Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet


calci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά, λόγω ενός προβλήματος ποΥ έχω στη μέση ο γιατρός μου απαγόρευσε να κάτσω στη καρέκλα του γραφείου και έτσι σιγά σιγά χωρίς υπολογιστή αρχίζω και τα παίζω, ετσι σκέφτηκα να αγοράσω κάνα tablet για να κάνω τη δουλειά μου, κυρίως το Χρειάζομαι για σερφάρισμα στο ίντερνετ, λήψη αρχείων PDF, word, excel emails κλπ. Ακούω προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να δώσω μέχρι 500 ευρώ γιατι βασικά θα χρησιμοποιώ παρά πολύ από εδώ και πέρα, γενικά ψάχνω για κάτι ποιοτικό φίλε μου.

Από Ελλάδα φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι ένα windows tablet θα σε ενδιαφέρει περισσότερο, ειδικά αν θέλεις να έχεις full editing δυνατότητες στο office.

 

Εκτός από το Acer Iconia W500, Gemini Tab και Hedy P100HD δεν έχω κάποια άλλα υπόψιν μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows tablet-->kupa x11 base (έχει και πενάκι)

Android tablet--->transformer prime από amazon.co.uk με το πληκτρολόγιο του (έτσι κι αλλιώς έχει παγκόσμια εγγύηση βάσει serial number

ή

Lenovo thinkpad tablet

 

το τελευταίο έχει επίσης πενάκι (για χειρόγραφες σημειώσεις) και έχει full hdmi/ usb ports. Βολεύει γιατί μπορείς να αποθηκεύεις από και προς το φλασάκι σου πχ.

 

Και με τα τρία μπορείς να επεξεργαστείς word, excell κλπ. Απλά με το 1/3 μπορείς να κρατάς και χειρόγραφες σημειώσεις.

 

Τέλος υπάρχει και το ipad, αν σε ενδιαφέρει πάνε να το δοκιμάσεις. Δεν υπάρχει περιορισμός λόγω εφαρμογών, φυσικά.

 

Μην μασάς να πάρεις από ευρώπη, η εγγύηση ισχύει κανονικά στην αντιπροσωπεία και για τα 4 που είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες απλη ληψη ή και επεξεργασια; σε οτι αφορα το σερφαρισμα χρειαζεσαι flash;

προσωπικα θα επαιρνα ipad2, το οποιο ομως εχει αρκετους περιορισμους που ισως κατι σε android δεν υφισταται, με κοστος βεβαια την συνολικη εμπειρια (προσωπικη αποψη αυτο).

πχ εχει αρκετα αδυναμο email client το ipad κατα τη γνωμη μου, ειδικα στην αποστολη αρχειων. Αυτο ομως δεν υφισταται σε android. pdf αρχεια μπορεις να στειλεις, αλλα εφοσον τα ανοιξεις με μια εφαρμογη για αναγνωση που υποστηριζει αποστολη αρχειου..

 

τελος για windows tablet νομιζω πως τα 7 δεν ειναι και οτι καλυτερο... θα πρεπει να περιμενεις νομιζω για τα 8... αλλα μεχρι τοτε πρωτα ο θεος θα εισαι μαχημος!

 

αν καταληξεις σε ipad φημολογειται πως σε 2-3 εβδομαδες ανακοινωνεται το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή μάλλον προς κάνα iPad με κόβω επειδή έχουν μια αξία μεταπώλησης μπορεί να μου πει σχετικά με τι flash τι παίζει, πόσο σημαντικό είναι τελικά? Τα περισσότερα site είναι με HTML5.έτσι δεβ είναι?

Επίσης μέσα στη χρόνια νομίζω ότι θα βγει και Microsoft office suite για το iPad, δεν θέλω να πάω προς Acer και αλλά τέτοια σχετικά tablet γιατι θέλω καλή οθόνη για να μη κουράζονται τα μάτια μου.

Για το email client αν μπορεί κάποιος μα μας πει περισσότερες πληροφορίες...

 

http://m.cnet.com/Article.rbml?nid=57333172&cid=null&bcid=&bid=-75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο την εμπειρια σε ευκαιριακο σερφαρισμα με το iphone 4 θα σου πω το εξης:

 

Θα πεσεις σε μια σελιδα φτιαγμενη με flash και θα φας απογοητευση. Ειδικα αν δεν μπορεις να μπεις με αλλο τροπο ή να βρεις αυτο που ψαχνεις αλλιως. Και μαλιστα αν το χρησιμοποιεις συστηματικα, τοσο περισσοτερες φορες θα σου συμβαινει.

 

Σκεψου ακομα τη συνδεσιμοτητα που λειπει απο το το ipad (π.χ. USB) και οτι θα χρησιμοποιεις το iTunes μεχρι να το αηδιασει η ψυχη σου. :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Apple haters θα σου πουν ναι. Oι Apple funs θα σου πουν όχι.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα android και windows tablets είναι πιο ευέλικτα, οικονομικότερα κατά βάση και με σαφώς καλύτερη συνδεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα ελάχιστα που γνωρίζω σχετικά με αυτό το θέμα έχω την εντύπωση ότι η γλώσσα προγραμματισμού HTML χρησιμοποιείται για την δημιουργία των websites και όχι για το περιεχόμενο τους είτε είναι video, παιχνίδια ή εφαρμογές, κάτι που όμως έχει αρχίσει να γίνεται τον τελευταίο καιρό.

 

Πάντως αυτό το άρθρο φαίνεται αρκετά κατατοπιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Apple haters θα σου πουν ναι. Oι Apple funs θα σου πουν όχι.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα android και windows tablets είναι πιο ευέλικτα, οικονομικότερα κατά βάση και με σαφώς καλύτερη συνδεσιμότητα.

Εγω θα του ελεγα να τσιμπισει το iPad και ας εχει ενα σορο περιορισμους,οπως λενε πολλοι!

Και μακρια απο τα windows tablet,μεχρι να βγουν τα 8 θα αλλαξει και 3 tablet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...