Προς το περιεχόμενο

Επίσημη παρουσίαση του iPad 3 στις 7 Μαρτίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανενα USB να βαλουν και ας αφησουν τις αναλυσεις 2048 x 1536....

Μια χαρα αναλυση ειχε το Ipad2, αλλα του έλλειπαν.

 

Ενδιαφερον το αρθρο φιλε μου, ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι μου λέει ότι με τετιες αναλύσεις σε smartphones και tablets τα 4 και 8k στα desktops είναι ποιό κοντά απ' ότι νομίζουμε

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομένως να ανακοινωθεί και το Apple tv3. To apple tv2 έχει πάψει να παράγεται για αρκετούς μήνες. Το καινούριο φημολογείται πως θα έχει Α6 επεξεργαστή με υποστήριξη fullHD 1080p σε αντίθεση με τα 720p του προκάτοχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σε μια οθονη 9.7 ιντσες τι να το λανεις το 1080p και 720p ρε παιδιες?

ειναι σαν τις TV που μας πουλανε τις 32αρες FULL HD με 1080p ενω όλοι (ελπιζω εδω μεσα) ξέρουμε οτι για να δεις διαφορα στα 1080p θες 37αρα και πανω!

αρα και με το ipad3 γιατι να εχουν τετοια απαιτηση σε αναλυση?

(αν κανω καπου λαθος μου λέτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς ότι native μέγεθος για 1080p είναι οι 23''!

Επίσης, στο αν βλέπεις διαφορά παίζει ρόλο και η απόσταση.

 

Εννοείται όσο πιο μεγάλη ανάλυση τόσο καλύτερα. Εξάλλου δημιουργεί και μελλοντικές προοπτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γρηγορότερο, καλύτερη οθόνη, κτλ κτλ ΑΛΛΑ η εμπειρία χρήσης θα είναι όπως το iPad 1..!!!

 

Από τη στιγμή που η εμπειρία χρήσης δεν ξεπεράστηκε από τον ανταγωνισμό τόσα χρόνια μετά, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει!

 

 

μα σε μια οθονη 9.7 ιντσες τι να το λανεις το 1080p και 720p ρε παιδιες?

ειναι σαν τις TV που μας πουλανε τις 32αρες FULL HD με 1080p ενω όλοι (ελπιζω εδω μεσα) ξέρουμε οτι για να δεις διαφορα στα 1080p θες 37αρα και πανω!

αρα και με το ipad3 γιατι να εχουν τετοια απαιτηση σε αναλυση?

(αν κανω καπου λαθος μου λέτε)

 

Δεν έχει να κάνει με το μέγεθος απαραίτητα! Η μεγάλη ανάλυση δεν σημαίνει πως θα βλέπεις τα εικονίδια μικροσκοπικά κλπ αλλά θα είναι σχεδιασμένα με πολύ περισσότερα pixels! Οπότε η εικόνα στο μάτι θα είναι πολύ πιο "ζωντανή" όπως με τη μετάβαση από την απλή οθόνη του iphone στη retina.

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σε μια οθονη 9.7 ιντσες τι να το λανεις το 1080p και 720p ρε παιδιες?

ειναι σαν τις TV που μας πουλανε τις 32αρες FULL HD με 1080p ενω όλοι (ελπιζω εδω μεσα) ξέρουμε οτι για να δεις διαφορα στα 1080p θες 37αρα και πανω!

αρα και με το ipad3 γιατι να εχουν τετοια απαιτηση σε αναλυση?

(αν κανω καπου λαθος μου λέτε)

 

Η μεγάλη ανάλυση σε τόσο μικρή οθόνη δεν έχει να κάνει με την προβολή HD ταινιών. Μια τέτοια οθόνη είναι πολύ πιο ξεκούραστη για το μάτι από μία που μπορείς να διακρίνεις τα pixel. Η ανάγνωση κειμένων γίνεται πιο άνετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPad (2) μου προσέφερε στο διάστημα των 7 μηνών που το είχα την απολαυστικότερη εμπειρία που είχα ποτέ με ηλεκτρονική συσκευή, φυσικά σε συνδυασμό με τις υπέροχες εφαρμογές του (από παιχνίδια μέχρι περιοδικά). Ανάθεμα και αν έχω βρει μια αντίστοιχης ποιότητας εφαρμογή για android ανεξαρτήτως είδους. Πιστεύω ότι θα ξανακάνει πάταγο στην τρίτη του έκδοση, ακόμα και μέσα στην κρίση. Φυσικά, εμείς στο Ελλάντα θα το δούμε live μόνο στα καταστήματα, ήταν και είναι ακόμα περισσότερο σήμερα πολυτέλεια για τις τρύπιες τσέπες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σε μια οθονη 9.7 ιντσες τι να το λανεις το 1080p και 720p ρε παιδιες?

ειναι σαν τις TV που μας πουλανε τις 32αρες FULL HD με 1080p ενω όλοι (ελπιζω εδω μεσα) ξέρουμε οτι για να δεις διαφορα στα 1080p θες 37αρα και πανω!

αρα και με το ipad3 γιατι να εχουν τετοια απαιτηση σε αναλυση?

(αν κανω καπου λαθος μου λέτε)

 

Εσύ σωστά τα λες φίλε αλλά ποιός σε ακούει είναι το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά χρήσιμη είναι τέτοια ανάλυση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να διακρίνουμε pixels, ούτε και να βλέπουμε Full HD ταινίες σε μειωμένο μέγεθος. Όπως ήταν ένα τεράστιο βήμα μπροστά πριν δύο χρόνια στο iPhone 4, που έδωσε έναυσμα για όλες τις εταιρείες να αυξήσουν το pixel-density, έτσι θα είναι και εδώ.

 

Εδώ η Samsung φημολογείται ότι θα βγάλει το Galaxy S III με οθόνη 4,8" και 1080p, για την ανάλυση του iPad βρήκατε να σχολιάσετε ότι είναι άχρηστη;

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η Samsung φημολογείται ότι θα βγάλει το Galaxy S III με οθόνη 4,8" και 1080p, για την ανάλυση του iPad βρήκατε να σχολιάσετε ότι είναι άχρηστη;

 

:P

Οχι φιλε μου,το θεμα με τις ψηλες αναλυσεις κ τη μικρη οθονη,ειναι απο τα κυριαρχα θεματα για συζητηση κ διαφωνιων,που γινεται το τελευταιο καιρο,οσο αφορα τη επιλογη καποιου λαπτοπ!

Δε σχολιαστικε επειδη θα βγαλει η apple ή samsung συσκευες με τετοιες τεραστιες αναλυσεις σε τοσο μικρες οθονες!Αλλα επειδη γενικα υπαρχουν αρκετα και αρκετες αντικρουομενες αποψεις σ'αυτο το θεμα!!!

 

Σταματηστε να ψωνιζεστε με το παραμικρο σχολιο,σε καποιο θεμα της apple!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...