Προς το περιεχόμενο

Σε λίγες εβδομάδες τα πρώτα τετραπύρηνα smartphones με NVIDIA Tegra 3


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σημερινή συνεδρίαση επενδυτών ο Διευθύνων Σύμβουλος της NVIDIA Jen-Hsun Huang, προανήγγειλε την έλευση smartphones με τετραπύρηνα Tegra 3 chips μέσα στο τρέχον τρίμηνο. Όπως αναφέρει ο ίδιος οι πρώτες συσκευές θα ανακοινωθούν στην έκθεση Mobile World Congress 2012 της Βαρκελώνης σε μία εβδομάδα.

 

tegra3-quadcore-645x403.jpg

 

Ανακοινώθηκε επίσης ότι θα κυκλοφορήσουν σύντομα τα πρώτα smartphones τα οποία θα ενσωματώνουν την τεχνολογία 3G/4G LTE σε ένα chip. Η τρέχουσα τεχνολογία LTE συσκευών και tablets χρησιμοποιούν chips τα οποία είναι ξεχωριστά από αυτό του επεξεργαστή. Με αυτή την κίνηση η NVIDIA θέλει να προλάβει τον ανταγωνισμό, και ειδικότερα την Qualcomm η οποία ετοιμάζει για κυκλοφορία το Snapdragon chipset με ενσωματωμένο 4G LTE.

 

Link.png Site: bgr.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξενεροσα,μονο με τη σκεψη οτι δε θα εχει το τετραπυρινο της htc επεκταση του storage μεσο sd!

Αυτό το έχει επιβεβαιώση η HTC;

Σχετικά με το NVIDIA Tegra 3, προσωπικά έχω κάποιους ενδοιασμούς, καθώς η προηγούμενη γενιά δεν είχε και τις καλύτερες επιδόσεις, παρότι ήταν πολλά υποσχόμενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχει επιβεβαιώση η HTC;

Οχι,αλλα ουτε τιποτα αλλο εχει επιβεβαιωσει επισημα!

Σχετικά με το NVIDIA Tegra 3, προσωπικά έχω κάποιους ενδοιασμούς, καθώς η προηγούμενη γενιά δεν είχε και τις καλύτερες επιδόσεις, παρότι ήταν πολλά υποσχόμενη...

Με LG κ motorola δε περιμενεις κ τη πιο λαμπρη πορεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχει επιβεβαιώση η HTC;

Σχετικά με το NVIDIA Tegra 3, προσωπικά έχω κάποιους ενδοιασμούς, καθώς η προηγούμενη γενιά δεν είχε και τις καλύτερες επιδόσεις, παρότι ήταν πολλά υποσχόμενη...

Παντος τα πρωτα benchmarks του LG X3 δειχνουν οτι θα κανουν τι διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

θα ειναι καυτη η Mobile World Congress 2012

Η αποστολή του insomnia.gr θα σας φέρει το "καυτό" κλίμα εδώ.

Σε μία εβδομάδα αναχωρούμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή του insomnia.gr θα σας φέρει το "καυτό" κλίμα εδώ.

Σε μία εβδομάδα αναχωρούμε. :)

Να ρωτησω κατι απο περιεγια οχι οτι θα εχω ποτε τα λεφτα λαα λεμε τωρα.Για να πας στην εκθεση πρεπει να εισαι δημοσιογραφος η παει οποιος θελει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ρωτησω κατι απο περιεγια οχι οτι θα εχω ποτε τα λεφτα λαα λεμε τωρα.Για να πας στην εκθεση πρεπει να εισαι δημοσιογραφος η παει οποιος θελει ?

Αν δεν κάνω λάθος ο οποιοσδήποτε μπορεί να πάει στην έκθεση.

 

Πρέπει όμως να είσαι διαπιστευμένος δημοσιογράφος για να μπορείς να παραβρίσκεσαι σε παρουσιάσεις οι οποίες είναι μόνο για τον Τύπο - εκεί δηλαδή που γίνονται οι ανακοινώσεις νέων προϊόντων, previews κλπ. Επίσης, υπάρχουν διάφορα events και παρουσιάσεις πριν την "επίσημη" έναρξη της έκθεσης, όπου μπαίνεις μόνο με ονομαστική πρόσκληση και διαπίστευση δημοσιογράφου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...