Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς να υπομείνεις τον πόνο?Μια χαρά κονσόλα είναι και με λειτουργικό 5 κλάσεις πάνω απο το ps4.Απλά ειναι λίγο πιο "βαρύ".

Τρόπος του "λέγειν" :-D

Να στο εξηγήσω όμως. Αν με ενδιέφεραν καθαρά και μόνο τα "games" υπάρχει μια κονσόλα η οποία παίζει τα multiplatform καλύτερα και ίσως υποκειμενικά για μένα έχει  και πιο ενδιαφέροντα exclusives και έχει όνομα - PS4(pro). 

Σε τελική για 720p gaming(κακά τα ψέματα) έχω και WII U. για μένα και τα παιδιά. 

 

Σαν υπερήφανο όμως μέλος της PC master race  :D χωρίς pc όμως πλέον (τα φτησε το mb) υπάρχει επίσης μια κονσόλα πιο κοντά σε λειτουργίες pc και αυτή είναι το xbox. Πισάκι με 600 ευρώ για gaming δεν φτιάχνω με τίποτα - δεν το θεωρώ pc καν. Αν συνυπολογίσεις παιδιά, δουλειά χώρος - χρόνος, προσανατολίζομαι προς το παρόν να πάρω μία κονσόλα - άλλωστε το pc πριν παραδώσει πνεύμα είχε ήδη μετακομίσει σαλόνι. Άλλωστε λόγω των παραπάνω για το μόνο που άνοιγα το pc πλέον ήταν κανα game, fb, media consumption και... λογαριασμούς. Για δουλειά.. έχω.. άπειρα στην .. δουλειά χαχα.

 

Συνεπώς  βλέποντας apps μέχρι και τύπου torrent (και αυτό εννοούσα βόμβα και όχι το UWP) στο  xbone τείνω προς αυτό + Kinect (για skype και τις μικρές). Απλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να με καλύψει και ένα PlayStation προς αυτή την πλευρά. Είμαι πολύ μπερδεμένος και φυσικά οποιαδήποτε βοήθεια προς αυτήν την πλευρά ευπρόσδεκτη.

Στα συν του xbox το play anywhere μιας και κάποια στιγμή ίσως φτιάξω πάλι gaming pc όταν μου το επιτρέψει η οικονομική μου κατάσταση οπότε θα έχω και games και για το pc - από την άλλη αυτό μπορεί και να είναι και αρνητικό :wacko: μιας και το pc αυτό θα είναι 100% gaming htpc... και στάνταρντ σαλόνι. Και εκεί έρχεται το scorpio και ίσως να αλλάξω γνώμη για το pc γιατί όπως φαίνεται κάτι τέτοιο θα είναι.​

 

Έτσι λοιπόν εξηγείται ο "πόνος" - είναι η αναμονή μέχρι το scorpio - ό ένας χρόνος που θα υπάρχει καλύτερη gaming console (ps4pro) αλλά εμφανώς υστερεί(?) σε γενικές λειτουργίες. ..και εγώ θέλω κάτι χθές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχει κρασαρει ο σκληρός δίσκος ,το μηχάνημα δεν μπορεί να μπουταρει και ακούγεται ένα σκτατσαρισμα από εκεί που βρίσκεται ο σκληρός .Ξέρει κάνεις τι παίζει με αντικατάσταση ,φορμάτ και πέρασμά λογισμικού ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός το ότι είναι μεγάλη ιστορία για να βάλεις άλλον σκληρό (ειδικά η δημιουργία των partitions), πιθανότατα να παίζει και μπαν. Εγγύηση δεν έχει η κονσόλα?? Καλύπτεται για 2 χρόνια απο την MS...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάσει να παίξεις 4K HEVC αρχεία;

Οχι ακομη, αλλα δοκιμασα 4κ video απο το awesometube και κολλησε ολο το app, παντως παιζει στο σλιμ να παιζει κανονικα 4κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν τα πρώτα reviews για τι horizon 3 ......άκρως εντυπωσιακα.

https://unboxholics.com/game-reviews/xbox-one/18081-forza-horizon-3-review

Ηθελα να ηξερα για πιο λογο του εδωσε τοσο χαμηλο βαθμο το συγκεκριμενο τρολοσαιτ(μπηκα τελικως μεσα για να διαβασω το αθρο και γελαγα με τις παπαρολογιες του)? :wacko: Τεσπα το παιχνιδι φαινεται must have για τους κατοχους PC-XBOX ONE.

Οχι ακομη, αλλα δοκιμασα 4κ video απο το awesometube και κολλησε ολο το app, παντως παιζει στο σλιμ να παιζει κανονικα 4κ.

Η μαλακια ειναι οτι σου ζηταει 7 ευρω για να αγορασεις την συγκεκριμενη εφαρμογη.Θα περιμενω καλυτερα τον vlc player οταν βγει με το καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ηξερα για πιο λογο του εδωσε τοσο χαμηλο βαθμο το συγκεκριμενο τρολοσαιτ(μπηκα τελικως μεσα για να διαβασω το αθρο και γελαγα με τις παπαρολογιες του)? :wacko: Τεσπα το παιχνιδι φαινεται must have για τους κατοχους PC-XBOX ONE.

Η μαλακια ειναι οτι σου ζηταει 7 ευρω για να αγορασεις την συγκεκριμενη εφαρμογη.Θα περιμενω καλυτερα τον vlc player οταν βγει με το καλο.

 

Ρε φίλε πάταγα και ξαναπάταγα το Link να δω ΠΟΣΟ χαμηλά του έβαλε γιατί δεν μπορούσα να το χωνέψω αυτό που έγραψες... Μόνο 9.5/10 - το site δεν το ήξερα από εσένα το έμαθα και το μόνο που διάβαζα είναι ότι του έπλεκε το εγκώμιο... τώρα δεν ξέρω ελπίζω να trollares εσύ ...

 

Racing sim πάντως δεν είναι btw.. σε παραπέμπω σε κανονικό trollosite

http://www.quartertothree.com/fp/2014/10/10/cares-forza-horizon-2/

 

Αν το FH3 πάρει ίδια βαθμολογία εκεί θέλω να σε δω χαχα

(πάντως εγώ συμφωνώ με το review ΑΝ ισχύουν αυτά που γράφει - δεν ξέρω επιφυλάσσομαι γιατί ούτε το παιχνίδι έχω ούτε καν xbox )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Αλλά δεν ήταν κάποιοι που έγραφαν ότι το FH3 είναι "racing sim"; Τεσπά, δεν είναι αυτό το θέμα μας. Κι εγώ πιστεύω πως πρόκειται για εξαιρετικό παιχνίδι και νομίζω πως θα το τσιμπήσω σίγουρα. Με το demo του 2 είχα διασκεδάσει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...