Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ThReSh είπε

Δεν έχει ethernet port η TV? 

Κατανοώ ότι το πρόβλημα είναι το τραγικό WiFi του router, αλλά η πιο γρήγορη (μέχρι κάνει κάτι ο ISP) και λιγότερο κοστοβόρα λύση είναι να συνδέσεις ενσύρματα την TV με το router.

Aυτή τη στιγμή η τηλεόραση είναι πάνω στη (σχετικά κοντή) βιβλιοθήκη, δίπλα στο ρούτερ...αλλά θέλω να τη βάλω στο τοίχο με ειδική βάση, γιατί εκεί που είναι προς το παρόν μόνο όρθιος μπορώ να παρακολουθήσω.

Οπότε το καλώδιο ethernet είναι προσωρινή λύση....το καλό βέβαια με το συγκεκριμένο ρούτερ είναι ότι έχει 4*Gb θύρες, σε αντίθεση με το προηγούμενο που είχε 1*GB, 1*100Mb θύρες

3 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Αγόρασε αν έχεις τη δυνατότητα ένα router για να κάνεις τη δουλειά σου. 

Το modem που δίνουν μπαίνει φαντάζομαι σε bridge mode. 

Έχω παραγγείλει, εδώ και καιρό (απ' όταν είχα κάνει αίτηση για μετάβαση στο πακετο fiber, βάσει όσων είχα διαβάσει τότε), τώρα μόλις στάλθηκε...αλλά ήλπιζα να μην χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω...εγώ ήθελα αντικατάσταση του προηγούμενου με ίδιο μοντέλο, με το οποίο το μόνο πρόβλημα που είχα - που δεν είναι κοινό για το μοντέλο - είναι το περιοδικό κόλλημα... αυτοί μού έδιναν μόνο το ArrowFiber 530-Τν

Πήρα αυτή τη νέα έκδοση του Huawei (με δικό του επεξεργαστή), αλλά εκ των υστέρων νομίζω πως καλύτερα να έπαιρνα ένα Xiaomi, δοκιμασμένο.

Huawei Wi-Fi WS5200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν ερθει ο τεχνικος για ολοκληρωση της εγκαταστασης η ενεργοποιηση της συνδρομης μπορει να γινει την ιδια στιγμή η θα χω κι αλλη αναμονη; (Δευτερα θα ρθει αλλα με καιει να μαθω απο τωρα 😂 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2018 στις 11:19 ΜΜ, vassilis018 είπε

εγώ έχω κάνει αίτηση από τον Νοέμβριο για οπτική ίνα και ακόμα περιμένω. Τα ζα μου αργά που λένε :P

ειχες καμια εξελιξη??? βλεπω η αναρτηση σου ειναι απο τον ιουνιο του 2018!!!! εχει περασει ενα χρονος και επτα μηνες!!!! τι εγινε με την HCN???

Ρωτάω γιατι εγω εχω κανει την αιτηση Απριλιο 2019 και ακομη περιμένω... απο την HCN κάθε φορα που τηλεφωνώ παιρνω και μια διαφορετική απαντηση χωρις τιποτα το συγκεκριμενο

ειμαι περιοχη τουμπας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, MaryMary999 είπε

ειχες καμια εξελιξη??? βλεπω η αναρτηση σου ειναι απο τον ιουνιο του 2018!!!! εχει περασει ενα χρονος και επτα μηνες!!!! τι εγινε με την HCN???

Ρωτάω γιατι εγω εχω κανει την αιτηση Απριλιο 2019 και ακομη περιμένω... απο την HCN κάθε φορα που τηλεφωνώ παιρνω και μια διαφορετική απαντηση χωρις τιποτα το συγκεκριμενο

ειμαι περιοχη τουμπας.

να ταν και άλλη. αν θυμάμαι καλά μέσα στον μήνα με είχαν κάνει την σύνδεση.

πάντως όλα καλά προς το παρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

να ταν και άλλη. αν θυμάμαι καλά μέσα στον μήνα με είχαν κάνει την σύνδεση.

πάντως όλα καλά προς το παρών

σοβαρα???? δηλαδη ηρθαν κα εσκαψαν μονο για σενα???

μα πως τοσο γρηγορα??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, MaryMary999 είπε

σοβαρα???? δηλαδη ηρθαν κα εσκαψαν μονο για σενα???

μα πως τοσο γρηγορα??????

τα μπερδεύεις.,

HCN έχω από το 2016 με docsis

το 2018 έκανα αίτηση για fiber, υπήρχε η υποδομή από το 2016 που σκάψανε για το docsis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα αίτηση μέσα Δεκεμβρίου και εχθές με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι έγινε "έλεγχος" από το τεχνικό τους τμήμα και θα αργήσουν να με συνδέσουν.

Πόσο δηλαδή ρωτώ την ευγενέστατη κοπέλα και μου απαντά περισσότερο από ένα χρόνο.  (Στα 50-60 μέτρα βρίσκεται το κοντινότερο σπίτι με δικό τους κουτί)

Να δεχθώ ότι αργούν όλοι οι εμπλεκόμενοι να κάνουν τη δουλειά τους, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το business model τους. Πως είναι βιώσιμη η εταιρεία όταν μεγαλώνει με τέτοιους μικρούς ρυθμούς το πελατολόγιο της. Προσωπικά εμένα με έχασαν καθώς δεν μπορώ να περιμένω τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιοχή Τριανδρίας, αίτηση Φεβρουάριος του 2019 και περιμενω ακόμα. Με την απέναντι οικοδομή να εχει εξω κουτί της HCN και να χρειάζεται τομή 5 μέτρων για να ερθει σε εμένα. 

Απο την εταιρία κανένα νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έστειλαν σε κάποιους αυτό:

Quote

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH/AΓAΠHTH ΣYNΔPOMHTPIA,

META ΛYΠHΣ MAΣ ΣAΣ ΠΛHPOΦOPOYME OTI EΞAITIAΣ ΠPOBΛHMATOΣ ΔIAΣYNΔEΣHΣ ΣE ENAN AΠO TOYΣ YΠEPΠAPOXOYΣ MAΣ, ΔIAΠIΣTΩNETE ΠPOBΛHMATA ΣTH ΣYNΔEΣH ΣAΣ. KANOYME OTI MΠOPOYME ΓIA NA ΔIOPΘΩΘEI TO ΣYNTOMOTEPO ΔYNATO TO ΠPOBΛHMA. MAΣ ΣYΓXΩPEITE ΓIA OΠOIAΔHΠOTE ANAΣTATΩΣH ΣAΣ ΠPOKAΛEΣAME.
ME EKTIMHΣH,
HCN

Είχε και η Vodafone σήμερα το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν όντως ο provider έχει θέμα, τι να πουν;

Φαντάζομαι θα μπορούσαν να είχαν κι άλλους για backup, αλλά και το μηναίο πάγιο δεν θα ήταν το ίδιο τότε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έλαβα μήνυμα σήμερα το βράδυ ότι υπάρχει πρόβλημα και ζητούν συγγνώμη για την αναστάτωση..."πρόβλημα διασύνδεσης με έναν από τους υπερπαρόχους μας" λέει το SMS

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...