Προς το περιεχόμενο

tablet ?


dub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω να πάρω ένα tablet pc σχεδόν αποκλειστικά για internet. Ειδικότερα θα ειναι εργαλείο για το στοιχημα. Δεν ειναι ακριβώς διασκεδαση αλλά εργαλείο για το μεροκααμτο μου!!!!

Θέλω ομως οπωσδήποτε να εχει τις εξής δυνατότητες:

α) να μπορώ να παρακολουθήσω σε Live streaming ποδόσφαιρο.

β) να εχει flash player ώστε να μπορώ να δώ τα σχετικά site. Πχ να μπω στο www.futbol24.com και να παρακολουθώ τα live scores με ήχο. Η αν σε ένα σαιτ εχει βιντεο και οταν το πατάω να το βλέπω απευθειας και οχι να μου ανοιγει ειδική εφαρμογή πχ για το youtube.

γ) να εχει εξωτερικο ηχείο και οπωσδήποτε εισοδο για ακουστικά.

δ) να μπορώ να τρεξω τις εφαρμογές για τη betfair ωστε να βάζω τα στοιχηματα μου. (Πχ betfair mobile)

Στο android κινητο μου (samsung ace) το α) δεν μπορώ να το κάνω καθόλου ενώ στο β) η δεν εχω ήχο η ανοιγει ξεχωριστή εφαρμογή και το δ) το κάνω άνετα.

 

Αυτά τα τρια τα θέλω οπωσδήποτε.Εννοείται πως θα συνδεομαι με wifi που φαντάζομαι εχουν ολα.

Ευπροσδεκτα ειναι και η καμερα (ειδικά αν μπορώ να χρησιμοποιήσω skype), Usb Κτλ.

To Λειτουργικο δεν με πειράζει. Ουτε το μεγεθος της οθόνης που φαντάζομαι θα εχει αμεση σχεση με το κόστος.

Μπορώ να διαθέσω μεχρι 500 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα windows tablet θα σου κάνει σίγουρα δουλειά αλλά έχουν κατά βάση μικρή διάρκεια μπαταρίας. Τα android tablets έχουν καλύτερη αυτονομία και νομίζω ότι μπορούν να κάνουν αυτά που θέλεις.

 

Το καλύτερο είναι να τεστάρεις σε ένα android tablet σε κάποιο κατάστημα ότι τα sites που σε ενδιαφέρουν ανοίγουν κανονικά και στριμάρουν βίντεο όπως θέλεις και αφού το επιβεβαιώσεις(εκτός και αν το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος) οι επιλογές είναι πολλές και καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολυ.

Κυτουσα τώρα το Archos και στα χαρακτηριστικά του έλεγε πως έχει ενσωματωμένο flash player και πως βλέπεις και ακους άνετα τα σχετικά σαιτς. Βεβαια το Live streaming δεν ξέρω τι σοι ειναι. Νομίζω πως στα windows συνδέεται με το media player.

Βέβαια στο bet365 οπου παρακολουθώ πολλά ματς μάλλον ειναι με flash player.

To Θέμα είναι που να τα βρώ να τα τσεκάρω.

Γιαυτό λεω μήπως κάποιος φίλος εχει κάποιο tablet και τα εχει ελέγξει ο ίδιος.

 

Οσο για το λειτουργικό θα προτιμούσα το android . Και το θέμα της μπαταρίας ειναι αλλά και μου ειναι πλεον οικείο (λογω τηλεφώνου) και με τις εφαρμογες καλύπτομαι πληρως.

 

Θα κυτάξω πάντως και τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ πολυ , τα βλεπω και αυτά.

Μια απορία:λεει σε ένα πως εχουν win 7 και αποθηκευτικό χωρο 16 gb.

Ε καλά ποσος χώρος μένει ελεύθερος? Ποσο πιάνουν τα win7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτά τα tablets με win7 ειναι "κανονικά" μηχανάκια? Εννοώ ειναι η κανονική έκδοση του λειτουργικού?

Μπορώ να τρέξω οτι εφαρμογές τρεχω και σε ένα οποιοδήποτε Pc με win7?

Eπισης λεει απο κάτω πως τα windows ειναι σε δοκιμαστική έκδοση και πρέπει πριν λήξουν να εγκαταστήσουμε κανονική έκδοση. Τι έκδοση δηλαδή? Οποια νάναι? Δεν εχουμε εδώ προβλημα με drivers κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτά τα tablets με win7 ειναι "κανονικά" μηχανάκια? Εννοώ ειναι η κανονική έκδοση του λειτουργικού?

Μπορώ να τρέξω οτι εφαρμογές τρεχω και σε ένα οποιοδήποτε Pc με win7?

Eπισης λεει απο κάτω πως τα windows ειναι σε δοκιμαστική έκδοση και πρέπει πριν λήξουν να εγκαταστήσουμε κανονική έκδοση. Τι έκδοση δηλαδή? Οποια νάναι? Δεν εχουμε εδώ προβλημα με drivers κτλ?

Κάνουν κυρίως ότι και τα netbook με αντίστοιχα χαρακτηριστικά!

Οσο για τα windows,προφανώς δεν τα εχουν αγορασμένα για να μειώσουν το κόστος κ έχουν βάλει ενα trial για να μπορείς αρχικά να έχεις λογισμικό με το tablet και μετά να αγοράσεις το activation key για να λειτουργήσουν κανονικά!

 

Αυτα με τα 16gb μπορεί να είναι λάθος ή μπορεί να σου μένουν μόνο 4gb free,αλλά να βάζεις καμία sd για αποθηκευτικό χώρο!Δεν αξιζει το κοπο ομως,εκτος αν αλλαξεις το δισκο κ βαλεις πιο μεγαλο εσυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτά τα tablets με win7 ειναι "κανονικά" μηχανάκια? Εννοώ ειναι η κανονική έκδοση του λειτουργικού?

Μπορώ να τρέξω οτι εφαρμογές τρεχω και σε ένα οποιοδήποτε Pc με win7?

Eπισης λεει απο κάτω πως τα windows ειναι σε δοκιμαστική έκδοση και πρέπει πριν λήξουν να εγκαταστήσουμε κανονική έκδοση. Τι έκδοση δηλαδή? Οποια νάναι? Δεν εχουμε εδώ προβλημα με drivers κτλ?

 

Είναι netbooks ουσιαστικά χωρίς πληκτρολόγιο. Το δικό μου πάει μια χαρά και το έχω κάνει και ένα σύντομο video στο blog. Ένα χρόνο και που το έχω δεν μου ζήτησε ούτε activation ούτε τίποτα. Ακόμα και αν το κάνει του περνάω win 7. Οι drivers περιέχονται στην συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το flash δουλεύει όπως στο pc σου. Το μόνο πρόβλημα είναι τα ραδιόφωνα που θέλουν media player αν και αυτό νομίζω παρακάμπτεται...

Σου γράφω από motorola xoom και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το flash δουλεύει όπως στο pc σου. Το μόνο πρόβλημα είναι τα ραδιόφωνα που θέλουν media player αν και αυτό νομίζω παρακάμπτεται...

Σου γράφω από motorola xoom και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος.

 

Eπειδή το εχω ψάξει και το Xoom , ιντερνετικό ραδιόφωνο μπορείς να ακούσεις?

 

Και αν μπορεις κάνε μου μια χάρη.

Οποτε μπορείς πηγαινε στο www.futbol24.com και παρακολούθα για λιγο τα Live scores. Oταν μπαίνει κάποιο goal ακούγεται ο ήχος?

Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.ειμαι καινουργιος χρηστης του insomnia και χρειαζομαι επειγοντος βοηθεια.θελω να μου προτεινετε ενα καλο(εγγυημενα) tablet μεχρι τα 300 ευρω.ειμαι πολυ κοντα στο να διαλεξω το archos 101 g9 αλλα ακουω διαφορα για το display της ταμπλετας οτι η εικονα εχει ραβδωσεις και τετοια.επισης θελω να ρωτησω αν κανειη καρτα sim που εχω τωρα για 3g να την βαλω μεσω 150 mb πακετο ενεργοποιημενο απο το 1286 της vodafone η αν χρειαζετε καρτα 3g ξεχωριστη;ευχαριστω προκαταβολικα....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...