Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκτός από το "Camera Roll", δηλαδή το φάκελο με τις φωτογραφίες (και τα video) που τραβάς με το iPhone, δεν υπάρχει κανένας άλλος κοινόχρηστος φάκελος στο iOS. Κάθε εφαρμογή έχει το δικό της φάκελο που αποθηκεύει έγγραφα και δεν μπορεί να δει έγγραφα άλλης εφαρμογής.

 

Έτσι, δεν υπάρχει κάποιος φάκελος στον οποίο να μπορείς να αποθηκεύσεις τα email attachments. Αν κάποιος σου στείλει ένα αρχείο πχ .DOC με email μπορείς να το ανοίξεις (view only) μέσα άπό το email ή να το στείλεις σε κάποια εφαρμογή που το υποστηρίζει (πχ Pages, QuickOffice κλπ) και να το επεξεργαστείς εκεί. Όμως το επεξεργασμένο αρχείο δεν πάει πίσω στο email αλλά μένει μέσα στα έγγραφα της εφαρμογής στην οποία το άνοιξες (εκτός αν η ίδια η εφαρμογή έχει δυνατότητα να στείλει email).

 

Ένας μπακάλικος τρόπος είναι, μέσα από το email να στέλνεις όλα τα attachments σε κάποια εφαρμογή που να υποστηρίζει πολλαπλούς τύπους αρχείων (όπως το Dropbox, το SkyDrive, το Goodreader, το ReaddleDocs) και να τα διαχειρίζεσαι από εκεί.

Αν αγοράσω το Pages, το Numbers, κλπ, όταν μου στέλνουν emails με Word, ecxel από Microsoft Word όμως μπορώ να τα ανοίγω εκεί και να αποθηκεύονται όλα εκεί, δηλαδή το πρόγραμμα; Από εκεί μπορώ να τα προωθώ σε άλλους συναδέλφους;

 

Aυτα να μην ειχε το ios/ipad και θα ηταν υπερτιτανομεγιστο.

Μεγάλα κολλήματα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε jasmine! Προς το παρον δεν υπαρχει κατι νεοτερο περι youtube app. Aν επιμενεις ομως κατεβασε αυτην του iphone...

 

Αλλα σου λεω, το jasmine ειναι αψογοτατο, κανει τη δουλεια του μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το jasmine χρησιμοποιω μεχρι να βγει το νεο youtube app.

Το μονο που θα ηθελα να εχει παραπανω ειναι να βλεπω video και σχολια ταυτοχρονα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει παρατηρήσει κάνεις ότι εδώ και κάποιο διάστημα δεν παίζουν τα περισσότερα βίντεο που υπάρχουν σε διάφορα πόστ εδώ στο insomnia και βγάινει το μήνυμα ότι πρέπει να εγκαταστήσεις flash ή quicktime player; Σκέφτομαι μήπως το πρόβλημα σχετίζεται με το ios 6 αλλα δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ξεκίνησε το πρόβλημα πρίν ή μετά την αναβάθμιση σε ios 6 που έκανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αλλάξει laptop και τώρα δεν μπορώ να συνδέσω το itunes με wifi στο iPad..

Στα settings του iPad εμφανίζεται το όνομα του παλιού laptop παρ ολο που το ενώνω με καλωδιο στο καινουργιο και ενεργοποιω το wifi

sync..Τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας και απο μενα, θα ηθελα να ρωτησω ποια η διαφορα μεταξυ ipad 3 wifi 16 gb και ipad 3 3g wifi 16 gb ?? μπορω να χρησιμοποιω το τομτομ παραδειγμα και στα δυο για πλοηγηση η μονο στο 3g?? αλλες διαφορες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPad WiFi -> μόνο WiFi internet

 

iPad 3G+WiFi -> WiFi internet + 3G internet + GPS

 

 

οπότε, ναι, αν θέλεις πλοήγηση, πρέπει να πάρεις το 3G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια.

Μπαινω κατευθειαν στον θεμα.

Εχω το iPad 3 16GB Wifi only. Αγορασμενο τον Ιουνιο απο Public.

ΜΟΛΙΣ μου κιτρινισε η οθονη... Ειναι εμφανες και πολυ ενοχλητικο εχοντας συνηθισει το λευκο.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ομως ετσι ξαφνικα.

Δεν του εκανα το παραμικρο.

 

Με καλυπτει η εγγυηση?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα μικρό φορητό ηχειάκι. Όχι απαραίτητα bluetooth και με καλωδιάκι να συνδέεται δε με νοιάζει.

 

Κυρίως για εσωτερικούς χώρους κ να είναι σε νορμάλ τιμή (max 50€). Προτείνετε κάποιο;

Θα συνδέεται σε ipad 3 κ καμιά φορά σε iphone 3GS.

 

Έχω δει αυτό που είναι ωραίο σχήμα κ σουπερ τιμή, αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιοπρεπές στην απόδοση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...