Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones : Season 2 [Spoiler Free up till Season 1]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάποιος δεν διαβάσει το πρώτο βιβλίο (ενώ το έχει) και πάει στο δεύτερο (που επίσης το έχει) επειδή είναι ανυπόμονος με την εξέλιξη της ιστορίας , θα χάσει σημαντικά κομμάτια της σειράς ή η πρώτη σεζόν ήταν πολύ καλή και αρκετά πιστή στα βιβλία? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

demon-baby.gif

 

 

Αν κάποιος δεν διαβάσει το πρώτο βιβλίο (ενώ το έχει) και πάει στο δεύτερο (που επίσης το έχει) επειδή είναι ανυπόμονος με την εξέλιξη της ιστορίας , θα χάσει σημαντικά κομμάτια της σειράς ή η πρώτη σεζόν ήταν πολύ καλή και αρκετά πιστή στα βιβλία? :-D

 

Και εγώ έτσι έκανα. Αλλα θα σου συμβούλευα μετά τo Dance of Dragons να διαβάσεις και το πρώτο, αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

demon-baby.gif

 

 

 

 

Και εγώ έτσι έκανα. Αλλα θα σου συμβούλευα μετά τo Dance of Dragons να διαβάσεις και το πρώτο, αξίζει

Όκ από ότι φαίνεται έτσι θα το πάω και εγώ ...

Εξάλλου το γεγονός οτί τα βιβλία είναι στα Αγγλίκα με κουράζει περισσότερο με την μετάφραση που κάνω από μέσα μου για να βγάλω νόημα κ.τ.λ οπότε χρειάζομαι περισσότερο χρόνο για να το τελειώσω , άρα ... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλό επεισόδιο. Εμένα όλα μου άρεσαν. σε κάθε σειρά πρέπει να λέμε τα αυτονόητα. Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ DRAMA (το γράφω στα αγγλικά γιατι έχει διαφορετική έννοια) και όποιος δεν το έχει καταλάβει μετα απο 14 επεισόδια τότε είναι πρόβλημα του. Μία συμβουλή για όποιον βαριέται να περιμένει κάθε φορά απο μία βδομάδα. Βρές και κάτι άλλο να κάνεις στην ζωή σου και πριν το καταλάβεις θα έχει βγεί το επόμενο.

 

Εγω όταν έχω μια σειρά ολόκληρη δεν παίζει να μην την ξετινάξω και γιαυτόν τον λόγο είδα την πρώτη σαιζόν σε μία μέρα και παρόλο που πορώθηκα δεν μπορώ να πώ οτι την ευχαριστήθηκα (είχε γαμηθεί το κεφάλι μου απο την σκατο-οθόνη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιο budget και παλι δεν δειχνει τις μαχες ομως...Εστω λιγο ρε αδερφε :rolleyes:

 

Στο χθεσινό όταν το κάναν fade out ε εκεί μου φάνηκε και μένα χαζό.

 

Ας μην δείχναν την σκηνή με τον λύκο.. Εαν ξεκινούσε το επ κατευθείαν με το ξημέρωμα μετά την μάχη δεν θα λεγε κανείς τίποτα, εδώ όμως δίνουν δικαιώματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κοβεται καπως αποτομα.Και στη 1η καναν κατι αντιστοιχο.

 

Το καλυτερο εως τωρα το 4ο απο 2η παντως. B)

 

Στο πρώτο που χτύπησαν τον Tyrion καταλάθος πριν την μάχη δεν ήταν το ίδιο cheap trick με το σημεροχθεσινό.. Αλλα υπομονή, ροπιάζει η σεζόν. Τα καλύτερα έρχονται :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ τι να λεμε τωρα η σειρα ειναι απλα επικη.

Ειδικα εμεις οι Ελληναραδες, πρεπει να κανουμε και τον σταυρό μας που βλέπουμε αυτο το διαμάντι τσαμπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι συνεχιζει εχει φονικους διαλογους - μονο ο Dr. House λειπει - και γαματες ατακες, παροτι ειναι υπερπαραγωγη και απολα, και παροτι Τυριον-Μπρον ειναι γαμω τα παιδια, θα συμφωνησω με τους προηγουμενους. Αυτο ηθελα να πω, 2η φορα που "μπαμπεσικα" δεν δειχνουν μαχη

 

Ας μην δειχναν τιποτα, ειναι σαν να βλεπεις το τρειλερ της ταινιας και καπακια να σου δειχνουν τον επιλογο. Ας την περναγαν στο μιλητο τη μαχη.

 

 

ΥΓ. Και παροτι δεν ειμαι full action fan, οκ, ελπιζω να δειξουν ΚΑΠΟΙΑ μαχη ΚΑΠΟΙΑ στιγμη. Το να εχεις ξοδεψει τοσα πολλα χρηματα και να μην εχεις δωσει λιγο δραση εστω, δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ πραγματικά εκτιμώ την HBO για τις σειρές της, μήπως τελικά όλη αυτή η συζήτηση περι μεγάλου προϋπολογισμού του Game of Thrones είναι και λίγο μούφα;

Μήπως γίνεται και για λόγους διαφήμισης;

Ποιος πραγματικά ξέρει τι ποσά έχουν δαπανηθεί;

Το ότι στον 1ο κύκλο ο Τύριον χτυπήθηκε στο κεφάλι κατά λάθος στην διάρκεια της επίθεσης (για να μην δείξουν τίποτα) το βρήκα αρκετά φθηνό σαν δικαιολογία. Δηλαδή αν έδειχναν ελάχιστα λεπτά μιας σύγκρουσης, τι κόστος θα είχε;

Τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...