Προς το περιεχόμενο

Baldur's Gate: Enhanced Edition


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αμφιταλαντεύομαι στο αν θέλω να υπάρξει συνέχεια ή όχι. Είναι ελάχιστες οι φορές που αναβιώνουν έναν παλιό franchise επιτυχημένα. Συνήθως σιχτίριζουμε την ώρα και τη στιγμή που το έπιασαν στα χέρια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αφήνουν καλύτερα αυτό να αναπαυθεί εν ειρήνη και εμάς με τις αναμνήσεις μας, είδαμε και τα πνευματικά τέκνα (da) πόσο έμοιασαν στον πατέρα τους και τι κουμάσια βγήκαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, το DA1 μια χαρά κορυφαίο παιχνίδι ήταν. Άμα είναι μια ζωή να μένουμε προσκολλημένοι στο παρελθόν τότε ακόμα θα παίζαμε Icewind Dale 1 και θα χαιρόμασταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι παιζω Icewind Dale 1 και χαιρομαι. Επισης χαιρομαι που παιζω BG2 και πολλα αλλα παλια παιχνιδια. Αν το DAO ηταν κορυφαιο παιχνιδι τοτε τι να πουνε και οι παπουδες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης αυτό

Pore over the tapestries and works of art hanging from our walls if you wish, Child of Bhaal... perhaps you will find a clue

 

Αναρωτιέμαι αν κρύβουν κατι τα πορτραίτα το φόντο. (http://www.baldursgate.com/images/bg.jpg)

 

 

Άντε ντε, ας φτιάξουμε καμιά ιστορία συνομωσίας. :Ρ

 

Αυτό που παρατήρησα στα πορτραίτα είναι πως ΟΛΑ είναι από το original Baldur's Gate, κι όχι από το Shadows of Amn. Ωστόσο, η μουσική και το skull είναι από το sequel. Χμ... Περίεργο.

 

Επίσης, τα σχόλια στο source code αλλάζουν κάθε μέρα. Τα σημερινά είναι:

 

"Take heart fellow adventurers, for you have curried the favor of Boo, the only miniature giant space hamster in the Realm!" --> Quote του Minsc από το original BG.

 

"I can teach you how to use your wrath." --> Quote του Sarevok από το ToB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...