Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με το pc.....


Dannie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν το ανοιγω χαμηλα κατω γραφει

"Press Del to run setup.....TAB to display Bios"

 

αν δεν κανω τιποτα αλλαζει και γραφει

"Reboot and select proper Boot device

or insert Boot Media in selected Boot device and press a key"

 

το κλεινω και το ξανανοιγω 2-3 φορες και μετα λειτουργει απλως ακουω ενα θορυβο ΕΙΔΙΚΑ οταν κανω EXTRACT σε 5-6 αρχεια που εχω κατεβασει(ταινια που εχει 5-6 rar files και κανω extract)και δυο φορες εγινε μπλε η οθονη(με κατι γραμματα.

 

Δεν ξερω που να κανω service(ο pc ειναι αγορασμενο απο το πλάισιο...εκτος εγγυησης) αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω τι πραγματικα εχει οποτε μηπως οι τεχνικοι που πουν τα δικα τους(και οταν δεν καταλαβαινεις...την πατησες...).

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα με τον σκληρό δίσκο, όταν βγάζει το μήνυμα που είπες, σημαίνει ότι δεν βρίσκει το σκληρό δίσκο για να bootαρουν τα windows σου. Εξού και ο θόρυβος που κάνει, πιθανότατα χτυπάει η κεφαλή.

Επειγόντος να κάνεις backup τα πιό χρήσιμα αρχεία σου, όχι πολλά-πολλά, και απευθύνσου σε τεχνικό γιατί ίσος κινδυνεύεις να χάσεις όλα τα αρχεία σου.

Συμβουλή: μην το χρησιμοποιείς το pc (παρά μόνο για το σύντομο backup που είπαμε) γιατί θα επιδεινώσεις την κατάστασή του και αυξάνεις τις πιθανότητες , αν όντος είναι από σκληρό το πρόβλημα, να χάσεις τα πάντα.

Υ.Γ. Γιατί είσαστε τόσο προκατειλημμένοι με τους τεχνικούς των υπολογιστών ??? Σας έχουμε κάνει κάτι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Reboot and select proper Boot device

or insert Boot Media in selected Boot device and press a key"

 

Έχεις συνδεδεμένες usb συσκευές ;;

Αν ναι βγάλτες ...

Αν όχι έχεις χάσει αρχεία εγκατάστασης και χρειάζεσαι format (ο δίσκος σου έχει θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Reboot and select proper Boot device

or insert Boot Media in selected Boot device and press a key"

 

Έχεις συνδεδεμένες usb συσκευές ;;

Αν ναι βγάλτες ...

Αν όχι έχεις χάσει αρχεία εγκατάστασης και χρειάζεσαι format (ο δίσκος σου έχει θέμα)

Εκτυπωτης και ασυρμαρτο πληκτρολογιο...!!

 

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα με τον σκληρό δίσκο, όταν βγάζει το μήνυμα που είπες, σημαίνει ότι δεν βρίσκει το σκληρό δίσκο για να bootαρουν τα windows σου. Εξού και ο θόρυβος που κάνει, πιθανότατα χτυπάει η κεφαλή.

Επειγόντος να κάνεις backup τα πιό χρήσιμα αρχεία σου, όχι πολλά-πολλά, και απευθύνσου σε τεχνικό γιατί ίσος κινδυνεύεις να χάσεις όλα τα αρχεία σου.

Συμβουλή: μην το χρησιμοποιείς το pc (παρά μόνο για το σύντομο backup που είπαμε) γιατί θα επιδεινώσεις την κατάστασή του και αυξάνεις τις πιθανότητες , αν όντος είναι από σκληρό το πρόβλημα, να χάσεις τα πάντα.

Υ.Γ. Γιατί είσαστε τόσο προκατειλημμένοι με τους τεχνικούς των υπολογιστών ??? Σας έχουμε κάνει κάτι ???

Επειδη δεν γνωριζω απο υπολογιστες φοβαμαι οπως φοβαμαι οποιονδηποτε επαγγελματια(σε κατι που δεν ξερω....σου λει ειναι αυτο η το αλλο και αναγκαστικα θα δεχτεις οτι σου πει και πολλες φορες θα σου πιασει τον κ...).

Εχω φωναξει τεχνικους και απο Πλαισιο και απο Μουλτιραμα(πολυ ποιο φτηνο)και τα παιδια ηταν πολυ καλα αλλα οταν ενας ξεκινα κατι βαζοντας ρολοι(δεν φταινε τα παιδια αλλα η εταιρεια)να σε χρεωσει ακριβως την ωρα η παραπανω συγγνωμη ουτε οι γιατροι δεν λειτουργουν ετσι...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες φορές έχω ακούσει κι εγώ άσχημα πράγματα για κακούς τεχνικούς, άλλα δεν είναι όλοι έτσι. Βρές ένα κατάστημα κοντά σου που να έχεις ακούσει καλά λόγια γενικός και να αποκτήσεις μιά σταθερή συνεργασία, όπως π.χ. η μητέρα σου με τον κρεοπόλη της. Συνήθος με τα κομπιούερ χρειάζεται συχνά η βοήθεια ή και η γνώμη του τεχνικού και να είναι έμπιστη. Εγώ είμαι επαγγελματίας 17 χρόνια και οι πελάτες μου με ρωτούν για το παραμικρό πρόβλημα και τις περισότερες φορές είναι δωρέαν οι συμβουλές και απλές παρεμβάσεις. Φρόντησε όμως να είσαι και συ εντάξει και όχι με την πρώτη ευκαι΄ρια ή με την παραμικρή διαφορά τιμής να νομίζεις ότι το μικρό κατάστημα σε κλέβει ! Ενας μικρός επαγγελματίας δεν μπορεί εκ φύσεως να έχει τις ίδιες τιμές τα τα shop και τα rama. Ας πληρώσεις 10-12% παραπάνω αλλά είμαστε εκεί όμως να σε βοηθήσουμε σε κάθε πρόβλημα ! Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.έλεγξε τα καλώδια που συνδέονται με τον σκληρό και αν μπορείς άλλαξε το sata καλώδιο,ενδέχεται να έχει μικρό πρόβλημα ένα από τα καλώδια και να σου το κάνει.

2.Αφού μπαίνει στα windows τρέξε το Hard Disk Sentinel και δώσε μας την εικόνα να δούμε τι παίζει με τον δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...