Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/4/2020 στις 10:02 ΜΜ, tzehos είπε

Εδώ και 10 μέρες είναι ότι να ναι το δίκτυο ειδικά μετά τις 9 το βραδι. Πολλές διακοπές σύνδεσης, καμία επίσημη ενημέρωση απο την εταιρία στα social media που διαθέτει, καμία εξήγηση γενικότερα. Αυτή τη στιγμή αντί για 120/120 έχω με καλώδιο 6/8 👀🙄

Είχα στείλει μειλ για τις αποσυνδέσεις και μου απάντησαν αυτο. Γενικά απο χθές δεν είχα κανένα θέμα.

 

Καλησπέρα σας ,

 

Έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες αποκατάστασης ώστε να λυθούν τα προβλήματα που αναφέρετε.

Παρακαλούμε για εκ νέου ενημέρωση σε περίπτωση που η υπηρεσία σας εμφανίζει αστάθεια.

--

Με εκτίμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 20/4/2020 στις 4:21 ΠΜ, panafana είπε

Κάνω ένα bump

εχεις δοκιμασει να μπεις με αλλο δικτυο (wifi/hotspot απ το κινητο σου) και να δεις αν εμφανιζει παυλα στο ping?! γενικα υπαρχει μικρη πιθανοτητα να σε κοβει η HCN αλλα μια δοκιμη θα σε πεισει.

Την προηγουμενη βδομαδα ειχε πολλα packet losses και ειχαμε ασταθεια σε Online games. Νομιζω εχει διορθωθει γιατι 3-4 μερες παιζω χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2020 στις 11:55 ΠΜ, metzelos είπε

εχεις δοκιμασει να μπεις με αλλο δικτυο (wifi/hotspot απ το κινητο σου) και να δεις αν εμφανιζει παυλα στο ping?! γενικα υπαρχει μικρη πιθανοτητα να σε κοβει η HCN αλλα μια δοκιμη θα σε πεισει.

Την προηγουμενη βδομαδα ειχε πολλα packet losses και ειχαμε ασταθεια σε Online games. Νομιζω εχει διορθωθει γιατι 3-4 μερες παιζω χωρις προβλημα.

Απο κινητό έχω κανονικά ping. Επίσης απο την HCN αμα συνδεθώ με VPN έχω επίσης κανονικά ping. Μαλλον θα τους πάρω ενα τηλ να δω αν έχουν καποια λύση αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά αυτές οι εταιρίες έχουν το εξείς πρόβλημα προσφέρουν πολλά υποτίθεται mbps αλλά περιορίζουν το bandwidth 

το οποίο σημαίνει ότι μόλις συμπληρώσεις κάποια tb τον μήνα σε κόβει... σκέψου να είσαι φωτογράφος ή video editor να έχεις αρχεία raw και να πρέπει να στείλεις την δουλειά σου σε κάποιον cloud μετά έτοιμη και να βγαίνει π.χ. 100gb και να σε κόβει .. πολύ άσχημο... καλή ιδέα λάθος διαμορφωμένη.. θα έπρεπε να είναι πιο ελεύθερο και σωστά στημένο... επίσης το πως σκάβουν για να περάσουν οπτικές ίνες ή οι βανδαλισμοί σε κολώνες και πολυκατοικίες δεν λέγετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες παροχους να σου δινουν πακετα σαν της HCN & Inalan στις τιμες που τα δινουν και να κατσουμε να συζητησουμε για περιορισμους και εγκατασταση. 

Επισης η HCN νομιζω δεν εχει περιορισμους. + Οτι ο φωτογραφος θα παει σε επαγγελματικο πακετο οχι οικιακο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, iTechBlogGr said:

γενικά αυτές οι εταιρίες έχουν το εξείς πρόβλημα προσφέρουν πολλά υποτίθεται mbps αλλά περιορίζουν το bandwidth 

το οποίο σημαίνει ότι μόλις συμπληρώσεις κάποια tb τον μήνα σε κόβει... σκέψου να είσαι φωτογράφος ή video editor να έχεις αρχεία raw και να πρέπει να στείλεις την δουλειά σου σε κάποιον cloud μετά έτοιμη και να βγαίνει π.χ. 100gb και να σε κόβει .. πολύ άσχημο... καλή ιδέα λάθος διαμορφωμένη.. θα έπρεπε να είναι πιο ελεύθερο και σωστά στημένο... επίσης το πως σκάβουν για να περάσουν οπτικές ίνες ή οι βανδαλισμοί σε κολώνες και πολυκατοικίες δεν λέγετε...

Αν έχεις επάγγελμα που στέλνεις τόσα πολλά ΤΒ, παίρνεις επαγγελματικό πακέτο από Inalan που δεν έχει όριο σε download/upload. Θα βγάλεις τα λεφτά του και με το παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/4/2020 στις 5:08 ΜΜ, thetiesthatbind είπε

Βρες παροχους να σου δινουν πακετα σαν της HCN & Inalan στις τιμες που τα δινουν και να κατσουμε να συζητησουμε για περιορισμους και εγκατασταση. 

Επισης η HCN νομιζω δεν εχει περιορισμους. + Οτι ο φωτογραφος θα παει σε επαγγελματικο πακετο οχι οικιακο ;)

Παιδία δεν υπάρχουν περιορισμοί. Όποιος περιορισμός αναγράφεται αφορά την αποφυγή μεταπώλησης και τη περιπτωση όπου υπάρχει βλάβη, άρα περιορισμένο uplink.
Εκεί η εταιρία θα πρέπει να έχει το δικάιωμα να κόψει το bandwidth του οικιακού πελάτη και να κρατήσει ψηλά του επαγγελματικού πακέτου

Επεξ/σία από jpater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, iTechBlogGr είπε

διαβάστε και στις 2 λίγο τους όρους... και τι κόστος διαμορφώνεται αν το ξεπεράσες ...

https://www.hcn.gr/el/oroi-xrisis/ πες μας που το ειδες γιατι 3 χρονια στην εταιρια seedαρω διχως αυριο και ποτε δε μου χει κοπει το bandwidth. Στην inalan εχει τετοιο περιορισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, iTechBlogGr said:

διαβάστε και στις 2 λίγο τους όρους... και τι κόστος διαμορφώνεται αν το ξεπεράσες ...

Πού είδες να λέει για έξτρα κόστος αν το ξεπεράσεις; Εν τω μεταξύ η Inalan έχει αναφέρει ότι τόσα χρόνια, μόνο σε μία περίπτωση ξεπέρασε κάποιος το όριο λόγω κατάχρησης/κοινής χρήσης της σύνδεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τους όρους σύμβασης σου όχι τους όρους χρήσης στο internet .. από εκεί και πέρα για την inalan σκέψου να κάνεις seed είναι δύσκολο να τα φτάσεις? όχι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! κάτοχος HCN και εγώ , υπερευχαριστημένος με 300/300 και 1 ping συνέχεια κοντά σε Τριανδρία. Τώρα όμως δυστυχώς πάω Κρήνη και δε παίζει στην πολυκατοικία κάτι. Μου ζήτησαν να πάω να βρω και να πάρω άδεια από τη διπλανή πολυκατοικία που έχουν κουτί για να περάσει το καλώδιο από ταράτσα αλλά μου έριξαν άκυρο. Οπότε τώρα απλή αίτηση για το μέλλον. Όμως είπαν ότι δε σκάβουν πλέον Καλαμαριά, ή κάτι τέτοιο. Ισχύει; Έχετε κανένα feedback? Καμιά προοπτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/5/2020 στις 6:48 ΜΜ, infin1tyGR είπε

Πού είδες να λέει για έξτρα κόστος αν το ξεπεράσεις; Εν τω μεταξύ η Inalan έχει αναφέρει ότι τόσα χρόνια, μόνο σε μία περίπτωση ξεπέρασε κάποιος το όριο λόγω κατάχρησης/κοινής χρήσης της σύνδεσης.

Fun fact, εγώ με 50άρα OTE περνάω χαλαρά αυτό το όριο κάθε μήνα :P

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την HCN, είχα πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο όριο γιατί ειδικά τις πρώτες μέρες είχα κατεβάσει ό,τι υπάρχει, και γελούσε η κοπέλα και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα όριο, μόνο μεταπώληση δε θέλουν, και πως εκείνη κατεβάζει 4k ταινίες και seedάρει όλη μέρα και να μην αγχώνομαι :P

Μην ακούω κουλά λοιπόν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...