Προς το περιεχόμενο

To Mac OS X Lion 10.7.3 φέρνει την επίσημη ελληνική υποστήριξη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτοι .. φιλε μου συγνωμη αλλα αποκλείεται να ειναι mac users .. :)

 

μα κανείς δεν είπε ότι είναι. η απάντηση μου αυτή είναι για το post σου στο οποίο είπες ότι ανεξαρτήτως από το λειτουργικό, κανείς δεν χρησιμοποιεί ελληνικά. πιο συγκεκριμένα, αυτοί που προανέφερα χρησιμοποιούν Win7x86 στα ελληνικά.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ρωτήσω κάτι γιατί δε βγάζουν μοντέλα με nvidia;

 

γιατί δεν έχουν καλό ping :P :mrgreen:

 

καλα ρε παιδια σοβαρα τωρα υπαρχει καποιος που να ασχολείται λιγο παραπανω απο το καθολου με υπολογιστες και να εχει στα ελληνικα το λειτουργικο??

 

είναι λίγο gay ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελληνικα????

 

καλα ρε παιδια σοβαρα τωρα υπαρχει καποιος που να ασχολείται λιγο παραπανω απο το καθολου με υπολογιστες και να εχει στα ελληνικα το λειτουργικο??

 

ειτε ειναι 7αρια ειτε ειναι linux και ειδικα macos ?????

 

 

πραγματικα δεν νομιζω να ηταν και ποτε στα - των macos η μη υπαρξη ελληνικων .....

Εγώ δε καταλαβαίνω για ποιόν λόγο να μην είναι στα Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελληνικα????

 

καλα ρε παιδια σοβαρα τωρα υπαρχει καποιος που να ασχολείται λιγο παραπανω απο το καθολου με υπολογιστες και να εχει στα ελληνικα το λειτουργικο??

 

ειτε ειναι 7αρια ειτε ειναι linux και ειδικα macos ?????

 

 

πραγματικα δεν νομιζω να ηταν και ποτε στα - των macos η μη υπαρξη ελληνικων .....

 

το 90% των μεγαλυτερων σε ηλικια που αναγκαστηκαν να μαθουν τα βασικα για τους υπολογιστες γιατι υποχρεωθηκαν απο τις δουλειες τους.....

 

 

επρεπε να ειχε γινει εδω και καιρο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardware > υλισμικό

 

Software > λογισμικό

 

http://en.wiktionary.org/wiki/hardware

http://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=27013.0

 

 

Από την αρχική είδηση:

 

"Εκτός της ελληνικής υποστήριξης, η νέα αναβάθμιση διορθώνει ένα σημαντικό bug με την αδυναμία σύνδεσης σε ασύρματο δίκτυο όταν ο υπολογιστής επέστρεφε από αδράνεια ενώ διορθώνει και πρόβλημα με τις επιδόσεις του υποσυστήματος γραφικών που αφορά παλαιότερα μοντέλα iMac τα οποία διαθέτουν κάρτα γραφικών ATI."

 

 

το πρώτο δεν το γνώριζα,κ πρώτη φορά το βλέπω οπότε λάθος μου!

 

 

με το δεύτερο εννοώ κάποιος που να το δοκίμασε πρακτικά κ όχι το τι αναφέρει η εταιρεία γιατί συχνά υπάρχουν κ διαφορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε καταλαβαίνω για ποιόν λόγο να μην είναι στα Ελληνικά.

 

για τον ίδιο λόγο που κάποιοι στα παλιά sony ericsson δεν είχαν ελληνικά..."Χαμηλή μπαταρ".

Γιατί το layout είναι προσαρμοσμένο στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά/γερμανικά κλπ.

 

Εννοείται πως είναι θέμα του καθενός.Δεν υπάρχει σωστό η λάθος.Είναι γούστου και πόσο τον ενοχλεί η ανομοιογένεια στον υπολογιστή του ανάμεσα στις γλώσσες.

 

Προσωπικά,το 90% των όρων που βλέπω στο ίντερνετ είναι στα αγγλικά,και ούτε καν έχω ασχοληθεί πως μεταφράζεται το κάθε τι στα ελληνικά.

+όλες οι οδηγίες/tutorials είναι στα αγγλικά.

 

ps.μπράβο στην apple.Εύγε που έκανε την επανάσταση στον χώρο της πληροφορικής εισάγοντας τα Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ήταν... οι μέχρι τώρα λύσεις για όποιον ήθελε Ελληνικά μόνο προβλήματα δημιουργούσαν.

 

Προσωπικά δε θα έβαζα το πακέτο γλώσσας, (που βέβαια έχω μείνει στο Snow Leopard, δεν έχω Lion) αλλά καλό είναι που υπάρχουν, δε μπορούν όλοι να έχουν άλλη γλώσσα. Και άργησαν πάρα πολύ να το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ήταν... οι μέχρι τώρα λύσεις για όποιον ήθελε Ελληνικά μόνο προβλήματα δημιουργούσαν.

 

Προσωπικά δε θα έβαζα το πακέτο γλώσσας, (που βέβαια έχω μείνει στο Snow Leopard, δεν έχω Lion) αλλά καλό είναι που υπάρχουν, δε μπορούν όλοι να έχουν άλλη γλώσσα. Και άργησαν πάρα πολύ να το κάνουν.

 

 

Όχι μόνο πολύ,28 χρόνια άργησαν! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...