Προς το περιεχόμενο

Το Xbox 360 ήταν η πιο δημοφιλής κονσόλα παιχνιδιών για το 2011


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά πιστεύεις ότι θα παίζεις ότι βγαίνει στο 360(ή πιο σωστά στο επόμενο xbox) με τα Win.8?

Ποιο επόμενο Xbox ρε φίλε, έχει ήδη ανακοινωθεί ότι στα Windows 8 θα μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια του Xbox360.

Δηλαδή θα βάζεις το δισκάκι του Xbox360 στο PC και εφόσον έχεις Windows 8 θα το αναγνωρίζουν και θα παίζεις..

 

Τα Windows 8 θα είναι απλά τρομερό λειτουργικό(ότι καλύτερο θα έχει βγάλει η M$ ως τώρα), καμία σχέση με Vista κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ παιδιά πάντως αναμένω το νέο Xbox που ακούγεται ότι θα βγει τέλη του 2013. Πάντως αυτό το μονοπώλιο της Sony με τα Playstation έχει σπάσει για τα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα βάζεις το δισκάκι του Xbox360 στο PC και εφόσον έχεις Windows 8 θα το αναγνωρίζουν και θα παίζεις..

 

Τα Windows 8 θα είναι απλά τρομερό λειτουργικό(ότι καλύτερο θα έχει βγάλει η M$ ως τώρα), καμία σχέση με Vista κλπ.

 

Το δισκάκι απο τον "θείο" ή το κανονικό;; :-D Καλά κάτσε να δούμε πως θα είναι η όλη διαδικασία/τι θα περιλαμβάνει και εδώ είμαστε θα το σχολιάσουμε το θέμα...!!!

Τα win7 πάντως είναι τα καλύτερα windows που έχει βγάλει η M$ μέχρι τώρα....απορώ γιατί ακόμα ορισμένοι αναφέρετε τα "ξεχασμένα" vista...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ.

Για να παίξεις παιχνίδια από τον "θείο" τι χρειάζεται να κάνεις στο xbox;

Μπορείς να το hackάρεις όπως το PS3 ή χρειάζεται φλασάρισμα; (μην με κράξετε είμαι άσχετος :P )

Επεξ/σία από andrikakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardcore Gaming και κονσόλα, δεν βαδίζουν ΠΙΑ στον ίδιο δρόμo, δυστυχώς.

 

Ακόμη και εγώ έδωσα 100€ για να αγοράσω ένα 360 το περασμένο έτος όμως (καθαρά για τα exclusives, και κυρίως τα couch games).

 

Ο τρόπος που τα έβλεπα πάντα, ήταν:

 

360 - Για Gaming (Ότι λείπει από την φαρέτρα των Windows, τα οποία δεν είναι λίγα - Για Hardcore Gamers, Gamers που δεν τους φτάνουν τα χρήματα για Η/Υ και έψαχναν για μια κονσολολύση)

PS3 - Για Blu Ray Player (Και κάνα PES.. και ότι άλλο προκύψει - Παντρεμένοι, ποδοσφαιρόφιλοι, απληροφόρητοι etc)

Wii - Για Casual Gaming (Οικογένειες, φραγκάτοι που ίσως αγόρασαν ΚΑΙ τις παραπάνω, παιδιά, μωρά, και ΑΡΡΩΣΤΗΜΈΝΟΙ fan της σειράς Super Smash Bros.)

 

Η γνώμη μου απλά ε; Που τυχαίνει να είναι και πραγματικότητα most of the times. Ας καούν και τα χλωρά.. τα ποσοστά μιλάνε.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτά που λες. Όλες οι κονσόλες αξίζουν. Το xbox 360 υπερισχύει σε μερικά πράγματα έναντι του ps3 ενώ υπολείπεται σε άλλα. Σε καμία περίπτωση κάποιος που θα πάρει ps3 δεν θα το μετανιώσει. Το ps3 είναι μάκραν καλύτερο στα exclusives ενώ το 360 στα multiplatform. Απλά τα πράγματα. Και οι 2 κονσόλες αξίζουν για το δικό τους λόγο. Εγώ πάντως μόνο με το trailer του the last of us έχω υπερπορωθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα ps3 δοκίμασα να παίξω unreal με ποντίκι και ήταν ξενέρα γενικά fps δύσκολα έπαιζα στη κονσόλα το pc με το ποντίκι είναι κλάσης ανώτερο, κάποια παιχνίδια στα pc είναι πολυ καλύτερα πχ fps strategy κλπ Ευχαριστήθηκα τη κονσόλα με το burnout paradise που στο pc βγήκε πολύ μετα αν και στο ps3 έκανε κάτι κολλήματα γενικά είδα ότι παίζουν κολλήματα και στις δύο κονσόλες (360,ps3), ευχαριστήθηκα το grand turismo 5 το gow 3, mortal combat vs dc universe,lba, grand theft auto και άλλα. Τη πούλησα τη κονσόλα δε ξέρω αν θα ξαναπάρω ναι είναι απίστευτη ευκολία ανοίγεις παίζει άμεσα αλλα περίμενα να παίζουν όλα καλά.Η στάση της Sony πιστεύω πως έδιωξε αρκετό κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o πατέρας μου θα έλεγε ότι όσοι παίζουν παιχνίδια είναι παιδάκια... :rolleyes:

 

..κι εμενα ετσι λεει.. και μετα απο λιγο παει και παιζει ταβλι. οι αντρες ειναι παντα παιδια και παντα αναζητουν το παιχνιδι. ο παππους μου τρεχει στο καπη να παιξει κολιτσινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο μηχανηματα (ps3-xbox360) εχουν σχεδον τους ιδιους τιτλους.Οι αποκλειστικοτητες μοιρασμενες.Οχι μεγαλη διαφορα στην τιμη πλεον.(αν σκεφτεις οτι γλυτωνεις τα λεφτα του blueray που καποια στιγμη ολοι θα παρουν),παρομοιες δυνατοτητες.Επιτυχημενα live.Η μονη διαφορα που εκανε αυτην την κατασταση ειναι οτι το xbox 360 το προτιμησαν ολοι αυτοι που παιζουν πειρατικα παιχνιδια (ενα μεγαλο μερος των χρηστων windows και ενα πολυ μεγαλο μερος των χρηστων ps2) μιας και το xbox360 εχει σπασει, ενω το ps3 οχι.(τουλαχιστον οχι πλεον).Δεν ειναι τυχαιο που ολες οι αποκλειστικοτητες που θα εκαναν καποιον να αγορασει ps3 περιεργος εχουν σχεδον σπασει ολες.

Αλλα αυτο δεν φτανει απο οτι φαινεται.

 

Ας σταματησουν να κοκορευονται ο ενας η ο αλλος για καλυτερα γραφικα ή αποκλειστικοτητες.Αν αυτο ισχυε τοτε το πρωτο xbox θα πρεπει να ειχε σβησει το ps2 απο τον χαρτη,ή το Ν64 το ps1 παρομοιως.Για να μην αναφερθω και στο dreamcast της sega και στο ασπαστο gd rom της ,το οποιο τελικα το πληρωσε πολυ ακριβα.Η microsoft τοτε αντεξε την χασουρα του xbox ,η sega οχι...Ps2 rules και δεν συμμαζευοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν να απαντήσω αλλά μετά από αυτά άλλαξα γνώμη.

ΟΚ. Έχεις δίκιο. Είμαστε θύματα.

 

Klein. Seriously. Dragon Nest online, και καλύτερο Gameplay (μακράν) ΚΑΙ PVP. Ο οργασμός των Zelda πέρασε.. για εμένα αυτό ήταν αναμασημένο φαγητό.. Όπως μια ταινία που την παίρνουν και την τραβάνε μέχρι να ξεχειλώσει επειδή ξέρουν ότι θα πουλησει κι΄άλλο. Γνώμη μου; Ξέρω γω..

 

 

Μην είναι όμως χαλια σαν τα Βιστα...

 

Δεν ήταν χάλια τα Vista. Κόσμε.. Vista x64b..

 

Console gaming rules.....το pc <<πέθανε>> εδώ και χρόνια....!!!B)

 

Jon-Lajoie.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klein. Seriously. Dragon Nest online, και καλύτερο Gameplay (μακράν) ΚΑΙ PVP. Ο οργασμός των Zelda πέρασε.. για εμένα αυτό ήταν αναμασημένο φαγητό.. Όπως μια ταινία που την παίρνουν και την τραβάνε μέχρι να ξεχειλώσει επειδή ξέρουν ότι θα πουλησει κι΄άλλο. Γνώμη μου; Ξέρω γω..

 

 

 

Καταλαβαίνεις πως τα Legend of Zelda είναι action-adventure έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Koritsi_gia_Pc

 

οκ καταλαβαμε οτι γουσταρεις Pc αλλα το ολο στυλακι σου για τις κονσολες ειναι καπως...

 

πρεπει γενικοτερα να καταλαβουμε οτι καθενας μας παιζει αυτο που κατα την γνωμη του αρεσει.

 

εσυ με λιγα λογια λες οτι ειναι θυματα οσοι ps3 για καποια exclusives....οκ...

 

zelda ειναι ξαναμασημενο φαγητο οταν καθε zelda πουλαει παρα πολυ καλα κ παντα εχει να προσφερει κατι σε καθε γενια...οκ...

 

γενικοτερα εισαι απολυτη στις αποψεις σου κ θεωρω οτι αυτο χαλαει πολλους κ βαζω κ τον εαυτο μου μεσα.

 

to gaming ειναι για ολους κ οπως του αρεσει του καθενα.

 

εγω δλδ που δεν ειμαι φανατικος του call of duty θα πρεπει να το κραζω?

 

αφου το γουσταρουν ποσα εκατομυρια gamers τι να κανουμε τωρα...

 

μονο xbox δεν εχω.δεν θεωρησα οτι μου κανει απλα.θα πρεπει να το κραζω?δεν νομιζω

 

το οτι μπορεις κ δανειζεσαι κονσολες δεν παει να πει οτι μπορει να το κανει ο οποισδηποτε το ιδιο ευκολα σαν σενα.

 

περι ορεξεως ειναι ολα.να σεβομαστε ολες τις αποψεις κ να μην ειμαστε παντογνωστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρεζουμε που ειναι και ταμπου....το xbox επιασε λογο backup αντιγραφων ασφαλειας(ετσι τα λενε τωρα) ...κατι που το PS3 χανει παντελως !!!!με 60 ευρω παιρνεις 6 αντιγραφα ασφαλειας στο xbox ή ενα original στο PS3..αυτο ειναι το μαθηματικο marketing !!!Και οταν παιζεις με μαθηματικα ,πας με την λογικη και τις πιθανοτητες να αγορσεις αυτο που συμφερει !!!!τα αλλα ειναι στη σφαιρα τις επιστημονικης φαντασιας!!!!!Παντως υπαρχουν και bluray player με 60 ευρω για οποιον θελει ταινιες να βλεπει!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...