Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή σε Amazon


Mortis19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, αγορασα κατι απο το amazon.co.uk και ηρθε σημερα με ενα προβλημα. Τους εστειλα mail και μου ειπαν να το στειλω πισω. Ξερετε τι ακριβως πρεπει να κανω; Το χει ξανακανει καποιος αλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας, αγορασα κατι απο το amazon.co.uk και ηρθε σημερα με ενα προβλημα. Τους εστειλα mail και μου ειπαν να το στειλω πισω. Ξερετε τι ακριβως πρεπει να κανω; Το χει ξανακανει καποιος αλλος;

 

αν δεις στις παραγγελίες σου, θα δεις υπάρχει και η επιλογή return item.

το επιλέγεις , επιλέγεις ποια ακριβώς προιόντα θα επιστρέψεις, σε ρωτάει το λόγο που το επιστρέφεις και στο τέλος σου εμφανίζει 2 ετικέτες που θα πρέπει να εκτυπώσεις για να τις βάλεις πάνω στο πακέτο και μέσα στο πακέτο ώστε να το στείλεις πίσω.

μετά από λίγο καιρό όταν το λάβουν θα σε ενημερώσουν ότι το παρέλαβαν,ότι το τσέκαραν και σου επιστρέφουν τα χρήματα στην κάρτα σου καθώς και ένα ποσοστό από τα μεταφορικά .

 

σε περίπτωση αντικατάστασης ως ελλατωματικό θεωρώ πως θα έχει μια παρόμοια επιλογή μέσα στη φόρμα που συμπληρώνεις (αν θυμάμαι καλά σε ρωτάει αν θες replacement ή refund)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ετικετες που χρειαζεται να βαλω μου τις στειλανε στο mail οποτε τις εχω ετοιμες. Βαζω τη μια μεσα και την αλλη θα την κολλησω πανω.

Βασικα πως να το στειλω; Να παω στα ΕΛΤΑ; Και να το στειλω συστημενο; Και τα εξοδα αποστολης ποσα ειναι περιπου; Θα μου τα πληρωσουν αυτοι; Και την ετικετα την μια θα την κολλησουν στα ΕΛΤΑ πανω στο δεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου έστειλαν καινούριο από μόνοι τους όταν τους είπες πως είναι ελλατωματικό αυτό που έλαβες;

 

Δεν χρειάζεται να είναι συστημένο το πακέτο, αλλά φρόντισε να πάρεις tracking number (για κάθε περίπτωση). Τα έξοδα είναι ανάλογα του μεγέθους και του βάρους του δέματος. Εάν μπορείς, βάλε και ένα αντίγραφο της απόδειξης στο πακέτο μέσα, αλλιώς να τους την στείλεις με e-mail προτού σε ειδοποιήσουν πως έλαβαν το δέμα. Έχοντας την απόδειξη σου επιστρέφουν ολόκληρο το ποσό των μεταφορικών (εάν είσαι τυχερός, με τις διαφορές στις ισοτιμίες ενδέχεται να πάρεις και παραπάνω λεφτά πίσω - κάτι cent όχι κάτι τρελλό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Και να πάει παραπάνω δεν σε νοιάζει καθώς θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω (άνευ απροόπτου). Βασικά πόσο κοστίζει αυτό που θα στείλεις πίσω; Προτείνουν, από το Amazon, πως αν το προϊόν κάνει πάνω από 50€ να πάρεις tracking number.

- Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά εδώ :P Θέλω να κάνω επιστροφή αλλά ΔΕΝ εχω εκτυπωτή. Γράφω σε ένα χαρτί τον αριθμό της παραγγελίας και το βάζω μέσα στο δέμα (monitor είναι) ή το κολλάω έξω στην συσκευασία και γράφω τα στοιχεία αποστολης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ρε παιδια πρεπει και εγω να γυρισω κατι, και εχω μπερδευτει. Εχει 2 χαρτια και λεει

 

 

1)Affix this to the outside of your return package. (αυτο οκ το κολαμε απεξω με μια ζελατινα)

 

2)Give this invoice to the carrier you select to ship your return package. The invoice is required for customs. The carrier will not be able to return your package to Amazon without it. (αυτο λεει να το δωσω στα ελτα-ξερουν ομως τι να το κανουν??? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...