Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βαρεθεί να ακούω την ίδια ερώτηση τόσα χρόνια.  Κακώς που απαντάται μερικοί. Αφήστε τους να ψάξουν και τίποτα μόνοι τους. 

ε ναι.

 

Παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω ενα ipad αλλα με προβληματιζει το flash player γτ περισοτερο θελω να βλεπω σειρες ταινιες streaming απο διαφορα site.Θα κανω δουλεια η να παρω το nexus 10;οπως site giagiades.blogspot.gr

Μπορει καποιος να τσεκαρι;<br><br>

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

Καλημέρα. Είναι κάτι το οποιο έχει ερωτηθεί και απαντηθεί πολλές φορες. το Flash player θα σουταριστεί γενικώς σύντομα από όλα. Απο κει και πέρα, υπάρχουν κάποιοι browsers οπως οι Photon browser κλπ οι οποίοι παίζουν στο ipad flash από αρκετές σελίδες. 

 

Εκτός αυτού, δε βρισκω για ποιό λόγο πρέπει κάποιος να το τσεκάρει, μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες στο google. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχει κανείς πρόβλημα με ghosting? Δηλαδή, κλείνω τον video player και όταν αλλάζω εφαρμογές πχ τον chrome, παρατηρώ την σκιά του avi που έπαιζε πριν...

 

 

What gives?

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανείς πρόβλημα με ghosting? Δηλαδή, κλείνω τον video player και όταν αλλάζω εφαρμογές πχ τον chrome, παρατηρώ την σκιά του avi που έπαιζε πριν...<br><br><br>

What gives?<br>

Thanks

Περίεργο μου φαίνεται. Ούτε στο 2 ούτε τώρα στο 3 έχω δει κάτι τέτοιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι εντός εγγύηση πήγαινε μια βόλτα απο το service. (Systemgraph κτλ) Μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά γιατι να μην το τσεκάρεις και επιδεινωθεί οταν θα είσαι εκτός.

Επίσης σήμερα μιλούσα με την γραμμή της apple 0800... και μου είπαν οτι βάση νομοθεσίας 1 χρόνος απο την apple + 1 χρόνος απο το κατάστημα απο το οποίο αγοράστηκε το ipad για προβλήματα hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν μιας και το Ipad4 παρουσίασε πρόβλημα στο πανελ της οθόνης ( μια κάθετη μώβ γραμμή ) το πήγα στη Systemgraph. Το πρόβλημα ηταν σποραδικό και δεν φαινόταν αμέσως.Μπορεί να το έβγαζε για λίγα λεπτά και μετα να το εμφάνιζε μετα απο μια εβδομάδα..!  Το άφησα και την επόμενη μέρα με πήραν τηλέφωνο να περάσω να παραλάβω ένα νέο.

Αυτό που παρέλαβα ηταν άριστο και βλέπω οτι και η μπαταρία του συμπεριφέρεται το ίδιο μιας και είχα μια ανησυχία για αυτό.

Αριστη η εξυπηρέτηση απο Systemgraph της Μεσογείων. Ενα μπράβο λοιπόν για να μη γράφουμε μόνο τα αρνητικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Mου επεσε κατω το ipad4  με sleeve θηκη  και εχει τσακισει το αλουμινιο σε μια γωνια απο την πισω πλευρα , απο την μπροστα στο ασπρο πλαισιο ειναι αθικτο .Εχει κανεις καμια ιδεα ποσο μπορει να στοιχισει η επισκευη χοντρικα? 

Το εχω παρει απο το golden i και μου ειπαν να τραβηξουν photos για το σερβις ωστε να κανει εκτιμηση ζημιας.Απλα ελεγα μηπως γνωριζει κανεις ποσο περιπου θα στοιχισει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mendmyi δεν βλέπω πλάτη για το 4άρι αλλά αν κρίνω από το 3 τότε το ~150άρι μόνο για το ανταλλακτικό δεν το γλυτώνεις.

Εμένα το ipad2 είχε πέσει και έσπασε το digitizer αλλά έχασα και την πάνω γωνία από το αλουμινένιο πλαίσιο. Φυσικά με το πλαίσιο δεν ασχολήθηκα αλλά πήρα μια ωραιότατη θήκη που πιάνει περιμετρικά του πλαισίου και έτσι από άποψη αισθητικής είμαι κομπλέ.

Θα σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο αν ακούσεις κανένα τρελό ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου επεσε κατω το ipad4  με sleeve θηκη  και εχει τσακισει το αλουμινιο σε μια γωνια απο την πισω πλευρα , απο την μπροστα στο ασπρο πλαισιο ειναι αθικτο .Εχει κανεις καμια ιδεα ποσο μπορει να στοιχισει η επισκευη χοντρικα? 

Το εχω παρει απο το golden i και μου ειπαν να τραβηξουν photos για το σερβις ωστε να κανει εκτιμηση ζημιας.Απλα ελεγα μηπως γνωριζει κανεις ποσο περιπου θα στοιχισει .

Αν δεν έχει σπάσει η οθόνη ή το γυαλί μπροστά στο πλαίσιο μην το σκέφτεσαι καν να το πειράξεις. Θα δώσεις πολλά λεφτά και δεν αξίζει τον κόπο μόνο και μόνο για αισθητικούς λόγους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Mου επεσε κατω το ipad4 με sleeve θηκη και εχει τσακισει το αλουμινιο σε μια γωνια απο την πισω πλευρα , απο την μπροστα στο ασπρο πλαισιο ειναι αθικτο .Εχει κανεις καμια ιδεα ποσο μπορει να στοιχισει η επισκευη χοντρικα?

Το εχω παρει απο το golden i και μου ειπαν να τραβηξουν photos για το σερβις ωστε να κανει εκτιμηση ζημιας.Απλα ελεγα μηπως γνωριζει κανεις ποσο περιπου θα στοιχισει .

Αν δεν έχει σπάσει η οθόνη ή το γυαλί μπροστά στο πλαίσιο μην το σκέφτεσαι καν να το πειράξεις. Θα δώσεις πολλά λεφτά και δεν αξίζει τον κόπο μόνο και μόνο για αισθητικούς λόγους.
Ναι ,μαλλον ετσι θα το αφησω.Η ζημια αφορα μονο το αισθητικο κομματι και ειναι πολυ μικρη δεν αξιζει να αλλαχτει το πισω καπακι.Sent from my ipad4 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες ωρες θέλει για να κανει αναβάθμιση over the air?<br><br>

Thanks

Κανα μισάωρο θάλεγα με 45 λεπτά ανάλογα τη σύνδεσή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...