Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...

...Αναζητώ κάποια βάση κινητού στο αμάξι…και δεν ξέρω τι να πάρω….

Έχω ένα κινητό Xiaomi και θέλω την βάση μόνο για το GPS...

Τη θέλω σταθερή την βάση ΟΧΙ πάνω στους αεραγωγούς γιατί έχω παλιό αμάξι και θα μου μείνουν στο χέρι οι περσίδες των αεραγωγών...

Σχετικά ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ το θέλω …

...

http://www.ebay.com/itm/HOT-Steering-Wheel-Car-Phone-Holder-Bracket-Bike-Mount-for-Mobile-Cell-Phone-GPS-/400812729098?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d524ce30a

 

http://www.micase.gr/product/steelie-car-mount-%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA/

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εσείς τι έχετε στα αμάξια σας;;;;; :-)

 

 

αυτο εδω και σωθηκα!!!!

http://www.ebay.com/itm/281442274002?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=580479788759&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

οχι μονο φτηνο αλλα τσαμπα.... και το πιο κρισιμο, το κινητο μου σταματησε να κανει βολτες....

εχω αλλαξει οτι θες, απο βεντουζες, απο αεραγωγους και ολα μετα απο ενα διαστημα 6 μηνες η χρονο,

τα πεταγα στα σκουπιδια εκτος του οτι το καθενα τα ειχα πληρωσει ενα σκασμο λεφτα!

 

Το μονο μειον ειναι οτι πιθανον να μην σε βολεψει αν εχεις πολλες στροφες - εμενα παντως οχι.

Αλλα αν πεις οτι πας ενα μικρο ταξιδι δεν νομιζω να υπαρχει πιο βολικο.

 

1. Εχει 100% σταθεροτητα, δεν φευγει το κινητο με τιποτα.

2. παιρνει αρκετα κινητα νομιζω μεχρι και 5"

3. βαζεις - βγαζεις πανευκολα το κινητο μια κινηση.

4. τελος κοστιζει 1 και κατι ευρω (αναλογα τον πωλητη) αν υποθεσεις οτι οι βεντουζες εχουν 10 και παραπανω,

προτιμω να παρω 10 δεκα τετοια και να τα αλλαζω καθε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εδω και σωθηκα!!!!

http://www.ebay.com/itm/281442274002?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=580479788759&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

οχι μονο φτηνο αλλα τσαμπα.... και το πιο κρισιμο, το κινητο μου σταματησε να κανει βολτες....

εχω αλλαξει οτι θες, απο βεντουζες, απο αεραγωγους και ολα μετα απο ενα διαστημα 6 μηνες η χρονο,

τα πεταγα στα σκουπιδια εκτος του οτι το καθενα τα ειχα πληρωσει ενα σκασμο λεφτα!

 

Το μονο μειον ειναι οτι πιθανον να μην σε βολεψει αν εχεις πολλες στροφες - εμενα παντως οχι.

Αλλα αν πεις οτι πας ενα μικρο ταξιδι δεν νομιζω να υπαρχει πιο βολικο.

 

1. Εχει 100% σταθεροτητα, δεν φευγει το κινητο με τιποτα.

2. παιρνει αρκετα κινητα νομιζω μεχρι και 5"

3. βαζεις - βγαζεις πανευκολα το κινητο μια κινηση.

4. τελος κοστιζει 1 και κατι ευρω (αναλογα τον πωλητη) αν υποθεσεις οτι οι βεντουζες εχουν 10 και παραπανω,

προτιμω να παρω 10 δεκα τετοια και να τα αλλαζω καθε χρονο.

Το κινητό μου xiaomi είναι 5.7¨¨ η οθόνη και το βλέπω υπερβολικά άβολο για το τιμόνι μου. σίγουρα πρακτικό είναι αλλά άβολο για ένα μεγάλο κινητό…… σκευτικα αυτό http://www.e-shop.gr/technaxx-universal-car-mount-with-charger-te06-p-TEL.009913   αλλά δεν ξέρω αν είναι τελικά πρακτικό και όλο το σύστημα είναι ευέλικτο για να είναι η οθόνη  έστω και λίγο πάνω από το ταμπλό…..

Αυτό με το μαγνήτη που ανάφερε ο φίλος μας παρά πάνω (εκτός το που είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή …. 28Ε την σημερινή εποχή δεν είναι πολλά για μια βάση;;;;) πολύ εξυπηρετικό και όμορφο αλλά λογω του ισχυρού μαγνήτη δεν θα «προβληματίζει» το τηλέφωνο και το gps;;;;;

Τελικά είναι τόσο δύσκολο μια τέτοια αγορά βάσεως;;;;;; :fear:

 

:whistle: :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό μου xiaomi είναι 5.7¨¨ η οθόνη και το βλέπω υπερβολικά άβολο για το τιμόνι μου. 

 

ξεχασε το τοτε  :ph34r:

μεχρι 5" καλα ειναι, παραπανω δεν νομιζω, οποτε για αυτο το μεγεθος δεν ισχυει οτι σου ειπα  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό που σας είπα….. http://www.e-shop.gr...06-p-TEL.009913 θα με εξυπηρετήσει;;; ή θα έχει σχετικά κοντό «λαιμό» και θα πρέπει να σκύβω για να βλέπω την διαδρομή….. Ο αναπτήρας του αμαξιού μου είναι κάπου στο μέσο μεταξύ παρπιζ και δαπέδου όπως σχεδόν στα περισσότερα αμάξια……

Δεν ξέρω τι να κάνω;;;;; να πάρω βεντούζα για το παρπιζ αφού το ταμπλό δεν είναι απόλυτα λείο το πλαστικό που είναι πάνω του…. Και κάθε χρόνο να το αλλάζω αφού ουσιαστικά θα καίγεται από τον ήλιο;;;;; :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να ξερω τι θα γινει σε περιπτωση που ανοιξει ο αεροσακος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να ξερω τι θα γινει σε περιπτωση που ανοιξει ο αεροσακος...

Δυστυχως δεν μου κανει γιατι το κινητο μου ειναι αρκετα μεγαλυτερο.... και ουτο που λες σε πριπτωση που ανοιξει ο αεροσακος...... αστο, θα το φας με δυναμη στα μουτρα σου ....με τραγικά αποτελεσματα......

εχω το κινητο XIAOMI HONGMI NOTE και σαφως θελω κατι πιο σταθερό και να ανεχει το βάρος του.... 200 γρ. χωρις την θηκη και 250γρ, με την θήκη του ειναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε και αυτο,

 

http://www.mobilefun.com/38308-tree-frog-anti-slip-dashboard-pad.htm

ετοιμαζομουν να το αγορασω οταν τελικα βολευτηκα με αυτο που ποσταρα παραπανω.

Σου συνιστω ομως να αποφυγεις τις βεντουζες, συνηθως κρατανε στη καλη περιπτωση ενα χρονο,

μετα πρεπει να βαζεις τζαμοκολλα  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

μετα πρεπει να βαζεις τζαμοκολλα...

ή καλύτερα κολλητική σιλικόνη  σαν αυτή που χρησιμοποιούν στα ενυδρεία, κολλάει πολύ γερά χωρίς να καταστρέφει τις επιφάνειες και βγαίνει αν χρειστει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα δε το βιάζεσαι και πολύ λογικά θα παίζει και αυτό σε λίγους μήνες.

Αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή, φαίνεται καλό γκατζετάκι.

 

Stikey

 

b4885003af5eee12f7a4046539c9f377_origina

Όμορφο αυτό το γκατσετάκι με το μαγνήτη κλπ…..αλλά θα κρατήσει ένα σχετικά βαρύ κινητό στο ταμπλό του αμαξιού που ως προς το πλείστων είναι όλο πλαστικό (δεν έχω δει κάποιο μεταλλικό σημείο μπροστά και μάλιστα σε λακκούβες τι θα γίνει;;;;; Φυσικά το κινητό θα είναι συνδεδεμένο με την πρίζα στον αναπτήρα για να ….ενέργεια..!!!! αν και το προβλεπω να ......αργίσει μεχρι να γινει.....πιστευω πολυ μέτα το καλοκαιρι!!!!!

Όσο για το πρώτο πολύ όμορφο αλλά και πάλι θα κρατά μεγάλο κινητό;;; η σκόνη που θα μαζεύει (είναι και επαγγελματικό αμάξι) τι θα γίνει;;;;

Με την σιλικόνη αφού ξεραθεί η βεντούζα, δεν θα χαλάσει αργότερα το πόρπη άμα ελεήσω να το βγάλω;;;;

Εσείς τι έχετε στα αμάξια σας;;;;

Μήπως τελικά μου είναι μονόδρομος αυτό το «μαρκούτσι» του έχει το e-shopp που σας είπα πάρα πάνω μιας και έχει και το καλώδιο ανταπτορ για να συνδέεται;;;;; :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο αυτό το γκατσετάκι με το μαγνήτη κλπ…..αλλά θα κρατήσει ένα σχετικά βαρύ κινητό στο ταμπλό του αμαξιού που ως προς το πλείστων είναι όλο πλαστικό (δεν έχω δει κάποιο μεταλλικό σημείο μπροστά και μάλιστα σε λακκούβες τι θα γίνει;;;;; Φυσικά το κινητό θα είναι συνδεδεμένο με την πρίζα στον αναπτήρα για να ….ενέργεια..!!!! αν και το προβλεπω να ......αργίσει μεχρι να γινει.....πιστευω πολυ μέτα το καλοκαιρι!!!!!

Όσο για το πρώτο πολύ όμορφο αλλά και πάλι θα κρατά μεγάλο κινητό;;; η σκόνη που θα μαζεύει (είναι και επαγγελματικό αμάξι) τι θα γίνει;;;;

Με την σιλικόνη αφού ξεραθεί η βεντούζα, δεν θα χαλάσει αργότερα το πόρπη άμα ελεήσω να το βγάλω;;;;

Εσείς τι έχετε στα αμάξια σας;;;;

Μήπως τελικά μου είναι μονόδρομος αυτό το «μαρκούτσι» του έχει το e-shopp που σας είπα πάρα πάνω μιας και έχει και το καλώδιο ανταπτορ για να συνδέεται;;;;; :whistle:

Εχω μια απορια. Αφου στο "μαρκουτσι" του Eshop εχεις καταληξει., γιατι δεν το αγοραζεις να τελειωνεις, αλλα ταλαιπωρεις τα παιδια εδω μεσα ;; Το μηκος, οπως ΞΕΚΑΘΑΡΑ φαινεται στη φωτο, ειναι μικρο. Οποτε, αν ο αναπτηρας σου ειναι και χωμενος, δε βολευει. Απλη λογικη. Αυτα απο μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοιες περιπτώσεις που υπάρχουν ιδιαιτερότητες, εγώ είμαι κάθετος. Πάρε αυτό που βρήκες ότι σου ταιριάζει κάνοντας την υπέρβαση στο budget σου. Σε διαφορετική περίπτωση κινδυνεύεις να πληρώσεις το φθηνό δυο φορές και την δουλειά σου να μην κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για router με λιγότερα από 20 ευρώ.
έχω ξεχωρίσεια αυτά τα 2 μέχρι στιγμής
http://www.e-shop.gr/gembird-nsw-r2-80211g-54m-1-wan-4-lan-ports-wireless-broadband-router-p-PER.583445
http://www.e-shop.gr/d-link-go-rt-n300-wireless-n300-easy-router-p-PER.614691

θέλω να συνδέω ένα λάπτοπ ασύρματα και ένα desktop με ethernet.
Υπάρχει τίποτα καλύτερο σε αυτή τη τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...