Προς το περιεχόμενο

Όροι και διαδικασίες πώλησης προϊόντων-υπηρεσιών από παρόχους προσφορών


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη καθεσαι να ασχολεισαι λεγοντας τους θα κανω αυτο και το αλλο..

Καταγγελια οπου μπορεις,και καταγγελια συναλλαγης στην τραπεζα (αν και απο οτι εχω καταλαβει εχει περασει πολυ καιρος οποτε ισως να μην δεχτουν την αμφισβητηση,μιας και οταν σου στελνουν αναλυτικη υποτιθεται οτι βλεπεις τις συναλλαγες και κανεις τοτε την αμφισβητηση).

Ισως αν δουν τις καταγγελιες να γινει η δουλεια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος, το κανα μπας κ ... ιδρωσει τ' αυτι τους, αλλα χαμπαρι δεν πηραν,

λες κ μου απαντησε η/υ μου στειλαν την ιδια ακριβως απαντηση,

δλδ εχουν περασει οι 14 ημερες κ σας πιστωνουμε τα coins κ

ενημερωστε μας αν συμφωνειτε,

τα ιδια παντελακη μου, τα ιδια παντελη μου,

κανουν τον κινεζο,

αμολησα κι εγω ... τα κηνυγοσκυλα μου :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

καλημέρα και απο εμενα. είμαι νέος σε αυτή τη σελίδα και θέλω να πω την γνώμη μου. έχω μια ταβέρνα σε περιοχή της Αττικής και πριν απο λίγους μήνες συνεργάστηκα και εγώ με μια σελίδα προσφορών..Ταλαιπωρία και μόνο ταλαιπωρία, πουλήθηκαν πάνω απο 100 προσφορές, πήρα τα λεφτά μου απο την σελίδα μετά 2 εβδομάδες, στο 25% με κράτησαν περίπου 600ευρώ, από  επιστροφές κουπονιών έχασα τα ποσοστά που κράτησε η εταιρεία. Να λέμε την αλήθεια δεν συμφέρει με τίποτα, τσάπα δουλέυουμε. 

Αλλά τώρα θα βάζω στην δικιά μου σελίδα τις ποσφορές που θα κάνω. τέρμα τα νταβατσιλίκια με τα ποσοστά..και κάτι ακόμα, πριν από μέρες επικοινώνησε  μαζί μου κάποιος απο το www.fagitoprosfores.gr και έβαλε την προσφορά μου στην σελίδα τους δωρεάν.

Ηρθαν μερικοί για την προσφορά και το καλό είναι ότι δεν κρατάν ποσοστά και οι πελάτες πλήρωσαν σε εμένα στο κατάστημα. Κάτι πρέπει να γίνει για να σταματήσει επιτέλους το κλεψιό και η ταλιπωρία και η δικιά μας αλλά και των πελατών..Και για να τελειώσω συμβουλέυω όλους τους καταστηματάρχες να αναρτήσουν τις προσφορές τους στην δική τους ιστοσελίδα.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΙΓΑ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ γιατί έχω ένα πρόβλημα από...πέρυσι μαζί τους...

 

μιας κ το ξεθαψε ο φιλος το θεμα, οκ εγω, με τακτοποιησαν, τα γραφρα στην καρτα, κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@s2002

 

Καλώς όρισες στο insomnia και ευχαριστούμε που επέλεξες να γράψεις το πρώτο σου μήνυμα σ' αυτό το θέμα.

Είναι πολύ χρήσιμες οι εμπειρίες σου, ως πωλητής, στους καταναλωτές γιατί έτσι μπορούμε να ξεπεράσουμε, σε κάποιο βαθμό, τα καθημερινά προβλήματα αυτής της περιόδου κρίσης που περνάμε.

 

Προσωπικά, με ενδιαφέρει, ως καταναλωτής, να γνωρίζω το ποσοστό που χρεώνουν οι deal πάροχοι για τις όποιες υπηρεσίες παρέχουν, πότε πληρώνουν τους καταστηματάρχες, ποιές δυσκολίες τους φέρνουν κλπ. Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα αυτά που γράφεις για τα λεφτά που σου κράτησαν και θα ήθελα να το εξηγήσεις περισσότερο.

 

Σε ότι αφορά τους καταστηματάρχες που κάνουν προσφορές και ειδικά όσους έχουν ταβέρνες, εστιατόρια κλπ νομίζω ότι συμφέρει να φτιάχνουν πελατολόγιο από όσους επισκεπτονται τα μαγαζιά τους, με τις προσφορές, μαζεύοντας τα email και το όνομά τους, κατά την πληρωμή. Νομίζω ότι όταν επικοινωνήσεις με τον πελάτη και του προσφέρεις την ίδια καλή ποιότητα φαγητού, αφαιρώντας ένα μέρος από την προμήθεια που δίνεις στον deal πάροχο, ή έστω και καθόλου εάν μπαίνεις μέσα, αυτός θα το εκτιμήσει και θα ξαναγυρίσει με την παρέα του. Προσωπικά, έχω δώσει τα στοιχεία αυτά σε αρκετά μαγαζιά, που υποσχέθηκαν ότι θα με ενημερώσουν, αλλά κανένας δεν με πήρε.

 

 

ΥΓ Προσπάθησα να σε εντοπίσω στο site που αναφέρεις αλλά πρέπει να δώσεις περισσότερα στοιχεία για να λύσω το γρίφο (πχ περιοχή τουλάχιστον) και για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας, ..ξέρει κάποιος να μου πεί πόση προμήθεια παίρνει μια σελίδα προσφορών; πήρα σε μερικές τηλ. και απλά έκανα αυτή την ερώτηση. αλλά πρέπει λέει να τους στήλω ε-μαιλ και να το κάνουμε θέμα..μια ερώτηση απλά έκανα. μπορεί καποιος να με βοηθήσει; ευχαριστώ καλή σας μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, είσαι επαγγελματίας και ρωτάς να μάθεις την προμήθεια που ζητάνε οι deal πάροχοι.

Από την έρευνα που είχαμε κάνει με αυτό το θέμα αλλά και, γενικότερα, από τις πληροφορίες που έχω συγκεντρώσει, η προμήθεια κυμαίνεται, συνήθως, στο 20-30% ανάλογα με τον πάροχο και το πελατολόγιό του. Υπάρχουν και πάροχοι τοπικού και όχι παν-αθηναικού ή πανελλαδικού ενδιαφέροντος.

 

Υπάρχουν, όμως, διαφορετικές συμφωνίες για μια προβολή-διαφήμιση 3-5 ημερών και άλλες για περισσότερες ή/και "μόνιμες" προβολές που, προφανώς, ισχύουν διαφορετικές προμήθειες.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει, κυρίως, σε μαγαζιά με φαγητό, είναι ότι δίνουν προσφορές και ζητάνε από τους πελάτες, που πηγαίνουν με τα κουπόνια, το email τους, φτιάχνουν πελατολόγιο και τους ενημερώνουν για προσφορές απ' ευθείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...