Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά. 

συνεχίζοντας το ψάξιμο θέλω να βρω μια θήκη για το mls iq talk king (single sim)

ρώτησα στην mls και μου ζητάνε για θήκη σιλικόνης 13,00€ και για

προστατευτική μεμβράνη (2τμχ) 8,00€. 

 

μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω κάτι φτηνότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

... αξιόπιστο πλυντήριο ρούχων , που να έχετε δοκιμάσει εσείς ή κάποιος γνωστός σας και να έχετε μείνει ικανοποιημένοι, με τα εξής χαρακτηριστικά :

6 ή 7 κιλών (τα 5 είναι λίγα τα 8+ είναι υπερβολή) ,

να δέχεται και σκόνη απορρυπαντικού αλλά και υγρό ,

ενεργειακής κλάσης A+ για προστασία περιβάλλοντος αλλά και της τσέπης μου ,

με ανοξείδωτο κάδο και όχι πλαστικό ώστε να αντέξει στον χρόνο ,

τα ρούχα να μπαίνουν και να βγαίνουν από μπροστά και όχι από πάνω ,

να είναι σχετικά χαμηλά ο θόρυβος επειδή θα λειτουργεί μόνο βράδυ , μην ξυπνάμε κάθε λίγο και λιγάκι .

και να δέχεται προγραμματισμό χρόνου έναρξης ,

 

δε με ενδιαφέρει να είναι αφής ή όχι ο πίνακας χειρισμού , νέο ή παλιό design , ή να έχει 500 προγράμματα ή μόνο τα 3-4 βασικά ( λευκά / χρωματιστά / μαύρα / ευαίσθητα ) , ή αν κάνει ο κάθε κύκλος πλύσης 3 ώρες ή μόνο 1 .

με ενδιαφέρει όπως έγραψα και νωρίτερα να είναι αξιόπιστο και ακόμη καλύτερα δοκιμασμένο από κάποιον .

 

η αγορά θα γίνει από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων με δόσεις (όχι μέσω πιστωτικής αλλά κάτι σε φάση Κωτσο) και το budget δεν ξεπερνά τα 500 ευρώ (με τα έξοδα μεταφοράς και την τοποθέτηση) .

edit: η αγορά προτιμάται να γίνει από γνωστή αλυσίδα μπλα μπλα μπλα , αλλά δεν αποκλείω και άμεση πληρωμή σε άλλη γνωστή αλυσίδα , αποφεύγω skroutzoμάγαζο με έδρα την κάτω ραχούλα και μηδέν επικοινωνία με πωλητή.

ισχύει η τιμή για το budget στα 500 ευρώ .

 

το προηγούμενο πλυντήριο είναι ένα σκυλί siemens (αγοράς 2001) που ποτέ δεν είχε εμφανίσει πρόβλημα αλλά τους τελευταίους 6 μήνες τα πέταξε όλα μαζεμένα κι έχω καλέσει 3 φορές τεχνικό . με τόσα κατοστάρικα που έχω δώσει για service αγόραζα καινούριο (της πλάκας) . αυτό προσπαθώ να αποφύγω , να αγοράσω της πλάκας και κάθε λίγο και λιγάκι να έρχεται μάστορας .

 

Τέλος , δεκτές και οι απόψεις του στυλ "βρήκα όλα αυτά που ζητάς αλλά στα 550 ευρώ" αλλά όχι "το έχει πάρει η ξαδέρφη του κουνιάδου του μπαντζανάκη του περιπτερά εδώ και 2 χρόνια και δεν έχει πρόβλημα" .

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο site που ειδικεύεται σε πλυντήρια ρούχων , δεν έψαξα να πω την αλήθεια . σκέφτηκα να γράψω κατευθείαν εδώ . 

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μακρυνάρι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πλυντήριο, το καλύτερο είναι το miele edition 111.

 

W 5877 WPS Edition 111  γύρω στα 1100-1200 ευρώ και θα στα δώσει πίσω εν καιρό - διατηρώντας σου περισσότερο τα ρούχα, καίγοντας λιγότερο ρεύμα και νερο και προσφέροντας σου γαμάτη αίσθηση ρούχων. Είμαι αντρας και ωστόσο το λάτρεψα.

 

και αξίζει να πας να το πάρεις μόνο από την ίδια την εταιρεία - πουθενά φθηνότερα. Ασυγκριτο το πλυντήριο. Ότι και να πάρεις και 200 ευρω να το πάρεις δεν θα τα έδινα. Αντίστοιχα πλυντήρια πριν 1 χρόνο είχαν πάνω από 2000ευρώ.

 

Αλλιώς εναλλακτικά πας lg. Και δεν το συγκρίνω. Η διαφορά τους είναι σαν να ψάχνεις επεξεργαστές και το ένα να είναι celeron και ο άλλοσ Ι7.


Ποιος μπορεί να μου πει για laptop, με κριτήριο κυρίως την αισθητική, να είναι Ι7, 17'', 8GB ΚΑΙ ΑΝΩ? NIKEL Ή ΚΆΤΙ ΚΑΛΎΤΕΡΟ. Έστω και refurbished.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε την εταιρια Beko δες σχολια στο amazon.de κτλ. Η εταιρια υπαρχει στην Ελλαδα και μαλιστα στην καβαλα ! Το brand ειναι τουρκικο αλλα η ποιοτητα ειναι εξαιρετικη ...δες μοντελα με 330-370 ευρω. Ειναι σκυλια ψαξτο καλα δινουν οτι δινουν μοντελα 150-200 ευρω ακριβοτερα.

 

Οσο για τα miele ... οκ ειναι ΠΟΛΥ μπροστα ΑΛΛΑ δεν αξιζουν τα χρηματα τους ... μην τρελαθουμε τωρα εχω whirlpool και indesit 8 kai 10 ετων με 3 πλυσεις τη βδομαδα το καθενα και ετυχε και δεν εκαναν  κιχ οσο για τα ρουχα κτλ..... δεν εχει νοημα να σκεπτεσαι την φροντιδα των ρουχων εκτος και αν μιλαμε για κασμιρ,pimma cotton, μαλλι και γενικα ακριβα υφασματα ... το 90% απο εμας θεωρουμε καλο ρουχο κατι απο Ralf ,tommy ,Massimo κτλ... τα 1200 ευρω δεν τα κανεις αποσβεση ουτε σε 40 χρονια... ασε το εχω βαλει κατω το θεμα .

 

Προσοχη στα lg μπορει να εχουν direct drive αλλα δες για σχολια στο amazon κτλ... δυστηχως παρουσιαζουν θεματα σε χαζα σημεια ,κατα τα αλλα το direct drive ειναι απιστευτο καιυπεραξιοπιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω το microsoft wireless mouse (όχι πακέτο με πληκτρολόγιο) 5000.

Το μοναδικό κατάστημα που το βρήκα διαθέσιμο μέσω skroutz, επικοινώνησα και μου είπε πως δεν το έχει πλέον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω το microsoft wireless mouse (όχι πακέτο με πληκτρολόγιο) 5000.

Το μοναδικό κατάστημα που το βρήκα διαθέσιμο μέσω skroutz, επικοινώνησα και μου είπε πως δεν το έχει πλέον..

 

http://my-store.gr/default.aspx?p=11&l=%CE%97%2F%CE%A5-Mouse-Optical-Wireless-Microsoft-5000--MGC-00004&id=MGC-00004

http://www.dagiopoulos.gr/index.php/electronics/computers/peripherals/microsoft-wireless-optical-mouse-5001.html

http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=35279&pcode=SHOW_PROD35279

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το πρώτο τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν το έχουν.

Το δεύτερο παρόλο που το έχουν γραμμένο με ίδια ονομασία είναι άλλο μοντέλο.

Το τρίτο είναι αυτό που έχω βρει και εγώ μέσω skroutz και ούτε εκεί το έχουν...

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν το έχουν.

Το δεύτερο παρόλο που το έχουν γραμμένο με ίδια ονομασία είναι άλλο μοντέλο.

Το τρίτο είναι αυτό που έχω βρει και εγώ μέσω skroutz και ούτε εκεί το έχουν...

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση πάντως.

κριμα αμα το βρω πουθενα αλλου θα σε ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για τα φθηνότερα μελάνια εκτυπωτή Canon mp280. Όχι refill. Καμία πρόταση?

Αν έχεις κανέναν γνωστό σου που δουλεύει σε γνωστή εταιρία που πουλάνε ΚΑΙ μελάνια, ζήτησε του να σου τα αγοράσει με την έκπτωση του (ως υπάλληλος δικαιούται) . Αυτό κάνω εδώ και πααααάρα πολλά χρόνια. Τελευταία φορά, περίπου 3 ευρώ το μελάνι κέρδος είχα.

Για ψάξ' το. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...