Προς το περιεχόμενο

Ποια φορητή / Handheld κονσόλα να αγοράσω; [PSP, PS Vita, DS, 3DS, Shield κλπ]


pigos23
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! Συγνώμη για την χαζή ενδεχομένως ερωτήση. Αξίζει αγορά psp τώρα? Ποια έκδοση είναι η νεότερη? Γιατί σε πολλά καταστήματα δεν βρίσκω την κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beatshooter είπε

Καλημέρα! Συγνώμη για την χαζή ενδεχομένως ερωτήση. Αξίζει αγορά psp τώρα? Ποια έκδοση είναι η νεότερη? Γιατί σε πολλά καταστήματα δεν βρίσκω την κονσόλα?

Αν δεν κανω λαθος εχει αποσυρθει η κονσολα γι αυτο δεν τη βρισκεις,μονο σε μεταχειρισμενη πλεον ,παιζει και μια refurbished σε ενα μαγαζι στα 150 ευρω,παιχνιδια κυκλοφορουν ακομα και σε πολυ καλες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, beatshooter είπε

Καλημέρα! Συγνώμη για την χαζή ενδεχομένως ερωτήση. Αξίζει αγορά psp τώρα? Ποια έκδοση είναι η νεότερη? Γιατί σε πολλά καταστήματα δεν βρίσκω την κονσόλα?

Το PSP εχει αποσυρθεί εδω και αιωνες απο την αγορα, εδω και το PS Vita εχει πλέον φύγει.

μονο μεταχειρισμενο πλεον ή ξεχασμενο σε κανενα καταστημα. παιχνιδια θα βρεις πολλα used σε πολυ χαμηλες τιμες, κοιτα ebay καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, και εγώ θα ήθελα κάποιες γνώμες, έχω το ps4 αλλά θέλω και μια φορητή κονσόλα, σκέφτομαι ότι ένα μεταχειρισμένο παιχνίδι μπορεί να χαλάσει σύντομα αλλά θέλω, Θέλω psp η ps vita επειδή τα παιχνίδια ταιριάζουν στο είδος που μαρεσει με ένα χακ θα παίζει μέχρι και νιτεντο αλλά δεν ξέρω άμα αζιξει 2020 πλέον που το gaming έχει προχωρισει τόσο η αγορά ενος psp αλλά δεν θέλω να πετάξω και πάνω από 100 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα! Βλέπω πολλές κονσόλες στυλ gameboy με φορτωμένα κάποιες εκατοντάδες παλιά παιχνίδια και σε πολύ φτηνές τιμές. Όλες ίδιες είναι αυτές;

Κάτι δοκιμασμένο και οικονομικό να παίξω κανένα παιχνιδάκι που έχω καιρό; 

Απλά θα προτιμούσα να έχει τα παιχνίδια φορτωμένα, να μη χρειάζεται να κατεβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάω εγώ το δικό μου φορητό, το  έχω πάρει από kickstarter είναι φανταστικό φορητό αλλά δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου δεν το χρησιμοποιώ καθόλου μπορείς να δεις την αγγελία μου. Δεν είναι κινέζικο, ο κατασκευαστής είναι Γάλλος.

 

Έχει λειτουργικό raspberry και παίζει σχεδόν όλα τα παιχνίδια έως το dreamcast.

Δες εδώ τα βιντεάκια που ανέβασα

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Odo2y1ytSnU

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kmanikas13 είπε

Πουλάω εγώ το δικό μου φορητό, το  έχω πάρει από kickstarter είναι φανταστικό φορητό αλλά δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου δεν το χρησιμοποιώ καθόλου μπορείς να δεις την αγγελία μου. Δεν είναι κινέζικο, ο κατασκευαστής είναι Γάλλος.

Έχει λειτουργικό raspberry και παίζει σχεδόν όλα τα παιχνίδια έως το dreamcast.

Δες εδώ τα βιντεάκια που ανέβασα

https://www.youtube.com/watch?v=Odo2y1ytSnU

Σ' ευχαριστώ, φαίνεται όντως φοβερή! Απλά ψάχνω κάτι πολύ πιο οικονομικό και απλό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...