Προς το περιεχόμενο

To Mac OS X Lion 10.7.3 φέρνει την επίσημη ελληνική υποστήριξη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hardware > υλισμικό

 

Software > λογισμικό

 

http://en.wiktionary.org/wiki/hardware

http://www.translatum.gr/forum/index.php?topic=27013.0

 

 

Από την αρχική είδηση:

 

"Εκτός της ελληνικής υποστήριξης, η νέα αναβάθμιση διορθώνει ένα σημαντικό bug με την αδυναμία σύνδεσης σε ασύρματο δίκτυο όταν ο υπολογιστής επέστρεφε από αδράνεια ενώ διορθώνει και πρόβλημα με τις επιδόσεις του υποσυστήματος γραφικών που αφορά παλαιότερα μοντέλα iMac τα οποία διαθέτουν κάρτα γραφικών ATI."

 

hardware: υλικό

software: λογισμικό

firmware: υλισμικό

 

παιδιά μάλλον πρέπει να δωρίσω το pc μου σε μουσείο! μάλλον είναι το μόνο στον κόσμο που ποτε δεν είχε πρόβλημα με εξελληνισμένο λειτουργικό και λειτουργούσε άψογα. ρε macάδες ηρεμήστε λιγακι! ε όχι και τεράστια πρωτοπορία να σκέφτεται η apple επιτέλους ότι έχει και κοινό στην Ελλάδα!... Γενικά είστε υπερβολικοί, όποιοι έχουν αγοράσει lamborghini δεν νομίζουν ότι έχουν αγοράσει κάτι τόσο ξεχωριστό όπως εσεις. και αν θες φτηνότερη έκδοση των 7 στα ελληνικά μπορείς να την αγοράσεις έτοιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ότι και να λέμε η Ελληνική γλώσσα ήταν απαραίτητη όπως και για κάθε προϊόν που πωλείται στη χώρα μας

 

αν καταφέρουμε και δούμε εγγύηση δύο ετών θα κάνουμε πάρτι :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι σαν τα windows που πρέπει να πληρώσεις αδρά για να έχεις επιπλέον γλώσσες στο λειτουργικό.

 

Εξαιρετικά τραγικό αυτό, αν έχεις μια άδεια για Windows 7 Home DSP στα αγγλικά θα...... πρέπει να πληρώσεις άλλα 100 ευρώ για να αγοράσεις μια άδεια Windows 7 Home DSP στα ελληνικά. Ή να αναβαθμίσεις στα Ultimate με το anytime upgrade (δεν θυμάμαι τιμή). Ή μας τρολάρουν ή έχουν κάλο στον εγκέφαλο :P

 

Άργησαν πάντως στην Apple με τα ελληνικά, όταν έχεις παγκόσμιο κοινό επιβάλεται να έχεις και μεταφραστές για όλες τις γλώσσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά τραγικό αυτό, αν έχεις μια άδεια για Windows 7 Home DSP στα αγγλικά θα...... πρέπει να πληρώσεις άλλα 100 ευρώ για να αγοράσεις μια άδεια Windows 7 Home DSP στα ελληνικά. Ή να αναβαθμίσεις στα Ultimate με το anytime upgrade (δεν θυμάμαι τιμή). Ή μας τρολάρουν ή έχουν κάλο στον εγκέφαλο :P

 

Άργησαν πάντως στην Apple με τα ελληνικά, όταν έχεις παγκόσμιο κοινό επιβάλεται να έχεις και μεταφραστές για όλες τις γλώσσες.

Ποιο ειναι ποιο τραγικο,να αγοραζεις 2000+ το λαπτοπ σου και να μην σου δινεται η δυνατοτητα να αλλαξεις τη γλωσσα ή να δινεις 1000ευρο και αν δε εχεις τη γλωσσα που θες να δωσεις ακομη 150-200ευρο για τα ultimate(που θα μπορεις να τα αλλαξεις σε αλλο pc,οταν θες)!

H ms πουλαει λογισμικο και μας γδερνει εκει,η apple σας γδερνει στο hardware κ στις εφαρμογες κ στο παιζει "χουβαρτας" στο λογισμικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι ποιο τραγικο,να αγοραζεις 2000+ το λαπτοπ σου και να μην σου δινεται η δυνατοτητα να αλλαξεις τη γλωσσα ή να δινεις 1000ευρο και αν δε εχεις τη γλωσσα που θες να δωσεις ακομη 150-200ευρο για τα ultimate(που θα μπορεις να τα αλλαξεις σε αλλο pc,οταν θες)!

H ms πουλαει λογισμικο και μας γδερνει εκει,η apple σας γδερνει στο hardware κ στις εφαρμογες κ στο παιζει "χουβαρτας" στο λογισμικο!

Wait.... wut? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εξαιρετικά τραγικό αυτό, αν έχεις μια άδεια για Windows 7 Home DSP στα αγγλικά θα...... πρέπει να πληρώσεις άλλα 100 ευρώ για να αγοράσεις μια άδεια Windows 7 Home DSP στα ελληνικά. Ή να αναβαθμίσεις στα Ultimate με το anytime upgrade (δεν θυμάμαι τιμή). Ή μας τρολάρουν ή έχουν κάλο στον εγκέφαλο :P

 

Άργησαν πάντως στην Apple με τα ελληνικά, όταν έχεις παγκόσμιο κοινό επιβάλεται να έχεις και μεταφραστές για όλες τις γλώσσες.

 

δεν είναι και ΤΟΣΟ δύσκολο να αλλάξεις γλώσσα σε non Ultimate windows, λίγο ψάξιμο και την αλλάζεις τσάμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ο καθένας γδέρνει όπου μπορεί. Το που γδέρνει είναι το θέμα; :rolleyes:

Καλον να βλεπουμε πρωτα τα δικα μας,που ειναι πιο συμαντικα για μας κ τη δουλεια μας κ μετα πως τη βγαζουν οι αλλοι!

Μακαρι να ηταν η γλωσσα το θεμα,γιατι λυσεις υπαρχουν!Δες και την υπογραφη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι και ΤΟΣΟ δύσκολο να αλλάξεις γλώσσα σε non Ultimate windows, λίγο ψάξιμο και την αλλάζεις τσάμπα...

 

Μα δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου, με ένα loader λύνονται όλα τα προβλήματά σου (κάποτε το έβαζα ΚΑΙ στα αυθεντικά :P ). Αυτό που θίγω είναι ότι το τσάμπα (κατεβάζεις το .cab αν θυμάμαι καλά και το περνάς από cmd, έχω διαβάσει το τόπικ), αλλά ότι όλες αυτές οι μέθοδοι είναι τυπικά παράνομες.

 

 

edit: Συντακτικό failure, αλλά καταλάβατε τι θελω να πω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου, με ένα loader λύνονται όλα τα προβλήματά σου (κάποτε το έβαζα ΚΑΙ στα αυθεντικά :P ). Αυτό που θίγω είναι ότι το τσάμπα (κατεβάζεις το .cab αν θυμάμαι καλά και το περνάς από cmd, έχω διαβάσει το τόπικ), αλλά ότι όλες αυτές οι μέθοδοι είναι τυπικά παράνομες.

Loader εβαλα και εγω σε αυθεντικο,οταν δε δεχοταν το αυθεντικο key,απλα για να σκασει κ να σταματισει να με ενοχλα με τα μηνυματα της!Περασα και γλωσσα μεσον vistalizator σε ultimate!

Το θεμα δεν ειναι αυτο,απλα εχει ΕΝΑ προιον κ θελησε να το χωρισει για να βγαλει περισσοτερα λεφτα αναλογα με τις υπηρεσιες που θελει να προσφερει,οχι οτι δε το ειχε καθολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μα δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου, με ένα loader λύνονται όλα τα προβλήματά σου (κάποτε το έβαζα ΚΑΙ στα αυθεντικά :P ). Αυτό που θίγω είναι ότι το τσάμπα (κατεβάζεις το .cab αν θυμάμαι καλά και το περνάς από cmd, έχω διαβάσει το τόπικ), αλλά ότι όλες αυτές οι μέθοδοι είναι τυπικά παράνομες.

 

τέρμα τυπικό όμως αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...