Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάω στο apple care για να κάνω extend για αλλα 2 χρονια το guarantee του ipad 4 αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει τέτοια συμφωνία με την χώρα μου ... Σε uk και USA δίνει επιλογή ... Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eπειδη ειμαι στα προθυρα να επικαλεστω εναν Δαιμονα να με βοηθησει...πηρα προχθες το iPad 4. Χθες το εβαλα μπρος (να πω οτι μεχρι τωρα Apple ειχα μονο ενα iPod) εκανα τις αρχικοποιησεις, μπλα μπλα μπλα, αφου εκραζα την εταιρεια κινητης που μου δωσανε την κανονικη SIM (ελεος να πουμε!!) και δεν μπορουσα να δω 3G πως παιζει, τεσπα κατα τα αλλα ολα κομπλε μεσω wi fi

Παω για υπνο αφου ασχοληθηκα λιγα και το βαζω για φορτιση

 

Σημερα που παω να το ανοιξω, μου ζηταει ενα "συνθηματικο" σαν pin σε κινητο για να ξεκλειδωσει, βγαζοντας ενα numeric pad, δλδ περιμενει αριθμο οπως το κινητο περιμενει Pin (θυμιζω οτι δεν εχει SIM μεσα). Μπορεις καποιος να καταλαβει τι ειναι αυτο? Ουτε sim εχει μεσα, και ειμαι 99,9999999% σιγουρος οτι στο initialization που κανει η παπαρια σε κανενα σημειο δεν μου ζητησε καποιο αριθμητικο "συνθηματικο" ξεκλειδωματος του iPad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάει άλλος σε 6.1 με iPad 3 και βλέπει τρελό battery drain; Σε φάση να χάνω 30% μπαταρία το βράδυ σε idle και 5% για πλάκα μετά από 1 ώρα που το είχα πάλι idle. άσε που όταν το χρησιμοποιώ σχεδόν βλέπω τα percentage να κάνουν countdown. Με την 6.0.1 το θαύμαζα συχνά για την μπαταρία του, όλο το βράδυ δεν έχανε ούτε 1% και έκανα συχνά facetime 3-3.5 ώρες συνεχόμενα και έχανε ένα 25%. Τι παίζει;

 

Όταν πήγα 6.1 από 6.0.1 έκανα restore από backup. Να δοκιμάσω πάλι με set up as new; Βλέπω και άλλους στα forum της Apple να έχουν πρόβλημα με όλες τις συσκευές σε 6.1 και λένε κάτι για reset network setting και delete email accounts αλλά εγώ δεν χρησιμοποιώ κάτι που να θέλει exchange servers κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι παρατήρησα το ίδιο προβλημα τελευταία 2-3 βράδια πριν κάνω το update, και απορούσα τι έγινε.

μετά το 6.1  δεν έχω  ασχοληθεί και δεν έχω παρατηρήσει πως πάει

 

Σε φάση να χάνω 30% μπαταρία το βράδυ σε idle.............όλο το βράδυ δεν έχανε ούτε 1%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάει άλλος σε 6.1 με iPad 3 και βλέπει τρελό battery drain; Σε φάση να χάνω 30% μπαταρία το βράδυ σε idle και 5% για πλάκα μετά από 1 ώρα που το είχα πάλι idle. άσε που όταν το χρησιμοποιώ σχεδόν βλέπω τα percentage να κάνουν countdown. Με την 6.0.1 το θαύμαζα συχνά για την μπαταρία του, όλο το βράδυ δεν έχανε ούτε 1% και έκανα συχνά facetime 3-3.5 ώρες συνεχόμενα και έχανε ένα 25%. Τι παίζει;

 

Όταν πήγα 6.1 από 6.0.1 έκανα restore από backup. Να δοκιμάσω πάλι με set up as new; Βλέπω και άλλους στα forum της Apple να έχουν πρόβλημα με όλες τις συσκευές σε 6.1 και λένε κάτι για reset network setting και delete email accounts αλλά εγώ δεν χρησιμοποιώ κάτι που να θέλει exchange servers κτλ.

Να δοκιμάσεις set up as new, επίσης δες και τις ρυθμίσεις location services κλπ και αν τρέχει κάτι στο background. Πχ αν έχεις βάλει κανα itunes match. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το ipad 4 το χρησιμοποιώ κυριολεκτικά συνέχεια και πέφτει οπως έπεφτε με την 6.0.1 .

Βγήκε η 6.1.1 σε beta φάση οπότε δεν θα αργήσει η official

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το ipad 4 το χρησιμοποιώ κυριολεκτικά συνέχεια και πέφτει οπως έπεφτε με την 6.0.1 .

Βγήκε η 6.1.1 σε beta φάση οπότε δεν θα αργήσει η official

πουθενά δεν πάμε από την 6.1 τωρα που βγήκε το πολυπόθητο jb :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτέρα περιμένω την πρώτη μου ios συσκευή.Ενα ipad 4. :-D

Καιρό σκεφτόμουνα μεταξύ αυτού και Nexus 10 αλλα μιας και ένας φίλος έρχεται απο αμερική και μου βγαίνει αρκετά φθηνα έκανα την κίνηση.

Χρόνια macbook user και android είναι περίεργος να δώ πως θα κολλήσει το Google Nexus 4 που έχω με το Ipad 4. :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτέρα περιμένω την πρώτη μου ios συσκευή.Ενα ipad 4. :-D

Καιρό σκεφτόμουνα μεταξύ αυτού και Nexus 10 αλλα μιας και ένας φίλος έρχεται απο αμερική και μου βγαίνει αρκετά φθηνα έκανα την κίνηση.

Χρόνια macbook user και android είναι περίεργος να δώ πως θα κολλήσει το Google Nexus 4 που έχω με το Ipad 4. :-)  

Καλοριζικο δεν θα το μετανιώσεις..πήγα κι εγω Αμερική το καλοκαίρι και το μετάνιωσα που δεν το πήρα απο εκεί.. Βέβαια τώρα έχω το 4 ..

Οσο για το google nexus δεν το έχω δουλέψει αλλα έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και είμαι πολύ περίεργος να το δώ. Επειδή βλέπω πως ειναι το android σε κινητο που έχω οι εντυπώσεις μου ειναι εξαιρετικές τουλάχιστον απο το λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικο δεν θα το μετανιώσεις..πήγα κι εγω Αμερική το καλοκαίρι και το μετάνιωσα που δεν το πήρα απο εκεί.. Βέβαια τώρα έχω το 4 ..

Οσο για το google nexus δεν το έχω δουλέψει αλλα έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και είμαι πολύ περίεργος να το δώ. Επειδή βλέπω πως ειναι το android σε κινητο που έχω οι εντυπώσεις μου ειναι εξαιρετικές τουλάχιστον απο το λειτουργικό.

Ευχαριστώ.Να σου πω και εγώ το σκεφτόμουνα μιας και το να έχεις συσκευές που ανήκουν στο ίδιο οικοσύστημα είναι το ιδανικό για την μεταξύ τους επικοινωνία  συν ότι έχεις ήδη αγορασμένες εφαρμογές.

Δεν θα πλατιάσω μιας και δεν είναι φορουμ για android αλλα δεν έχω δεί καλύτερη έκδοση android σε τόσο καλό συνδυασμό με hardware όπως στο Nexus 4.Παλιότερα είχα τις γκρίνιες μου.Τώρα είναι "smooth as a baby's behind" :P

Φαντάζομαι πολλοί είναι αυτοί που σκέφτονται ένα "μικτό" γάμο αλλά έχουν ενδοιασμούς.Μόλις περάσω καμμια βδομάδα με ipad 4 και nexus 4 θα γράψω τις εντυπώσεις μου γιατί πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει αρκετό κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.Να σου πω και εγώ το σκεφτόμουνα μιας και το να έχεις συσκευές που ανήκουν στο ίδιο οικοσύστημα είναι το ιδανικό για την μεταξύ τους επικοινωνία  συν ότι έχεις ήδη αγορασμένες εφαρμογές.

Δεν θα πλατιάσω μιας και δεν είναι φορουμ για android αλλα δεν έχω δεί καλύτερη έκδοση android σε τόσο καλό συνδυασμό με hardware όπως στο Nexus 4.Παλιότερα είχα τις γκρίνιες μου.Τώρα είναι "smooth as a baby's behind" :P

Φαντάζομαι πολλοί είναι αυτοί που σκέφτονται ένα "μικτό" γάμο αλλά έχουν ενδοιασμούς.Μόλις περάσω καμμια βδομάδα με ipad 4 και nexus 4 θα γράψω τις εντυπώσεις μου γιατί πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει αρκετό κόσμο.

Κοίτα το οικοσύστημα είναι όντως όλα τα λεφτά (μιλώ ως χρήστης iphone, ipad  και εδώ και δυο βδομάδες macbook). Είναι απλά ΤΡΕΛΛΑ ΒΟΛΙΚΟ και αυτοματοποιημένο στο συγχρονισμό. Πιστεύω ότι θα σου αρέσει το ipad, είναι πραγματικά ότι καλύτερο από πλευράς ανταπόκρισης οθόνης, εφαρμογών και smoothness στις ταμπλέτες (δεν μιλώ για κινητά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.Να σου πω και εγώ το σκεφτόμουνα μιας και το να έχεις συσκευές που ανήκουν στο ίδιο οικοσύστημα είναι το ιδανικό για την μεταξύ τους επικοινωνία  συν ότι έχεις ήδη αγορασμένες εφαρμογές.

Δεν θα πλατιάσω μιας και δεν είναι φορουμ για android αλλα δεν έχω δεί καλύτερη έκδοση android σε τόσο καλό συνδυασμό με hardware όπως στο Nexus 4.Παλιότερα είχα τις γκρίνιες μου.Τώρα είναι "smooth as a baby's behind" :P

Φαντάζομαι πολλοί είναι αυτοί που σκέφτονται ένα "μικτό" γάμο αλλά έχουν ενδοιασμούς.Μόλις περάσω καμμια βδομάδα με ipad 4 και nexus 4 θα γράψω τις εντυπώσεις μου γιατί πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει αρκετό κόσμο.

 

Αν εισαι χρηστης gmail, δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Τον συγχρονισμο θα τον αναλαβει η google και θα ειναι καλυτερα απο το icloud στις περισσοτερες περιπτωσεις. Απλα καλο θα ειναι να χρησιμοποιεις chrome κ στο φορητο και στο ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...