Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ψαχνω για μηχανη εσπρεσσο . Βασικο κριτηριο το value for money και οχι πανω απο τα 50-60 ευρω. Ξερω οτι δε θα ειναι κατι αξιολογο αλλα το budget ειναι σφικτο.Να κοιταξω σε κατι φθηνο (arrieli απο το eshop λχ ) να περιμενω να βγαλει το lidl (αυτη ειχα ως τωρα-κατασκευης delonghi απο οτι ελεγε και την εβγαλα πανω απο 10 χρονια) ή υπαρχει καποια αλλη προταση?

Δεν υπάρχει κάτι σε καλύτερο VFM απ' αυτές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει κάτι σε καλύτερο VFM απ' αυτές...

ok.Τα μοντελα μεταξυ τους (και τα watt)-Πχ η 130 με την 180 εχουν καποια διαφορα (στην ποιοτητα καφε παντα) ή οποια και να παρω ειναι το ιδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω για μηχανη εσπρεσσο . Βασικο κριτηριο το value for money και οχι πανω απο τα 50-60 ευρω. Ξερω οτι δε θα ειναι κατι αξιολογο αλλα το budget ειναι σφικτο.Να κοιταξω σε κατι φθηνο (arrieli απο το eshop λχ ) να περιμενω να βγαλει το lidl (αυτη ειχα ως τωρα-κατασκευης delonghi απο οτι ελεγε και την εβγαλα πανω απο 10 χρονια) ή υπαρχει καποια αλλη προταση?

 

 

παρε οτι βρεις σε 20 bar με πιθανοτητα ομως σε 2 χρονια να παει απατη....

Επισης η ποιοτητα του πιθανον να ειναι μετρια.

Καφε ομως θα πινεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα σχετικα καλό λαπτοπ δυνατό και με καλή ποιότητα σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμη κάτω από 1000 ευρωπουλα

Έχω δει το παρακάτω σε προσφορα εβδομάδας, τι λέτε? Έχουμε καμια καλύτερη πρόταση στα ίδια χρήματα +- λίγο?

 

http://www.e-shop.gr/laptop-asus-n752vx-gc105d-173-intel-core-i7-6700hq-8gb-1tb-nvidia-gf-gtx950m-4gb-free-dos-p-PER.911995

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω ένα σχετικα καλό λαπτοπ δυνατό και με καλή ποιότητα σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμη κάτω από 1000 ευρωπουλα

Έχω δει το παρακάτω σε προσφορα εβδομάδας, τι λέτε? Έχουμε καμια καλύτερη πρόταση στα ίδια χρήματα +- λίγο?

 

http://www.e-shop.gr/laptop-asus-n752vx-gc105d-173-intel-core-i7-6700hq-8gb-1tb-nvidia-gf-gtx950m-4gb-free-dos-p-PER.911995

Ψαξε για κανενα dell ή hp εχουν στα ~900 ευρω καλες ποιοτητες, με καλα σασια(ισως αλουμινιου),δυνατα χαρακτηριστικα και εγγυηση.Κανε βολτα σε γνωστες αλυσιδες να τα δεις απο κοντα. Φυσικα και το ασους δειχνει πολυ καλο.

 

Εγω ψαχνω ανδρικο νεσεσερ, ευρυχωρο με χερουλι μεταφορας, αγορα και απο ιντερνετ δεν υπαρχει προβλημα.

Επεξ/σία από mad-proffessor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα σχετικα καλό λαπτοπ δυνατό και με καλή ποιότητα σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμη κάτω από 1000 ευρωπουλα

Έχω δει το παρακάτω σε προσφορα εβδομάδας, τι λέτε? Έχουμε καμια καλύτερη πρόταση στα ίδια χρήματα +- λίγο?

 

http://www.e-shop.gr/laptop-asus-n752vx-gc105d-173-intel-core-i7-6700hq-8gb-1tb-nvidia-gf-gtx950m-4gb-free-dos-p-PER.911995

http://www.insomnia.gr/topic/522438-βοηθεια-για-αγορα-φορητου-υπολογιστη/page-1

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

ψαχνω για ηλιακα led κηπου οπως τα πρωτα απο εδω.

http://www.skroutz.gr/c/1187/outdoor_lights.html?keyphrase=%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%B1+%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1+%CE%BA%CE%B7%CF%80%CE%BF%CF%85

 

δεν τα βιαζομαι και θελω αρκετα. Οποια οικονομικη προταση δεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για ελαστικα αυτοκινητου 185 (ή 195)/50/15

 

Εχετε καμια οικονομικη προταση; 

 

Δεν εχω ιδεα και μου φαινεται θα βαλω ό,τι μου πασαρουν

το θελω να βαλω ελαστικα δεν ειναι παω στο περιπτερο και περνω ενα περιοδικο...

πρωτα απο'λα ειναι ασφαλεια... γινε λιγο ποιο συγκεκριμενος, τι αυτοκινητο ειχεις?

πολλα παιζουν ρολο στα ελαστικα, (σημαντικοτερο) το βαρος του αυτοκινητου πχ. στο saxo τα bridgestone ηταν χαλια-στην a156 κορυφη, αν θελεις μαλακο ή σκληρο ελαστικο (μαλλων πας για μαλακο), αν κινησαι σε χωματοδρομους (αλλη μεγαλη κουβεντα και αυτη) τα ελαστικα ειναι ενα topic απο μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θελω να βαλω ελαστικα δεν ειναι παω στο περιπτερο και περνω ενα περιοδικο...

πρωτα απο'λα ειναι ασφαλεια... γινε λιγο ποιο συγκεκριμενος, τι αυτοκινητο ειχεις?

πολλα παιζουν ρολο στα ελαστικα, (σημαντικοτερο) το βαρος του αυτοκινητου πχ. στο saxo τα bridgestone ηταν χαλια-στην a156 κορυφη, αν θελεις μαλακο ή σκληρο ελαστικο (μαλλων πας για μαλακο), αν κινησαι σε χωματοδρομους (αλλη μεγαλη κουβεντα και αυτη) τα ελαστικα ειναι ενα topic απο μονο του

 

Ενα corsa c εχω, αλλα οπως προειπα δεν εχω ιδεα για αυτο και δεν εδωσα περισσοτερες λεπτομερειες.

Αθηνα μενω, οποτε δεν υπαρχουν χωματοδρομοι, μονο κατσικοδρομοι με λακουβες!

 

Οι τιμες που μου ειπαν σημερα ειναι 

-Toyo DRB στα 230€

-Michelin pilot sport 3 στα 260€

-Pirelli cint p1 στα 240€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά τα τρία θα διάλεγα τα Michelin αλλά νομίζω μπορείς να τα βρεις και φθηνότερα. Και οι τρεις εταιρίες είναι αξιόπιστες και βγάζουν ποιοτικά προϊόντα και η επιλογή μου είναι πιο πολύ θέμα γούστου και συνήθειας.

 

Έχει δίκιο ο iliasbass σε όσα λέει αλλά για γενική χρήση από έναν καθημερινό οδηγό λίγες διαφορές θα γίνουν αντιληπτές, εκτός ίσως από

1-το φρενάρισμα (με την προϋπόθεση ο οδηγός να τσαρουχώσει τα φρένα οπότε το ABS θα αναλάβει να φέρει το καλύτερο αποτέλεσμα με βάση το διαθέσιμο ελαστικό)

2-τη διάρκεια ζωής και γενικά την απόδοση μετά από μπόλικους μήνες και χιλιόμετρα

 

Γενικό συμπέρασμα: πάρε κάτι "γνωστό" και "αξιόπιστο" αφού πέζεται η ζωή σου και των επιβατών σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω επώνυμα αντρικά βρακιά (boxer εφαρμοστά) σε προσφορά από Ελλάδα. Δεν ειναι απαραίτητο να ειναι Kalvin, D&G κλπ, ας ειναι και λιγότερο ακριβές μάρκες. Αλλά σίγουρα όχι απο τα "φτηνά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Υπάρχει το ρούτερ στην κουζίνα και θέλω σε απόσταση περίπου 20 μέτρων να μπει σταθερός υπολογιστής. Στο συγκεκριμένο δωμάτιο δεν υπάρχει πρίζα τηλεφώνου.

 

Να πάω σε power plug (ώστε να συνδέσω καλώδιο επάνω), σε wireless range extender (πάλι με πρίζα, όπου έχει και θύρα για ethernet) ή να πάω σε wirelss usb dongle στο σταθερό; Με ενδιαφέρει περισσότερο να είναι σταθερό το σήμα, γιατί παίζουν αρκετά τα torrents και δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να είναι η σύνδεση μέσω καλωδίου σε σχέση με το wifi.

 

(αν έχει κάποια σημασία, η σύνδεση είναι στα 4 mbps και παίζει περίπου στα 3,5 το wifi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...Τα μοντελα μεταξυ τους (και τα watt)-Πχ η 130 με την 180 εχουν καποια διαφορα (στην ποιοτητα καφε παντα) ...?

Όχι, δεν έχουν σημασία τα Watt, σημασία έχουν τα bar, όχι κάτω από 15 αλλά όχι και πάνω από 15 στις φθηνές γιατί θα χαλάσουν χρήγορα!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Υπάρχει το ρούτερ στην κουζίνα και θέλω σε απόσταση περίπου 20 μέτρων να μπει σταθερός υπολογιστής. Στο συγκεκριμένο δωμάτιο δεν υπάρχει πρίζα τηλεφώνου.

 

Να πάω σε power plug (ώστε να συνδέσω καλώδιο επάνω), σε wireless range extender (πάλι με πρίζα, όπου έχει και θύρα για ethernet) ή να πάω σε wirelss usb dongle στο σταθερό; Με ενδιαφέρει περισσότερο να είναι σταθερό το σήμα, γιατί παίζουν αρκετά τα torrents και δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να είναι η σύνδεση μέσω καλωδίου σε σχέση με το wifi.

 

(αν έχει κάποια σημασία, η σύνδεση είναι στα 4 mbps και παίζει περίπου στα 3,5 το wifi)

 

Εγώ, 4 χρόνια τώρα με αυτό είμαι.

Διπλανά δωμάτια, αλλά απέναντι τοίχοι, πρέπει να είναι καμιά 10αριά μέτρα, σίγουρα.

Με linux mint ο σταθερός.

Νομίζω πάντως ότι πιο πολύ σημασία έχουν οι τοίχοι που παρεμβάλλονται, παρά η απόσταση, αν έχεις μέχρι 2 τοίχους, βάλτο άφοβα, αν παρεμβάλλονται και βαριές ηλεκτρικές συσκευές(πχ ψυγείο, φούρνος κλπ) ή παραπάνω τοίχοι, δεν ξέρω...

 

 

Άσχετο, πως έχει φτηνήνει έτσι;

20 παρά λίγα € το είχα πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...