Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

So the Xbox One will not really have a true 8 core processor

 

The console's CPU is built into two modules. One module contains four x64 cores, each operating a single thread at 1.6 GHz. The cores each have a 32KB instruction cache and a 32 KB data cache, and the 4 cores in each build share a 2MB level 2 caches. As a sum the builds have 8 hardware threads and 4 MB of L2. The CPU cores are clocked at running 1.6 GHz; this is half the clock rate of the Xbox 360, which might allude that the Xbox 360’s cores could outperform the new console. But this is not true do to the fact that the new console will have out of order execution between cores. This means that the CPU can re-order the micro-operations this improves performance by allowing the console to Start loads and stores as easy as possible to avoid stalls. It allows for execution of instructions in data-dependency order. Furthermore, fetching instructions from branch destination as soon as the branch address is resolved

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οοοοοπα οππααα μπλοκάρει τα used games δλδ και θέλει λεφτά για να τα ενεργοποιήσεις, α καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουν ημερονηνία για αυτό είπαν later . Αν ήταν σίγουροι θα έλεγαν πχ. Holidays 2013.

δεν πιστεύω ότι θα έλεγαν later THIS year σε περίπτωση που ήταν πιο πίσω από την Sony, δλδ για του χρόνου :P

 

άσε που με τη φράση αυτή είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που το βγάλουν νωρίτερα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω ότι θα έλεγαν later THIS year σε περίπτωση που ήταν πιο πίσω από την Sony, δλδ για του χρόνου :P

 

άσε που με τη φράση αυτή είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που το βγάλουν νωρίτερα :-)

 

Ενταξει μπορεί να βγεί και χωρίς παιχνίδια ... Δε λέω η πιθανότητα να δουλεύω το skype με kinect με έχει φτιάξει .... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οοοοοπα οππααα μπλοκάρει τα used games δλδ και θέλει λεφτά για να τα ενεργοποιήσεις, α καλα

ενω εγω μπορω να παρω το cd με το Starcraft 2 και το Grid 2 και να ερθω σπιτι σου να το κανω εγκατασταση και να παιξουμε με το idio key 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω εγω μπορω να παρω το cd με το Starcraft 2 και το Grid 2 και να ερθω σπιτι σου να το κανω εγκατασταση και να παιξουμε με το idio key 

για το grid δεν ξέρω, αλλα το starcraft 2 άνετα το κάνεις εγκατάσταση και το diablo 3 και παίζεις με τους κωδικούς σου σε μένα ,εντάξει ας το δικαιολογήσουμε και αυτό τώρα να γελάω 5 χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να μη θαβουμε που δεν θα έχει ούτε bc , τη στιγμή που βρίζαμε τη sony που με βάση τη λόγικη (cell) ήταν αδυνατο να το κάνει;

 

ή το ότι η  MS έχει δώσει του κόσμου τα δις για να φτιάξει μηχανημα με ddr3 και jaguar , για να συναγωνιστεί τη πτωχευμένη sony???

 

ή ακόμα και το μπλοκάρισμα των μτχ παιχνιδιών ???

 

 

Titanomaxos rules!!! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω με το ΔΙΚΟ μου account σε σενα. Οταν φυγω και σιγα μου σου αφησω τα στοιχεια μου,δεν θα μπορεις να παιξεις.

Αρα ενα φυσικο copy-ενα key - ενα account. Κατι που ισχυει χρονια στο gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω με το ΔΙΚΟ μου account σε σενα. Οταν φυγω και σιγα μου σου αφησω τα στοιχεια μου,δεν θα μπορεις να παιξεις.

Αρα ενα φυσικο copy-ενα key - ενα account. Κατι που ισχυει χρονια στο gaming. 

Aυτο γινεται στο Steam(και στο xbox1 απο οτι φαινεται)

Αλλο Steam,αλλο κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...