes:

Φαίνεται ότι έκανα άλλη μια λάθος εκτίμηση για εσένα.

 

Φιλικά πάντα,

 

Χρήστος

 

τέλος απο εμενα τα off topic

(δεν ορκίζομαι) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...