Προς το περιεχόμενο

συμπληρωμα διατροφης


gamespyreee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας,παιζω πολο εδω και πολλα χρονια ομως ενας τραυματισμος με πηγε πολυ πισω ετσι ωστε πηρα κιλα και εχασα τον εαυτο μου και την τοση καλη κατασταση που ημουν..τωρα αρχιζω ξανα προπονησεισ..θελω να αγορασω ενα συμπληρωμα το οποιο να μου δεινει την απαραιτητη ενεργεια και να φτιαχνει και το σωμα μου..ειναι πολυ σημαντικο για μενα..ευχαριστω οσους απαντήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει συμπληρωμα που να το κανει αυτο.Απλα ,καλη,καθαρη διατροφη και καλος υπνος.

 

Παιζεις αγωνιστικο πολο?Γιατι δεν ρωτας για συμβουλες τον προπονητη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κρεατινη παιρνουμε οταν ειμαστε πολυ αδυνατοι και με πολυ φαι παμε να φτιαξουμε μεγαλους μυες.Εκει βοηθα.Εσυ θελεις,αντιθετως να καψεις λιπος.Διαιτα με λιγους υδατανθρακες,(αλλα οχι πολυ λιγους,προσοχη!)και πρωτεινη,φρουτα,λαχανικα,καλον υπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ. πέρσι την άνοιξη έκανα γυμναστήριο γιατι ήθελα να χάσω κιλά. Τότε έπαιρνα και πρωτεΐνη το οποίο μου ψιλο έκοβε την όρεξη, ειδικά το βράδυ δεν πεινούσα. Τώρα πάχυνα πάλι και ξεκίνησα ξανά γυμναστήριο αλλα δεν είδα τα ίδια αποτελέσματα σε απώλεια βάρους όπως την άνοιξη. Πεινάω συνέχεια και ειδικά το βράδυ που τρώω κάνω μεγάλη μλκία. Βοηθάει γενικά η πρωτεΐνη ή απλά μου φάνηκε οτι με βοήθησε να χάσω? Είχα χάσει 7 σε 1 μήνα γυμναστήριο.

 

Τώρα είμαι 90 κιλά και 185 υψος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ. πέρσι την άνοιξη έκανα γυμναστήριο γιατι ήθελα να χάσω κιλά. Τότε έπαιρνα και πρωτεΐνη το οποίο μου ψιλο έκοβε την όρεξη, ειδικά το βράδυ δεν πεινούσα. Τώρα πάχυνα πάλι και ξεκίνησα ξανά γυμναστήριο αλλα δεν είδα τα ίδια αποτελέσματα σε απώλεια βάρους όπως την άνοιξη. Πεινάω συνέχεια και ειδικά το βράδυ που τρώω κάνω μεγάλη μλκία. Βοηθάει γενικά η πρωτεΐνη ή απλά μου φάνηκε οτι με βοήθησε να χάσω? Είχα χάσει 7 σε 1 μήνα γυμναστήριο.

 

Τώρα είμαι 90 κιλά και 185 υψος.

 

 

Μια χαρα ειναι το βαρος σου αναλογικα με το υψος σου..Κανονικος προς το αδυνατο θεωρησαι.

 

Στην αρχη οταν πρωτογυμναζεσαι,κανεις ευκολα προοδο και στην απωλεια λιπους και στην μυικη ενδυναμωση.Μετα απο καποιους μηνες ομως γινεται πολυ πιο δυσκολο.Αλλα τα 7 κιλα που εχασες δεν ηταν λιπος,περισσοτερο ηταν νερο.Δεν χανονται 7 κιλα σε εναν μηνα φυσιολογικα,οσο σκληρη διαιτα και να κανεις.

 

Αν θελεις να γραμμωσεις δεν πρεπει να ξανακοψεις το γυμναστηριο ποτε.Να το κανεις τροπο ζωης μονιμα.Και να τρως μονο καθαρες τροφες χωρις λιπαρα,ψαρι,κοτοπουλο,φρουτα λαχανικα.Ενα καλο σωμα,χτιζεται με κοπο σε βαθος χρονου.

 

Πρωτεινη πολυ δεν χρειαζεσαι αν τρεφεσαι σωστα,μονο μετα την προπονηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όταν έχασα αυτά έκανα και εντατική δίαιτα. Ή μια σαλάτα θα έτρωγα ή ενα πακέτο κριτσίνια, υπήρχαν και μέρες που δεν έτρωγα τίποτα, μόνο 2 σέικερ πρωτείνη. και έκανα 6 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο, γιατί ερχόταν καλοκαίρι και έπρεπε να τα χάσω. Καλοκαίρι που δεν γυμναζόμουν έχασα κιάλλα. Είχα φτάσει τα 78.5 και ήμουν μπόμπα. Τώρα έχω κοιλιά και μπούτια.

 

 

Δεν θέλω να γραμώσω ούτε να είμαι όλη μέρα στο γυμναστήριο, να αδυνατίσω θέλω, αλλα δεν μπορώ να κάνω καλή διατροφή γιατί σαν φοιτητής μόνο σαπίλα τρώω εκτός απο μερικές φορές που θα μαγειρέψω, αλλα κυρίως λιπαρά. γιαυτο έω να πάρω πρωτεΐνη να μου κόβει την όρεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιο αξιόπιστο site για να κάνω παραγγελία?

 

Τα τελευταία 5-6 χρονια αγοράζω απο εδω: http://www.discount-supplements.co.uk/

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία 5-6 χρονια αγοράζω απο εδω: http://www.discount-supplements.co.uk/

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

γιατί τόσο χαμηλές οι τιμές ? μεταφορικά πόσο περίπου έρχονται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όταν έχασα αυτά έκανα και εντατική δίαιτα. Ή μια σαλάτα θα έτρωγα ή ενα πακέτο κριτσίνια, υπήρχαν και μέρες που δεν έτρωγα τίποτα, μόνο 2 σέικερ πρωτείνη. και έκανα 6 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο, γιατί ερχόταν καλοκαίρι και έπρεπε να τα χάσω. Καλοκαίρι που δεν γυμναζόμουν έχασα κιάλλα. Είχα φτάσει τα 78.5 και ήμουν μπόμπα. Τώρα έχω κοιλιά και μπούτια.

 

 

Δεν θέλω να γραμώσω ούτε να είμαι όλη μέρα στο γυμναστήριο, να αδυνατίσω θέλω, αλλα δεν μπορώ να κάνω καλή διατροφή γιατί σαν φοιτητής μόνο σαπίλα τρώω εκτός απο μερικές φορές που θα μαγειρέψω, αλλα κυρίως λιπαρά. γιαυτο έω να πάρω πρωτεΐνη να μου κόβει την όρεξη

 

Αν κανεις κακη διατροφη οπως λες για να χασεις,κανεις αμυαλες,στερητικες διαιτες θα χανεις προσωρινα κιλα και μετα απο μηνες καθε χρονο θα εισαι πιο παχυς.Μονο με καλη διατροφη μπορεις και να μην πεινας και να εχεις καλο σωμα.Με αυτα που κανεις καις μυικη μαζα και καταστρεφεις τον μεταβολισμο σου.

 

Εισαι φοιτητης?Κανενα προβλημα,αγοραζε μπροκολο,βραστο,και κουτακια τονο,η αγοραζεις ολοκληρο κοτοπουλο ετοιμο ψημενο απο Βασιλοπουλο στα 6 ευρω.Δεν θελει κατι το δυσκολο.

 

Το μυιικο συστημα ειναι αυτο που κρατα τον μεταβολισμο ψηλα και καιει λιπος.Απωλεια μυικης μαζας απο στερητικες διαιτες κριτσινιων θα σε κανουν χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημά μου είναι το εξής.

 

Δεν έχω πρόβλημα να φάω μπρόκολο και τέτοια, φτιάχνω και τώρα πχ κουνουπίδι, και φακές και αρακά και σαλάτα μαρούλι με ντοματίνια και τόνο, έχω και μαγειρεμένα φαγητά απο την μάνα μου στην κατάψυξη. Το πρόβλημά μου με όσες δίαιτες έχω δεί είναι οτι έχει πολλά γεύματα, που είναι σημαντικά για να πάρει "μπρος" ο μεταβολισμός. Εγώ πχ ξυπνάω 3-4 το μεσημέρι, πάμε καμια σχολή/καφέ και γυρνάω σπίτι 7-8 και ή θα έχω φάει κανα πιτόγυρο ή θα φάω εκείνη την ώρα.

 

Το βράδυ ή θα πάμε για κανα ποτό ή θα κάτσω στο pc κατα τις 3-4 ξανα πεινάω και εκεί είναι που τρώω μαλακίες.

 

Οπότε με τέτοιο σκατο πρόγραμμα μου είναι δύσκολο να ακολουθήσω διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τόσο χαμηλές οι τιμές ? μεταφορικά πόσο περίπου έρχονται ?

Αν επιλεξεις "απλη" αποστολη σου τα στελνουν δωρεαν. Υπολογισε 7-10 εργασιμες θα το εχεις το δεμα σπιτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημά μου είναι το εξής.

 

Δεν έχω πρόβλημα να φάω μπρόκολο και τέτοια, φτιάχνω και τώρα πχ κουνουπίδι, και φακές και αρακά και σαλάτα μαρούλι με ντοματίνια και τόνο, έχω και μαγειρεμένα φαγητά απο την μάνα μου στην κατάψυξη. Το πρόβλημά μου με όσες δίαιτες έχω δεί είναι οτι έχει πολλά γεύματα, που είναι σημαντικά για να πάρει "μπρος" ο μεταβολισμός. Εγώ πχ ξυπνάω 3-4 το μεσημέρι, πάμε καμια σχολή/καφέ και γυρνάω σπίτι 7-8 και ή θα έχω φάει κανα πιτόγυρο ή θα φάω εκείνη την ώρα.

 

Το βράδυ ή θα πάμε για κανα ποτό ή θα κάτσω στο pc κατα τις 3-4 ξανα πεινάω και εκεί είναι που τρώω μαλακίες.

 

Οπότε με τέτοιο σκατο πρόγραμμα μου είναι δύσκολο να ακολουθήσω διατροφή.

 

Ε εντάξει τότε , υπάρχει και το καφεδάκι που αδυνατίζει.

 

Παίδες , τα συμπληρώματα είναι 5% της διατροφής.

 

Θα σου πω το κόλπο πάντως. Πιάνεις το φαγητό με τα χέρια, το κοιτάς, και λες ''τι μπορώ να βγάλω για να είναι καλύτερο? Πχ. Πιτόγυρο. Αφαιρείς πατάτες , λάδι στην πίτα, βάζεις καλαμάκι κοτόπουλο.

 

Καφές. Βγάζεις την ζάχαρη, πίνεις γαλλικό ή ελληνικό σκέτο.

 

Ποτά. Πίνεις μπύρες μόνο. 2 φορές την εβδομάδα

 

Γλυκά. Τα πετάς από τα χέρια σου.

 

Τυρόπιτα. Παίρνεις σαντουιτς με μαύρο ψωμί.

 

Και πάει λέγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλεπω οτι το τοπικ ειναι προσφατο για να μην ανοιγω αλλο θα σας πω εδω περα...

Ειμαι 14 χρονων εχω υψος 1.80 και ειμαι 97 κιλα....κανω kick-boxing και θελω να χασω καποια κιλα γιατι οσο να ναι για την ιλικια μου ειναι πολλα..

περσι ακριβος τετοια εποχη ειχα ξεκινισει μια αυστηροτατη διαιτα που με αυτην ειχα χασει 15! κιλα σε 2.5 μηνες....μετα τα κρατησα αυτα τα κιλα μεχρι που ηρθαν οι γιορτες τωρα τα χριστουγεννα....πως καταφερα σε ενα μηνα να τα παρω ολα παλι και γω δεν ξερω...προσπαθησα να ξανακανω την διαιτα αλλα δεν μπορω...

τι μου προτεινεται να κανω.....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...