Προς το περιεχόμενο

Huawei Ascend D quad : Απλά το γρηγορότερο smartphone της αγοράς (Πρώτη Επαφή)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θελει να εχεις sense4 συσκευη!

 

Μμμμ κατάλαβα...Καλά έτσι κι αλλιώς δεν τα χρειάζομαι τόσα GB, αλλά και να τα χρειαστώ έχω το box που μου δίνει 50 mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή εγώ που έχω το wildfire άμα βάλω το dropbox θα έχω 25GB έτσι χωρίς να κάνω κάτι???

Νομιζω ότι ειναι μονο για 1 χρονο η προσφορά για την htc. Πριν λίγο προσθεσα +3 giga που κανονικά γίνεται μονο στα htc. Μετα είδα ότι ειναι για 1 χρονο ' date='αν το ηξερα δε θα τα πρόσθετα καν.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Μμμμ κατάλαβα...Καλά έτσι κι αλλιώς δεν τα χρειάζομαι τόσα GB, αλλά και να τα χρειαστώ έχω το box που μου δίνει 50

 

Εχω και εγω 50 στο box, αλλα δεν έχει εφαρμογή για το pc, και δεν το χρησιμοποιω καθόλου..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Και συν αυτα που ανεφερα πιο πανω' date='βαζω ενα Ωραιοτατο κ περιποιημενο X σε συσκευες χωρις sd[/quote']

Συμφωνώ και επαυξάνω. Με τοσες συσκευες που βγαίνουν, στο χερι μας ειναι να τιμωρούμε τις εταιρίες που δε βάζουν sd. Να δεις για ποτε θα αλλάξουν στρατηγικη.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είτε μας αρέσει είτε όχι όταν θες αξιοπιστία μόνο με εσωτερική μνήμη είσαι σίγουρος. Όσοι έχουν δουλέψει κινητά της htc με winmo 6 και γενικά με κινητά android χωρίς εσωτερική μνήμη ξέρουν το δράμα του corruption και του κωλύματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω και εγω 50 στο box, αλλα δεν έχει εφαρμογή για το pc, και δεν το χρησιμοποιω καθόλου..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Nαι πέρα από το κινητό μόνο μέσω browser γίνεται να ανεβάσεις αλλά και τα 50GB δεν με χαλάνε...

Πάντως τώρα που είδα ότι και με το e-mail του πανεπιστημίου ανεβαίνει η χωρητικότητα στο dropbox δύσκολα θα χρησιμοποιήσω το άλλο...

 

Υ.Γ. Ξέρεις πόσα GB θα μου δώσει το dropbox όταν βάλω το e-mail της σχολής???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είτε μας αρέσει είτε όχι όταν θες αξιοπιστία μόνο με εσωτερική μνήμη είσαι σίγουρος. Όσοι έχουν δουλέψει κινητά της htc με winmo 6 και γενικά με κινητά android χωρίς εσωτερική μνήμη ξέρουν το δράμα του corruption και του κωλύματος

 

δεν ειπα να μας δωσουν και καρτα απλος θελο να εχω sd card slot για να κραταω backup πχ επειδι αν τα φτισει το κινιτο θα σου ελεγα τι θα γινουν τα data σου.....

 

+ δεν θέλω με το ζόρι να χρησιμοποιώ cloud υπηρεσίες + στην Ελλάδα με της χρεώσεις που έχουν τα πακέτα data είναι εντελώς άχρηστα όλα αυτά....

 

πχ χωρίς κάποιο συμβόλαιο 60 mb με 3 euro δεν φτάνουν ούτε να βλέπεις ειδήσεις κάθε πρωί όταν πας στην δουλειά

 

και τα 1,5 gb που δίνει πχ η cosmote με το πρόγραμμα απεριόριστα.... άμα είναι να αποθηκεύουμε τα data μας αντί για sd κάρτα πάλη δεν φτάνουν ούτε για αστείο (100 mb 5 λεπτά video 720p..... κανε τους υπολογισμούς σου...)

 

αν δεν αρχίζουν να εμφανίζονται πακέτα τύπου απεριόριστα με 30 ευρώ max και καλές ταχύτητες... όχι σαν dialup...... που έχουμε τώρα μέχρι και στο κέντρο της πόλις..... και να μην αναφέρω ότι στην επαρχία ούτε καλά καλά gprs δεν δουλεύει....... τότε συζητάμε για cloud

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είτε μας αρέσει είτε όχι όταν θες αξιοπιστία μόνο με εσωτερική μνήμη είσαι σίγουρος. Όσοι έχουν δουλέψει κινητά της htc με winmo 6 και γενικά με κινητά android χωρίς εσωτερική μνήμη ξέρουν το δράμα του corruption και του κωλύματος

Εχω περασει τα wp7.5 στο htc hd2 και το μεγαλυτερο κοματι του λογισμικου να ειναι πανω στην sd και τετοια δραματα(του corruption και του κωλύματος) δεν αντιμετωπησα,μεχρι τωρα(3+μηνες χρηση)!Ποσο μαλλον να τη χρησημοποιεις για απλο αποθηκευτικο χωρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα να μας δωσουν και καρτα απλος θελο να εχω sd card slot για να κραταω backup πχ επειδι αν τα φτισει το κινιτο θα σου ελεγα τι θα γινουν τα data σου.....

 

+ δεν θέλω με το ζόρι να χρησιμοποιώ cloud υπηρεσίες + στην Ελλάδα με της χρεώσεις που έχουν τα πακέτα data είναι εντελώς άχρηστα όλα αυτά....

 

πχ χωρίς κάποιο συμβόλαιο 60 mb με 3 euro δεν φτάνουν ούτε να βλέπεις ειδήσεις κάθε πρωί όταν πας στην δουλειά

 

και τα 1,5 gb που δίνει πχ η cosmote με το πρόγραμμα απεριόριστα.... άμα είναι να αποθηκεύουμε τα data μας αντί για sd κάρτα πάλη δεν φτάνουν ούτε για αστείο (100 mb 5 λεπτά video 720p..... κανε τους υπολογισμούς σου...)

 

αν δεν αρχίζουν να εμφανίζονται πακέτα τύπου απεριόριστα με 30 ευρώ max και καλές ταχύτητες... όχι σαν dialup...... που έχουμε τώρα μέχρι και στο κέντρο της πόλις..... και να μην αναφέρω ότι στην επαρχία ούτε καλά καλά gprs δεν δουλεύει....... τότε συζητάμε για cloud

 

+1

Το mobile internet στην Ελλάδα και πόσο μάλλον για εφαρμογές cloud που δεν μιλάμε για KBs είναι πολύ πίσω και πανάκριβο...

Kαι όσο για την sd δεν μπορώ να βρω έναν λόγο για να μην την έχει ένα κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Ξέρεις πόσα GB θα μου δώσει το dropbox όταν βάλω το e-mail της σχολής???

Τα 2πλασια bonus απο afiliates.

Αν θες πολλά gb στο dropbox, διαβασε το σχετικό θεμα στο εδω site, που εγραφε για τα +5gb.

 

Οι cloud υπηρεσίες ποτε δε θα αντικαταστήσουν την sd.

Ειναι ητε για αποθήκευσή μικρου αλλα σημαντικού όγκου πληροφοριων πχ κωδικούς τραπεζών, λιστα όλων των τηλεφώνων, διαφορα έγγραφα κλπ.

Ή για μεγαλο ογκο που χρησιμοποιηται σπανία ένα πολυ μικρο μέρος αυτου.

Δεν έχεις παντου νετ. Εδω μέσα στο αμάξι και δε μπορω να διαβάσω ούτε εφημερίδα που ειναι ελάχιστα kb, γιατί οι πολυκατοικίες μου κόβουν το νετ. Ούτε καν συζητάμε για να κατεβασεις.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2πλασια bonus απο afiliates.

Αν θες πολλά gb στο dropbox, διαβασε το σχετικό θεμα στο εδω site, που εγραφε για τα +5gb.

 

Οι cloud υπηρεσίες ποτε δε θα αντικαταστήσουν την sd.

Ειναι ητε για αποθήκευσή μικρου αλλα σημαντικού όγκου πληροφοριων πχ κωδικούς τραπεζών, λιστα όλων των τηλεφώνων, διαφορα έγγραφα κλπ.

Ή για μεγαλο ογκο που χρησιμοποιηται σπανία ένα πολυ μικρο μέρος αυτου.

Δεν έχεις παντου νετ. Εδω μέσα στο αμάξι και δε μπορω να διαβάσω ούτε εφημερίδα που ειναι ελάχιστα kb, γιατί οι πολυκατοικίες μου κόβουν το νετ. Ούτε καν συζητάμε για να κατεβασεις.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Ωραία!!! Θα το ψάξω...

Edit : Α και συγγνώμη για το off-topic...rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...